SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 179353

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Francuskie, a najlepiej pompki na poręczach.

Zmieniony przez - spaiter w dniu 2011-07-06 13:04:05

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
do zaatakowania głowy długiej oba się nadają , jednak ja preferuję frncuskie stojąc nad głowa

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 446 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2525
proszę o pomoc, nie mam pojęcia jak zrobić rozgrzewkę przed tr. siłowym.

oto plan:
A;
przysiad tylni
wspięcia na palce
wyciskanie płasko
mc klasyczny
pompki na poręczach (ja robię na krzesłach bo nie mam poręczy)
młotek siedząc
francuz leżąc
wznosy nóg na ławce płaskiej (brzuch)

B:
przysiad tylni
podciąganie na drążku podchwytem
wiosło w opadzie
military press stojąc
uginanie ramion ze sztangą łamaną (bic)
pompki w podporze tyłem (tric)
unoszenie nóg w zwisie na drążku (brzuch)



ćw. na bic i tric. w obu zestawach to superserie


prosżę o pomoc przy rozgrzewce myślę o czymś takim:

1 minuta spokojnego truchtu
1 minutra uderzania w worek
i teraz rozgrzewka.. czytałem gdzieś o krążeniach, potem o 1 powtórzeniu na rozciąganie. ale gdzieś indziej przeczytałem, żeby się nie rozciągać przed tr. tylko np. po danym ćwiczeniu, i, aby nie robić krążeń tylko wymachy, ale np. jakie? wymachy nogami tylko ? proszę o pomoc bo nie mam pojęcia..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Plan przeładowany, to ma być FBW?

po 1ćw na partie, nie więcej w A uwzględnij tylko tric bez bica analogicznie w B
https://www.sfd.pl/[ART]_Rozgrzewka_w_treningu_siłowym-t529953.html

Nie baw się narazie w super serie

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
Czemu w uginaniu ze sztangielkami z supinacją zawodowcy (z tego co widze na filmikach) robią tak że wykonują 1 powtórzenie na jedną rękę potem ta ręka zostaje na dole i wtedy wykonują powtórzenie drugą ręką itd. Przecież tyle mówi się o stałym napięciu mięśni a oni mają napięte bicepsy przez połowe trwania serii.

Mam nadzieje że zrozumieliscie o co mi chodzi


i jeszcze jedno: np. jak mam zamiar cwiczyc w jakims cwiczeniu w zakresie 10 powtórzeń to mierze max dla 10 powt czy dla 1 powt?

Zmieniony przez - pedro1993 w dniu 2011-07-06 14:01:14

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
poza stałym napięciem mięśni istnieje jeszcze coś takiego jak mind muscle, powinieneś w ćwiczeniach kulturystycznych dążyć do takiego stanu, w którym podczas wykonywania danego ćwiczeni czujesz atakowaną partię mięśni i starasz się czuć kazde kolejne powtórzenie tak aby zminimalizować pracę innych grup, to jednak wymaga skupienia i koncentracji. Możliwe, że zawodowcy chcąc skupić się na pracy pojedynczego bicepsa wykonują ćwiczenia naprzemian celem lepszek koncentracji. Ale to tylko dywagacje.

Dodatkowo w uginaniu z supinacją przekręcasz nadgarstek maksymalnie dokąd dajesz bezpiecznie radę celem jak najmocniejszego zaangażowania obydwu głów bicepsa

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
czyli reasumując dla mnie (staż kilkanaście miesiecy) jeżeli jeszcze zbytnio nie potrafie wyizolowac pracy bicepsa lepsze będzie skupienie się na stałym napięciu mięśni. Tak?

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 220108
Tak, pamiętaj faza koncentryczna dynamiczna, ekscentryczna powolna, kontrolowana

Musisz skupić się na "czuciu" mięśniowym.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
Sory że Was dzisiaj tak męcze ale jeszcze jedna sprawa:
Przypuścmy że zmierzyłem swoj max dla 6 powt w mc. Zamierzam do niego dojśc po 4 tyg. przyszłego cyklu treningowego, ale przecież w planie treningowym mam 4 serie po 6 powt, a mierzyłem max dla 1 serii. I co w takim wypadku

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3
spaiter- dzieki wielkie na pewno skorzystam ;)

"Zdrowe ciało to ciało wysportowane"

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium