SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 177996

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5145
Dzięki chłopaki za wyjaśnienie. Mam jeszcze pytania co do ćwiczenia brzucha.
Myślę nad dodaniem 3 serii na brzuch po każdym treningu - poniedziałek i piątek: 2x unoszenie nóg w zwisie + 1x skłony, w środę zamiast skłonów russian twist na skośne.
Może być taki rozkład? I czy ćwicząc brzuch należy robić powtórzenia na maksa np. 20-30 czy lepiej 10-15 i dokładać obciążenie? Jak przy brzuchu wygląda sytuacja z przerwami - 15-30 sekund czy tak jak przy innych ćwiczeniach czy dłużej - minuta, dwie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
qwe-sfd

brzuch zrób tak po 1ćw w 3-4s

pon dół
sr skos
pt proste

Nie, zakres pow 6-12.

Normalne przerwy 1-1,30min

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 175 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5145
Ok, czyli jak w fbw - nie ma co się rozdrabniać na jednym treningu na kilka ćwiczeń.

Jak to każdy początkujący, mam wątpliwości i kombinuje - chciałbym zaangażować bardziej dół i proste kosztem skośnych. Skośne są u mnie ładnie uwidocznione, na górze 2-pak. Jednak, nawet jak byłem wcześniej wycięty, na dolnej części brzucha nie było widać mięśni.

A jak widzicie coś takiego?

Poniedziałek i piątek - dół
Środa - proste ze skrętem w końcowej fazie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 652
siemka. Mam pytanko. Czy FBW można ćwiczyć 4 albo 5 razy w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 23860 Wiek 37 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 147326
Loleczeek

NIe nie wolno cwicz 3 razy w tygodniu ( wszystko jest zalezne od wielu czynników) np od stopnia wytrenowania, im wiekrzy tym wiecej i ciezej mozna, ale to nie 1,2 lata . 5 razy w tygodniu to o iwle za dużo nie sugeruj sie kulturystami bo oni zyja tym sportem DIETAY REGENERACJA to maja dopiete na ostatni guzik.

Pamientaj także że na treningu dajesz bodziec miesniom tylko pozniej je karmisz i kladzisz spac, ja z dzieckiem i w nocy sobie one rosna.- tak po chłopsku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Loleczeek

3x w to maxmium, 4x to jakieś push/pull, push/pulll/nogi, góra/dół itp...

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 652
a mogę robić fbw 3x tygodniu i do tego w dni nietreningowe lub po treningu program 100popmek.pl? Czy to będzie za dużo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Program 100pompek jest na wytrzymałość mięśniową, a FBW na siłę. Robiąc pompki, będziesz mięsieś przyzwyczajał do innej aktywności, przez co w wyciskaniu na klatę będziesz stał w miejscu.
To tak jakbyś chciał być szybkim sprinterem i świetnym maratnończykiem.
Niestety, musisz zrezygnować z planu 100pompek. I pamiętaj, więcej nie znaczy lepiej...

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 652
nie myślę, że więcej to lepiej. Po prostu teraz są wakacje i do godziny 16 codziennie siedzę w domu, więc wolę sobie poćwiczyć niż siedzieć na kompie :(
I dzięki za odpowiedz :)


Zmieniony przez - Loleczeek w dniu 2011-07-15 17:19:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Loleczeek

Nie rób pompek, nie ma sensu, nic nie wniosą
zdr

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium