SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 179356

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 861 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 17401
Tak też myślałem no nic i tak z treningu nóg nie zrezygnuje;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1772
Dzięki rion za odpowiedź, na razie będę normalnie masował, zobaczę co z tego wyjdzie. Do tego robię brzuch na każdym treningu (split 4 dni).
Chociaż cholernie nie lubię robi brzucha. Dla mnie to jakaś tragednia, ale to dlatego że nigdy go nie cwiczyłem porządnie.


Pyt nr 2.
Mam problem z wyciskaniem. Po treningu w ogóle nie czuję klaty. Efekty niby są, ale zastawia mnie co robię źle. Czytałem na forum artykuł "porusz swoją klatę" - ale nadal nie wiem co jest źle.
Z rozpiętkami schodziłem łokciami za nisko i barki bardziej pracowały, teraz jest już ok, tylko ta klata...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24
UP
Chyba 3 po 3 serie . A teraz moje pyt .
Jakich cwiczen nie robic zebym normlanie rusł mam 15 lat rocznikiem i
chce zaczac se cwiczyc tak ogolnie , nie jakos koksowac ;D .
http://www.menshealth.pl/...tlami-3313.html
Najlepoiej ktorych cwiczen z tego linku nie robic zebym rosł .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
pigini

ja bym tutaj typował błędną technikę , zwróć uwagę czy opodczas wycisku na ławce barki przesuwają się do przodu , jeśli tak to duży błąd . Połóż się na ławce przyjmij pozycję techniczną czyli głowa , góra pleców , pośladki na ławie , łopatki ściągnięte co spowoduje cofnięcie barków do tyłu i w takiej pozycji masz wytrwać cały ruch , jak w trakcie ćwiczenia czujesz że łopatki się rozjeżdzają , to wracasz bo jak złamiesz pozycję techniczną łopatki się rozjadą , barki pójdą w przód i połowa napięcie z mięśni piersiowych idzie się paść.

Fajny patent na klatke jak wyciskasz i gryf jest już na górze spróbuj zbliżyć dłonie do siebie , tzn trzymasz gryf mocno o stabilnie dłonie po nim się nie przesuwają ale próbujesz , tak jak byś chciał zgnieść gryf do środka , zobaczysz jakie to wywoła napięcie dodatkowe w mięśniach pierwsiowych

pozycja techniczna to podstawa pamiętaj o tym

brzuch ćwicz 2-3 razy w tygodniu

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2011-01-22 09:03:50

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 57 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 1772
Dzięki, w poniedziałek klatka będzie więc spróbuję wg Twoich podpowiedzi.
Soga zostawiam


Jeszcze jedno pytanie:
Ile waży sztanga? Mam na myśli - zabrzmi kolokwialnie- ta duża, olimpijska?

Zmieniony przez - pigini w dniu 2011-01-22 09:49:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Witam! Nie mam gdzie napisać więc poprosze tutaj: Może któryś z modów wejść na

https://www.sfd.pl/Plan_a_redukcje:__Hubert_jesteś_znowu_niezbędny_:_-t689024.html

i pomóc? Na huberta sie chyba nie doczekam, a chciał bym juz w ten weekend miec plan poprawiony. Dzięki wielkie!

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 342 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 2929
Ja obecnie mam ten sam problem co pigini. Gdy zaczynałem przygodę z siłownią miałem większą pompe w klatce przy wyciskaniu sztangi niż teraz a wtedy zbytnio nie przejmowałem się techniką. Teraz gdy łopatki maksymalnie ściągam do tyłu to właśnie ta pompa jest mniejsza (kiedyś miałem wadę postawy: odstające łopatki) dlatego olałem sztangę (jak i wyciskam hantelki, niby mniejszy ciężar niż na sztandze ale większy zakres ruchu i w ogóle lepiej się męcze przy hantlach

Co robisz w walentynki?
Biceps i klate

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 122 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1159
Witam ponownie!

Nie mogę znaleźć dobrego tutoriala jak robić "żurawia" i RDL.
Jak patrze na RDL to nie widzę różnicy odnośnie do klasycznego MC.

Śmierć, K**as i Zniszczenie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
Pedro

bo generalnie nie dla każdego wyciskanie na ławce poziomej jest najbardziej optymalne , spróbuj pompek na poręczach , wyciskanie na skosie dodatnim/ujemnym

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6525 Napisanych postów 62329 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777963
Tutaj masz spoko filmik z żurawiem





a rdl różni się głównie tym że zachodzi w nim prosty ruch w biodrach , przód tył to słabsza ciężarowo odmiana Mc ale jej głównym zadaniem jest atak na tył uda, pośladki, dół grzbietu

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium