SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 178101

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
adambanks

Może to zależyć od wielu czynników, dieta odgrywa duzą rolę...

Zakwasy nie są oznaką dobrego treningu.

Ciągłe 'maksy' to szybka droga do porazki. Stopniowy progres.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 770 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21771
Witam mam pytanie ile powtórzeń wykonywać na rozgrzewkę przed każdym zmienionym ćwiczeniu robię 1-3 serie wstępne a reszta 8-10p

Każdego dnia jestem coraz większy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 705 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17870
Powiedzmy ,że dzisiaj mamy trening nóg. Przed treningiem rozgrzewamy całe ciało. A jak jest z rozciąganiem? Rozciągać tylko mięśnie ćwiczone na treningu(w tym przypadku nogi) czy rozciągać całe ciało?

P.S. Kaktus96:
10-15 powtórzeń mniejszym ciężarem żebyś nie miał problemów z ostatnimi powtórzeniami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 770 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 21771
ok.Dzięki za pomoc łap SOG'a

Każdego dnia jestem coraz większy...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 719 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 16783
000Qba000, zacznijmy od tego, że przed treningiem się nie rozciągamy. Robimy rozgrzewkę całego ciała, bo przy "głupich" przysiadach można się nabawić nawet kontuzji barku, np. od zbyt wąskiego trzymania.

--------------------------------------

W moim FBW w zestawie A mam 2 serie dipsów na tricepsy. Robię po 8 powtórzeń, zostaje jeszcze zapas. Dokładać obciążenia, czy zwiększać ilość powtórzeń? Cel - masa. Przerwa między seriami 2 minuty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 705 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17870
s_1994:
zacznijmy od tego, że nie pisałem o rozciąganiu przed treningiem tylko rozgrzewce. A o rozciąganie chodziło mi po treningu. Sory, teraz zauważyłem, że tego nie dopisałem
Ponawiam pytanie.

Zmieniony przez - 000Qba000 w dniu 2011-03-06 21:45:42
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 298 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2354
Chciałem założyć temat odnośnie mojego pierwszego FBW który zaczynam ale widze że w dziale jest lekko mówiąc od h..a takich tematów to zadam tu.

Priorytetem są nogi.

Plan
A
przysiady z gryfem na karku
drążek podciąganie do klaty
wyciskanie hantle skos góra
barki wycisk z przodu
uginanie gryfem podchwyt stojąc
B
MC
drążek podciąganie do karku
wspięcia na palce i piety
dipsy
wyciskanie francuskie hantlem

Mam zamiar robić A10 B8 A6 B10 itd taki progres mi odpowiada.

Pytanie czy jeśli nogi są priorytetem mogę coś dorzucić?
Myślałem o syzyfkach w B tylko nie wiem czy to nie za wiele.
Może nie warto robić w przysiadach takiej progresji tylko jechać po 10-8 powt.?
No i z drążków też nie chce rezygnować bo lubie to ćwiczenie i daje mi efekty.

Płeć :Mężczyzna

Wiek :21

Waga :72

Wzrost :182

Cel treningowy :70/30 siła/masa

Staż treningowy na siłowni :z przerwami ponad 3 lata, teraz ponad pół roku z dietą i bez przerw.

Uprawiane inne sporty :bieganie, dawniej siatkówka

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : domowa siłownia: poręcze, drążek, ławka ze skosami, sztanga,sztangielki, stojaki do przysiadów.

Dieta :3000kcal 10 wskazówek żywieniowych

Przeciwskazania medyczne :brak

Zażywane suplementy :odżywka białkowa, vitaminy olimp, i kreatyna po dużej przerwie.

duży człowiek - dużo zjada
wielki człowiek - mądrze

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 705 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 17870
s_1994:
Na masę - duży ciężar i ilość powtórzeń 6-12 więc sam zdecyduj, trzeba kombinować. A tak poza tym to jak masz w planie tylko to ćwiczenie na tricepsy to ja bym dodał jeszcze jedną serię.

Ja bym zrobił tak. Jechał bym 3 serie po 10 powtórzeń, jak będzie lekko to dodajemy ciężar.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 341 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4121
progres ciężarowy musi być więc jak dajesz radę dokładaj z treningu na trening jak nie dajesz rób tak jak robisz

ile masz tych serii ?


Nogi 5s (3s uda, 2s łydki)
Plecy 3s
Klatka 3s
Barki 2/3s
Triceps 2s
Biceps 2s
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15
rion10
Dzieki za odpowiedź, powiedzmy ze mam na to ok. 3 miesiące.
Czy roweryki w siłowni itd to dobry pomysł, troche jednak u mnie nadal zima panuje, i przy -6 stopniach ciezko biegac.
Nie wspomniales nic o podicaganiu na drazkach, moze cos teraz napiszesz jak to najlpiej podniesc (oprocz oczywiscie samego podiciagania sie, w domu nie za bardzo nie mam gdzie zamontowac drązka, zamontowalem, ale mam za słabe futryny i sie rozchodza, takze troche lipa).

Always believe in yourself.

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium