SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 178059

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
trening FBW 5x5

Wersja treningu bardziej rozbudowanego:
A
-przysiady 5x5
-wyciskanie na plaskiej 5x5
-martwy ciag 5x5
-uginanie ramion ze sztanga 5x5
-wyciskanie francuskie 5x5

B
-przysiady 5x5
-podciąganie na drążku 5x5
-wiosłowanie w opadzie 5x5
-wyciskanie w staniu 5x5
-wyciskanie wąskim chwytem 5x5


+ na końcu ćwiczę brzuch



mam pytanie czy do zestawu B dorzucić po przysiadach prostowanie + uginanie nóg tak choć z 2 - 3s ? bo słabo dwójki czuję bo kolana mi wystają po za palce w przysiadach?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
pitbuyll

Nic nie dorzucaj.

Ogólnie proponuje bic i tric zrobić klasycznie w A tric 2s 8-12pow w B bic 2s.

mit 5
http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-07-16 10:42:30

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
pitbuyll

Słabo czujesz bo pewnie małych cieżarów uzywasz , ja ci juz pisałem że zrob sobie wersje skrócona, i tak jak pisze spaiter w A BIC W B TRIC, łatwo je przetrenowac w tym planie .

prostowanie uginanie jak dodasz to cała koncepcje planu zniszczysz, trzymaj sie takiego silnika jaki został zamontowany.

Pamientaj że i gotowiec powinnien byc dopasowny w miare do potrzeb i mozliwosci, moja rade jak wybierasz juz ta wersje nie konbinuj.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
ok tak zrobię:)

a no sorry pojechał mi się ten plan, nioe taki mam, a no bo ja to zamieniałem do b dałem bic, do a tric - fakt. bo ja skopiowałem z artykułu o fbw 5x5 i zapomniałem, że zmieniłem:D to mam tak:

A:

przysiad tylni
wspięcia na palce
wyciskanie płąsko
mc klasyczny
pompki na poręczach
francuz leżąc to tu daję 2s 10/8powt.
brzuch

B:

przysiad tylni
podciąganie
wiosłowanie
military press
uginanie ramion (bic) to tu daję 2s 10/8powt.
brzuch


thx za rady, macie oczywiście rację:) dobrze, że o bic i tric spytałem:)


jeszcze jedno bo nie mogę się utrzymać na drążku tzn. robię brzuch na drążku i tak bardzo mnie bolą ręcę (dokładnie to to pod palcami, jakieś grudki czy coś) to czym to zastąpić? zwykłymi brzuszkami na ławce prostej?


czy może np. russian twist? (w tym pracuję cały brzuch?)







Zmieniony przez - pitbuyll w dniu 2011-07-16 11:19:57

Zmieniony przez - pitbuyll w dniu 2011-07-16 11:21:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
pitbuyll[/b[

siad tylni i klasy na jednym treningu, cięzko bedzie

daj w A siad a w B mc bez siadu

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
pitbuyll

zaraz z tego planu wyjdzie takie cudo ,....., skad ty wziełes te wspiecia , czy podciaganie, łydki robisz na zmiane z brzuchem A-brzuch, w B-łydki, podciaganie jak juz na koncu treningu , osobiscie zrobiłbym to tak

A
przysiad 5x5
wyciskanie 5x5
wiosłowanie 5x5

pompki na porzeczach 3x maxx - triceps

B
przysiad 5x5
wyciskanie żółnierskie 5x5
martwy ciag 5x5

podciaganie podchwytem 3 x maxx - biceps

lepiej na tym wyjdziesz pamientaj czym prosciej tym lepiej

Spaiter jezeli to ma byc FBW 5x5 kazda sesja ma byc zaczeta przez PRZYSIAD,,silnik musi zostac nie naruszony

Zmieniony przez - Tomasz1405 w dniu 2011-07-16 11:25:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Nie zdążyłem edytować

dlaczego pompki maxx ?

dlaczego podciąganie max ?

Brzuch i łydki niech robi, to partie, które można spokojnie robić po każdym tren, jeśli zrobi 2s łydek to nie zaburzy to przecież treningu...

Można zmodyfikować, robienie siadów i mc na jednej sesji nie należy do łatwych , Knife nie raz o tym wspominał.

Pitbull za dużo chyba kombinujesz, masz mały staż a już chyba 2 plany wstawiałeś i nie wiesz którym ćwiczyć.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Spaiter

Jak nie jest wstanie sie podciagnac np 45 razy w 3 seriach a to trudne zadanie niech robi max, tak samo pompki to ciezkie cwiczenia a sadzac po dzienniku danej okreslonej liczby powtrzen nie zrobi.

ale robi sie dyskusja na temat, a bezsensu , do autora proponuje zaozyc temat i ustalic jeden odpowiedni plan dla ciebie bo juz przekonbinowałes
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 244 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6290
Nie wiedziałem gdzie to napisać , może zobaczy to mod . Nie działają linki z treningami https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html

// mam nadzieję ze bana nie dostanę ;d , jezeli ktos to zobaczy to prosze o usunięcie.

Zmieniony przez - inoshi w dniu 2011-07-16 14:36:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 54 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1499
Dzieki, co do RDL, to w skrócie mozna powiedzieć, że dupa do tyłu przy opuszczaniu sztangi, tak? Ile najlepiej powtórzeń robić na serię? Ja robię obecnie 2 serie po 11.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium