SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 177977

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A jednak ja nie wyobrażam sobie mojego treningu FBW bez wyciskania. Nie koniecznie na płaskiej, ale musi być.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 36 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 521
Moge na jednym treningu FBW wykonywać przysiady i klasyczny MC? Czy rozłożyć to na 2 treningi? Bo wiele osób na forum pisało, że osobom, które dopiero zaczynają ćwiczyć, np.FBW powinien wystarczyć tylko 1 plan.
Chciałbym robić coś takiego:
Przysiady 3s
Pompki z obciążeniem 3s
MC 3s
Wyciskanie stojąc 3s
Uginanie ramion z supinacją 2s
Prostowanie ramienia w opadzie tułowia 2s
Podciąganie na drążku nachwytem 3s
+ łydki/brzuch
I tu się właśnie boje, czy nie przeciąże pleców, moze zamiast mc wstawie wiosłowanie? Z góry dzięki za odp :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 73
Witam!! Jestem początkującym jasiem mój staż 0... Ćwicze od 6 tygodni metoda FBW 3 razy w tygodniu mój plan jest taki:

A
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
Mam problem z dobraniem nowego zestawu ćwiczeń do nowego programu którym chciałem ćwiczyć jeszcze przez 4 tygodnie i zrobić celowe roztrenowanie:) Więc proszę o pomoc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 537 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7177
Witam mam pewien problem;

skończyłem drugi cykl HST i teraz powinienem mieć 9 dni SD, ale nie wiem czy zaczynać nowy cykl, bo w tym na negatywach już było ciężko i na następny cykl nie bardzo jestem w stanie dołożyć wagi do maksów. Dobrze mi się ćwiczy HST i został bym przy nim, ale nie wiem czy jest sens nie zwiększając maksów więc pomyślałem, że może zmienię plan.

Wcześniej ćwiczyłem jakiś czas FBW, teraz myślałem nad splitem, ale poczytałem i nie jest on za bardzo dla mnie. Chciałbym dalej robić masę tylko nie wiem czy zostawać przy HST bez progresji ciężaru czy lepszym wyjściem dla mnie będzie FBW?
Doradźcie coś, bo nie wiem czy szukać za nowym planem czy zostać przy HST.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
czy jeśli ćwiczę od paru miesięcy wyciskanie na płaskiej sztangą 30-35 kilo i na początku idzie lajtowo, a w 6 serii ledwo zipię żeby 8-9 powt. zrobić, to czy mogę dołożyć jeszcze 10 kilo?

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
ale dlaczego chcesz od razu dołożyć 10kg, dokładaj regularnie ale mniejszymi krokami np. 2,5kg

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
no wlasnie ciezary na sztange i sztangielki maja rozna srednice dziur, a nie wiem czy w sklepie byloby 2kg pasujace do sztangi.
I pytanie nr 2 (bardzo prawdopodobne, że głupie)- jest jakiś statystyczny wykres (czy coś podobnego) przedstawiający wzrost bicepsa w stosunku do czasu jego trenowania?

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 260
Witam. Niedługo będę kupował białko mam na to ok 500 zł i tu moje pytanie czy lepiej kupić 15 kg Ostrowi WPC 80 czy 4x 2,3 kg Synrtax Matrix(też tak ok 500 zł wyjdzie). Wiem że Ostrowia jest tania i dobra ale chyba nie zawsze więcej znaczy lepiej.
Proszę o odpowiedź.

Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
Alfonso35

niestety nie ma nic takiego, bo statystyka przy takiej ilości zmiennych jest skazana na porażkę

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6503 Napisanych postów 62294 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777624
K2WRY

trudno wyczuć najpierw sprawdź czego w diecie Ci brakuje a potem spróbuj, ja np teraz bazuje na białku vitafit tanie, smaczne jest ok, a ostrowie miałem chyba 2 razy w życiu i tylko po to ją kupowałem żeby dołożyć do innego słodkiego białka

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium