SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 179275

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nikt nie powiedział ze musisz odpoczywać 10min miedzy seriami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
no dobra ale dam nawet te 2 minuty przerwy w przysiadzie i w wiosłowaniu i już mi się trening wydłuży do ~1h 10min i cały wysiłek z układaniem planu treningowego w którym "zmieszcze" wszystko w 50 minutowym treningu pójdzie na marne...

a lepiej jest na początku planu treningowego stosowac krótkie przerwy a potem w miare wzrastania ciężaru wydłużac też czas przerw czy na odwrót?

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
pedro1993

A po co trzymać się takich sztywnych ram czasowych ? Jeśli robisz "na odwal się" i ćwiczysz na czas, to nie ma sensu trenować.

Ale po co ? Po co tak kombinować i nie potrzebnie zaskakiwać układ nerwowy(w tym przypadku) ? Jakie cel ? Bo takie krótkie przerwy do niczego nie prowadzą, po siadach 2-4 min, to optimum, a najlepiej do uregulowania tętna.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
dobra wydłuże te przerwy

jeszcze jedna sprawa
jak obciążenie sięgnie już 95% maxa dla np. 10 powt to najprawdopodobniej w 4 serii już nie uda mi się zrobic prawidłowych 10 powt z tym ciężarem. Co zrobic w takiej sytuacji? Gdzieś czytałem (chyba w jakims artykule Poliquina) że można zostawic ilośc powtórzeń dla 1 serii a w następnych robic tyle ile damy rade zachowując łączną liczbę 40 wykonanych powtórzeń. Tylko nie moge odnaleźc tego arta i przypomniec dokładniej jak to było

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
pedro1993

Nie dochodź do załamania mięśniowego, zrób np o 2 pow mniej.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
Czyli zamiast 4x10powt moge zrobic np. tak:
1 seria 10 powt 95% maxa (1 powt zapasu)
2 seria 9 powt 95% maxa (1 powt zapasu)
3 seria 7 powt 95% maxa (1-2 pow zapasu)
4 seria 6 powt 95% maxa (1-2 powt zapasu)
5 seria 5 powt 95% maxa
6 seria 3 powt 95% maxa

wtedy zostaje mi stała liczba powtórzeń (40) a ciężar może dalej wzrastac i nie dochodze nigdy do upadku mięśniowego



Zmieniony przez - pedro1993 w dniu 2011-08-06 11:51:44

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Po co aż 6 serii ?

Jeśli chcesz zastosować rampę, to inaczej to się będzie prezentować.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
6 seri po to w 4 seriach bym nie zrobił 40 powt z 95% maxa

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Skąd Ty masz takie twierdzenia ?

A kto powiedział, że masz zrobić 40 pow ?

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
gdzieś (na forum albo w jakiejś gazecie) przeczytałem że jast taki wariant progresji że jak np miałeś zrobic 4x10powt jakiegoś cwiczenia a np już przy 3 serii nie masz siły wykonac tych ostatnich 2 to dokładasz piątą serie w której robisz tyle powtórzen ile Ci brakło w poprzednich seriach tak żeby zachowac 40 powt

tylko nie moge znaleźc tego arta

a może go źle zrozumiałem...

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium