SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

TUTAJ zadajemy pojedyncze pytania - część 4.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 178526

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742
Marcin910

w moim przekonaniu na KAŻDEJ metodzie treningowej można osiągnąć dobrą formę wszystko zależy od tego czy odpowiednio ją zastosujemy do swojego stażu, możliwości regeneracji, możliwości realizacji diety itd warunków , które trzeba spełnić jest sporo czasem jeden zawodzi i progres niknie a wręcz zachodzi regres, każdy kto cokolwiek robi czy zaczyna przygode z siłownią , wraca po przerwie , wraca po kontuzji musi jakiś plan wcielić na początek i czy to będzie forma fbw , czy dzielony , czy partia raz czy dwa ,czy trzy razy w tygodniu powinien dobrać metode ,która odpowiada jemu samemu, fbw kiedyś bardzo lubiałem teraz rzadko do niego wracam zaś split jest dla mnie bardziej przyjazny ze względu na możliwości czasowe, a znam takich co na HST robili super formę ( np Peponent jeden z naszych modów) bardzo długo robił hst i forma kozak. Najważniejsze w tym wszystkim jest wyciąganie wniosków ze swoich treningów , sprawdza się split 4 razy w tyg tak ćwicz, baw się połączeniem partii, obciążeniem, długością przerw, zmianą ćwiczeń i rośnij zdrowo, rośniesz na act , to rób act. Co jest najważniejsze dla Ciebie? Przede wszystkim poprawność wykonywanych ćwiczeń , to absolutna podstawa Twojego bezpieczeństwa, dalej podstawowa wiedza dietetyczna , która pozwoli Ci rosnąć , ale to nie jedyne zadanie zdrowej diety , bo kiedyś podziękuje Ci całe ciało za zdrową i zbilansowaną diete , nie tylko super sylwetka. Doświadczenie jakie nabywasz jest bezcenne , nikły procent ludzi ćwizących na siłowni ma szczęście trafić na kogoś , kto poza igłą ma do zaproponownia coś wartościowego, kto sprawdzi technike, pomoże w diecie, dlatego korzystaj z tego co sam już przeszedłeś, zapisuj co na Ciebie działa, jakie ćwiczenia, co jest do poprawy, po jakich produktach spożywczych czujesz się źle .
Całość takiej wiedzy skutuje lepszymi cyklami treningowymi w przyszłości i lepszą formą z cuklu na cykl.

ale się rozpisałem :)

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 12 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 325
mam 173 cm wzrostu zaczynam dopiero cwiczyc :) znaczy jade juz 3 miesiace wazylem 93kg wiec mam spora nadwage ;o hm staralem sie cwiczyc na redukcje no i tez troszke na rozwijanie masy miesniowej waga poleciala mi do 95 niewiem czy idzie to w dobra strone bo wiecej przybieram... niz trace tluszczu i nadwaga idzie w gore na dlugiej mecie zacznie to ze mnie schodzic czy ten tryb bedzie mi tylko przeszkadzac :)? znaczy juz znacznie lepiej wygladam i sie czuje
pytam bo mam niepokoj wiec przepraszam jak to glupie pytanie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Wiek 36 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 131
Witam mam pytanie odnoscnie poprowanosci mojego treningu. nie cwiczylem kilka miesiecy i jestem wlasnie po 2 tyg "rozgrzewce" po zastoju. Planowany moj trening:
pn:
klatka- skos gora han. 3 serie 8,6,4 powt (oczywiscie +2serie rozgrz.)
skos dol gryf 3 serie 8,6,4 + 1x rozgrz
rozpietki han. prosta 3x10
nogi- przysiady z gryf. 3 serie 8,6,6 + rozgrz seria
wypychanie na suwnicy 3 serie 8,6,6
wspinanie na palce w staniu 3x8 +1 rozgrz seria
Wwypychanie ciezaru na suwnicy palcami nog 3x8

sr:
barki- wyciskanie z przed glow.(gryf/suwnica) 3x 8,6,4 + 2serie rozgrz
unoszenie ramion w przod hant 3x8 +seria rozgrz
podciagnie gryf wzdl tlowia 3x8 +seria rozgrz
biceps- uginanie ramion podch. stojac gryf 3x10 + seria rozgrz
uginanie ramion hant "mlotki" 3x 8
modlitewnik hant ze skretem 3x 8

pt:
plecy -podtargi z obciazeniem 4x 10,8,6,4 + seria rozgrzewki sciagnie drazka
wioslowanie 3x8
przyciagnie linki wyciagu dolnego 3x8
triceps -wyciskanie na wasko gryf 4x10,8,6,4 +seria rozgrz
wyciskanie "franc" hant w lezeniu 3x8
pompki z obciazeniem 3x10,8,6 + seria rozgrz

sb:
przedramie: uginanie nadgarstkow podchwytem w siadzie 4x10
nachwtytem w siadzie 4x10
kaptury: wzsnosy barkow hant 3x10
wznosy barkow gryf przed 3x10
wznosy barkow gryf tyl 3x10
+ basen bezposrednio po treningu 30-40min plywanie i sauna ( przed basenem pije aminokwasy i bezposrednio po bialko a w pn,sr, i pt pije aminy przed treningiem i po bezposrednio i po 30 min bialko.

Dodam ze przerwy miedzy seriami zaczne w pierwszym tyg od 4min i dojde do 5 tyg z 3min przerwa. Jak to widzicie? co do poprawki lub dodania? dzieki z gory.pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 433
Witam mam takie pytanie odnośnie aerobów. Przy redukcji lepiej je robic rano naczczo czy bezpośrednio po treningu siłowym ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam
Mam pytanie, który plan jest najlepszy ze w względu na zdrowie? (dla stawów, ścięgien itp.) FBW czy SPLIT? FBW niby chyba jest mniej "zdrowy", ponieważ często poruszamy te same stawy. Jak to jest?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Mam pytanie, który plan jest najlepszy ze w względu na zdrowie?

a co ma do tego metoda??
kolejne porownania 2 odmiennych metod w sposob smieszny...


techniczne wykonywanie cwiczen - to jest najzdrowsze

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
siema,
jest na tym forum jakis temat o FBW? szukalem, ale nie moglem znalezc

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Wiek 37 lat Na forum 23 lat Przeczytanych tematów 854
Jest parę, zajrzyj do przyklejonego czerwonego tematu na górze działu:
https://www.sfd.pl/SPIS_TEMATÓW_TRENING-t401012.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 565 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 6849
o to chodziło, dziękówa :)

Kurczak ryż i kreatyna zrobią z ciebie sk***ysyna.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 9074 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45023
Co sądzicie o takim planie:
Pon. Klata + Triceps
Wt. Plecy + Biceps
Czw. Nogi + Barki
Sob. Powtarzam po jednym ćw. składającego się z trzech serii na każdą partie.

Co o tym sądzicie?

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

FBW dla początkującego:

Następny temat

Pytanie, proszę o pomoc.

WHEY premium