SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 178697

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
Siemano


Mam sprawe.
Jak uwazacie, jakie jest najlepsze zlozone cwiczenie na biceps? Lepsze bedzie uginanie podchwytem z łamaną czy uginanie hantli z supinacją? Dotychczas roobilem obydwa cwiczenia ale tak jakby po lomanym byla wieksza pompa. Oprocz tego robie na bica jeszcze młoty.

Przygotowuje sie do 1go cyklu na krecie i chce miec jak najlepszy trening.
pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
karolkr1 - Nie możesz zastąpić Military Press wyciskiem na skosie. Stały ciężar przez pięć serii.

TomekUrug - Niekoniecznie. Przy twoim stażu robiłbym FBW, da dużo lepszy efekt od dzielonego (SPLIT). A co do zakwasów nie zapominaj po treningu o dobrym rozciąganiu- powinno pomóc.

solak1 - Zapraszam do przeczytania wątków o FBW i ACT na forum. Jest bardzo dobre obszerne opracowanie wszystkich aspektów treningu siłowego.

Marcin910 - W dużej mierze zależy to od tego, na której głowie chcesz się skupić. Na każdego niektóre rzeczy działają indywidualnie, więc musisz po sobie stwierdzić. Pewne ćwiczenia trzeba zmieniać na inne warianty, aby nie wpaść w stagnacje. Nie ma planów idealnych :)

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 325
Witam jestem tu nowy :) z gory przepraszam za moje dwa posty ktorych nie powinno byc. z odpowiedzi w nich podanych naprawde duzo wywnioskowalem ;) polazilem po forum i ogolnie powoli zaliczam podstawy.
Co do mojego pytania. to moje zdjecie http://img822.imageshack.us/img822/6748/asdey.png cwicze 3 miesiace mam 173cm wzrostu 93kg wagi i chcialem sie zapytac czy powinienem zaczynac od treningow sposobem FBW czy ATC i apropo diety i nakładu na treningach cwiczyc na mase miesniowa czy redukowac tluszcz? Mam spora nadwage i duzo zalegajacego tluszczu :< i niewiem czy dobrze obliczylem ale wyszlo mi ze potrzebuje w treningach 3x w tygodniu na siłe 3178.4Kcal a na redukcje tluszczu 2378.4
Prosze brdzo o odpowiedz w ktora strone sie kierowac i do jakich efektow :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5






Mam 17 lat 178 cm i 66 kg wagi. Jestem szczupły, i zaczynam robić a6w. i pytanie czy jak będę codziennie ćwiczył i dokładnie...
to z takim brzuchem jaki teraz posiadam wyrobie sobie 6pak? czy bedę musiał robic 6 jeszcze raz?

Zmieniony przez - rychus132 w dniu 2011-01-09 00:01:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 113
Czy jeśli powiedzmy 2h po treningu oddam krew, będzie to miało jakiś szczególnie negatywny wpływ na mój organizm? Czy trening się wówczas "przyjmie"?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 30 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1290
po max 8h poziom krwi sie wyrowna, 2-3 dni mozesz byc slabszy ale raczej zadnych wiekszych efektow ujemnych nie bedzie - a to, ze pomozesz 2 czlowiekowi jest tutaj najwazniejsze=)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
Ok tg3. A jak myslisz jest lepiej: na bica 2cw po 4s czy 3 cw po 3 s? jesli 3 cw to jakie?

Oraz jeszcze tric. Lepiej 2cw po4s czy 3cw po 3s?
Na pewno franc łamaną leżąc i pompki w podporze tylem. A jesli jeszcze 3cie cwiczenie to lepiej prostowanie w opadzie? czy moze franc hantla jednarącz siedzac? czy moze wyciskanie wąsko? wyciągu nie posiadam :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2229
Elo. Mam taką małą prośbę, czy mógłby ktoś mi dać tutaj przepis z sfd na najlepszego placka owsianego na śniadanie? szukałem trochę, ale nie mogę znaleźć konkretnego, którego już wcześniej widziałem, a o takiego właśnie mi chodzi, był to 1 duży placek, którego się dzieliło na części i zajadało, z góry dzięki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1793 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11645
Kundziu - Redukuj, bo zalałeś się troche. Jeśli trenujesz już te 3 miesiące zacznij robić FBW. Do diety dochodź stopniowo, zacznij od wskazówek i uporządkowania odżywiania.

rychus132 - Wiele jest czynników warunkujących sukces w tym sporcie. Polecam trenować całe ciało. A6W jest słabym planem na rozwinięcie mięśni brzucha, polecam np ABS2. Kaloryfer wtedy jest widoczny kiedy masz niski bf- tzn. ilość tłuszczu jest bardzo mała.

Marcin910 - Znów jest tu pewna kwestia indywidualności. Ja preferuje 3 ćwiczenia po 3 serie i robię 3 serie uginania ze sztangą łamaną w staniu, 3 serie uginania hantlami z suplimacją w staniu (możesz robić młotki) i 3s izolacji na modlitewniku hantlą. (3s ciężkie, 3s asysty, 3s izolacji)

Co do tricepsa zrobiłbym Wycisk wąski -> Pompki w podporze -> Francuz. Pozdro

Life is to short to be small :)
http://www.sfd.pl/Moja_siłownia_:_-t821837.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 529 Wiek 32 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17579
Dzięki tg3. Tak sobie mysle moj staz to tylko 10 meisiecy to moze lepiej robic jesszcze 8s na bica a nie 9? Zeby tez nie przesadzac? Np. Mógłbym robic 4s uginanie łamaną i 4s hantle z supinacją? To by było dobre?

A trica robie w tym samym dniu po klacie i juz mam tam troche wyciskania to moze jednak bez tego wyciskania wąsko?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium