SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[SPAM] Na luzie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2279572

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Buty biegowe nie nadają się do chodzenia. Szybko je zjedziesz, bo są robione tak, żeby przyjmować inne obciążenia. A przynajmniej tak czytałam. Ja chodzę tylko w takich zjechanych

Co do ciuchów to ładne kupuję tylko do jogi, ale legginsy noszę na zmianę z szortami latem. Nie wysiedziałabym w normalnych spodniach. Lubię te najtańsze do biegania z Decathlonu i comfortlux Oysho. Wszelkie uciskające i wyszczuplające to zło. Mam jedne z 4F i właściwie nie noszę :/ Tylko takie cieniutkie, mięciutkie. Jakbym nie była taka nudna i rozsądna to bym chętnie obkupiła się w śliczne ciuszki jogowe, staniczki itp. Ale potem w sumie i tak ćwiczę w byle czym xd Mam takie stare, za luźne spodenki dżinsowe z czasów, gdy byłam dużo grubsza, i są idealne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Hesia zależy jakie buty i do jakiego chodzenia. To trochę tak jak z tymi zaleceniami producenta, że trzeba buty wymieniać po x km. Jak ktoś biega dużo to musiałby co pół roku nowe buty za kilkaset złotych kupować. No ale klient który dwa lata biega w tych samych to zły klient

Jest sporo modeli butów do biegów górskich które nadają się na różne wycieczki w góry/do lasu. Dla przykładu w opisie Salomon speedcross można znaleźć info, że są to zarówno buty do biegania w terenie jak i lekkie buty trekkingowe.


Ja mam butów sporo a i tak myślę o kolejnych w salomonach jeszcze nie biegałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Powtarzam to, co pisali na stronie Asics, bo wydało mi się sensowne. Faktycznie inaczej stawiasz stopę przy chodzeniu, inaczej w biegu, więc but będzie wzmacniany w różnych miejscach i inaczej będzie się ścierał. Asics chyba nie podawał kilometrów. W sumie faktycznie w górach to jeszcze bardziej skomplikowana sprawa, bo inaczej wchodzisz i inaczej schodzisz, a jesscze inaczej idziesz po płaskim, więc buty górskie ogólnie muszą być chyba wszechstronne Całe szczęście kupowanie butów sportowych mnie nie jara, zadowala mnie jedna para. To droga zabawa

A powiedzcie, nosicie bezszwowe legginsy? Bo zawsze mnie kusi bogactwo kolorów, ale mam jedną koszulkę sportową z takiego materiału i khem śmierdzę w niej xd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Hesia
Buty biegowe nie nadają się do chodzenia. Szybko je zjedziesz, bo są robione tak, żeby przyjmować inne obciążenia. A przynajmniej tak czytałam. Ja chodzę tylko w takich zjechanych


Z mojej praktyki z butami trailowymi wynika coś innego. Buty przeznaczone do biegania po lesie i górkach, całkiem dobrze sprawdzają się przy wycieczkach pieszych w takim samym terenie. Także takich po 20-30 km. A w zjechanych z oklapniętą podeszwą, to i wypad na 15 km po lesie zdecydowanie się nie sprawdził, przynajmniej u mnie.

Asfaltówki to inna kategoria - one się faktycznie szybko ścierają, jak się w nich chodzi na co dzień. No ale mi się w asfaltówkach nigdy wygodnie nie chodziło, bo mają podeszwę profilowaną do biegania, a nie człapania w moim statecznym tempie.
Czego przykładem są moje pierwsze "poważniejsze" buty do biegania - Asicsy, w których chodzić nie lubię. Biegać zresztą też nie za bardzo, więc czekam, aż się w końcu rozwalą. Nie polubiliśmy się - nie mój profil i krój buta. No ale jak się niewiele wiedziało o bieganiu, to się kupowało różne głupoty.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Hesia nie kojarzę żeby Asics miał jakieś popularne buty trailowe, w każdym razie nikt ze znajomych w takich nie lata w terenie, raczej kojarzą się z asfaltem. W biegach górskich przecież nie biegniesz cały czas, niektórzy więcej trasy przespacerują niż przebiegną. Do tego buty mają różną amortyzację i różny drop, są buty to biegów ultra z dość mała amortyzacją jak np. Inov-8 a są poduchy jak Hoka. Zależy co kto lubi. Znajomi w góry najczęściej wybierają Salomony. Ja też ubieram w góry buty do biegania w terenie jeśli trasa nie prowadzi asfaltem.
Natomiast nie wybrałabym się w zwykłych adidasach czy butach bez dobrego bieżnika na wycieczkę po górach czy lesie z pagórkami. Dwa razy mi się zdarzyło i dwa razy zaliczyłam glebę. W butach biegowych czuję się bezpiecznie i wygodnie. Bieżnik ściera się, jeśli w takich butach dużo chodzimy po asfalcie, zresztą one na asfalt to się nie nadają bo dziwnie się w nich chodzi.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2022-01-03 18:05:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Ja akurat Salomona jako firmę odpuściłam, bo miałam kiedyś od nich trekingi niskie w góry i mi nie siadły. No i podczas mierzenia kilku modeli trajlówek się nie polubiliśmy - za sztywno i za wąsko było.
Ja mam dość szeroką stopę z wysokim podbiciem, więc większość popularnych butów biegowych wydaje mi się wąska i za ciasna.

Jak wykończę te dwie pary, które mam teraz do lasu (Adidas Kanadia i te lepsze terenówki z Decathonu), to chcę przetestować Altrę i Merrella, bo oni robią fajne, szerokie kapcie, które mają dużo miejsca na paluchy.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607784
Ja mam z Decathlonu XT7 i to są jedne z lepszych butów terenowych jakie do tej pory miałam, dla mnie lepsze niż niektóre Reeboki czy Inov-8
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Ja wiosną kupiłam w Decathlonie buty Evadict TR2 Trail i bardzo sobie chwalę - na razie używałam głównie do łażenia po lesie i na krótkie biegi w parku/lesie. Mega wygodne. Na 2-3 godziny na rowerze też się sprawdziły.

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1664 Napisanych postów 1846 Wiek 36 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 16821
Ja mam z Asics akurat takie buty ze średnim bieżnikiem, nie typowo górskie, ale górskie też mają, z Fiji w nazwie.
Kupiłam kiedyś Evadict, ale te j**itnie pomarańczowe. Oddałam od razu, bo mimo mocnego zasznurowania nie trzymały mi w ogóle pięty :( I potem doczytałam komentarze i dużo ludzi na to narzekało, że trochę za płytki jest ten tył. Poza wydawały mi się strasznie sztywne i plastikowe. Szkoda, bo na zdjęciach wyglądały czadowo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356219
Bry.
Zieeefff.
Kawy mi dajcie!

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Redukcja- dieta i trenning .. Jak się za to zabrać, pomocy..

Następny temat

walka Rzymianki o siebie

WHEY premium