SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1477944

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ojan ,a nie myslałes o wskakiwaniu obunóż na jakas skrzynie czy cos ,tylko blagam nie na ten stolik he he


Zmieniony przez - C Z U N G w dniu 2016-01-10 17:52:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Właśnie miałem zapytać jak wyglądają Twoje skłony na krześle, ale pomyślałem, że najpierw w googlach sprawdzę.
I proszę co mi wyskoczyło
Skłony na krześle

Wszystko jak na dłoni w wykonaniu Ojana

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Właśnie miałem zapytać jak wyglądają Twoje skłony na krześle, ale pomyślałem, że najpierw w googlach sprawdzę.
I proszę co mi wyskoczyło
Skłony na krześle

Wszystko jak na dłoni w wykonaniu Ojana


he he no fakt ,ale jak dla mnie ten wychył w tyl to juz nie potrzebny



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 239 Napisanych postów 9129 Wiek 46 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 130480
no proszę google pozycjonuje się na Ojanie

KREW POT I ŁZY TYLKO NA TO NAS STAĆ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
kuba_n
no proszę google pozycjonuje się na Ojanie

Tak dobrze to jeszcze nie ma - ono szuka po wypisanych słowach. Ale moje nazwisko jest mu znane.

Nad wskakiwanie się zastanawiałem - nie mam jednak odpowiedniego pomostu - pozostaje mi na razie robienie wyskoków (przed wypiciem wina).
Odchylenie w skłonach na krześle ma wg mnie uzasadnienie - rozciąga mięśnie i żebra a więc zapobiega garbieniu sylwetki przy skróconych (silnych) mięśniach brzucha.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10074 Napisanych postów 30407 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728869
Ojan - to ćw na krześle to jest taka domowa odmiana ćwiczeń mieśni brzucha na rzymskiej ławce.
Kiedyś to było bardzo modne-praktycznie się wciąż na tych ławkach trenowało.

Mięśnie brzucha naprawdę świetnie się rozciągały,szczególnie jak ławka była dobrze zrobiona.

Teraz to bardzo rzadko ktoś tak trenuje.

Zdaniem niektórych ekspertów- trzeba uważać w tym ćw na kręgosłup,bo taki ruch nie jest zbyt przyjazny,do tego dość mocno włączają się do pracy mieśnie skośne brzucha,co poszerza talię.
Także mięśnie glębokie grzbietu, miednicy i bioder przy tym pracują,powodując ucisk na nerki,co się odczuwa przy wykonywaniu dużej ilości powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Robiłem to ćwiczenie w ramach programu Tsatsouline'a na ogólną mobilność. To chyba było z książki "Superstawy". Właśnie pisał tam, że zupełnie irracjonalny lęk przed tym ćwiczeniem spowodował, iż usunięto je z kanonu. A pięknie działa na wszelkie przykurcze.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
masti - to co napisałeś pokrywa się z tym co wskazał Szajba (wpisując w Google: skłony na krześle - zadziwiające, że wyskakują tam także moje zdjęcia, także te nie związane z tematem)

Magor - właśnie poprzez to ćwiczenie walczę z garbieniem się sylwetki oraz przykurczami w stawie biodrowym. Skłony są dobre i nie wiem dlaczego uważa się je za niebezpieczne dla kręgosłupa - wydaje mi się, że prostowniki grzbietu nie pracują przy jego wykonywaniu.

Nie ma to jak dobrze zacząć dzień:
1a. Przysiad 48/58/68/78/88kgx6p 90kg/5x6p
1b. Wspięcia na palce obunóż po 50p

jestem dumny, że pokonałem chwilę słabości i wykonałem wszystkie 5 serii a nie zakończyłem na 4.

Reszta później - to już przyjemność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10074 Napisanych postów 30407 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728869
Całe lata 70' trenowałem brzuch na tych ławkach-to było jedno z mioch ulubionych cwiczeń.
Co do poszerzenia pasa-specjalnie tego nie zauważyłem (obwód pasa wtedy wynosił 78 cm) ale bóle pleców i okolic nerek miałem i ja i koledzy (robiliśmy 600 skłonów dziennie na tej ławce -walka o kratę ale bez diety :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12150 Napisanych postów 30567 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131207
masti - to mieliście samozaparcie! Prawdopodobnie te bóle były spowodowane szybkością przejścia z wychylenia do wznosu. Ja wszystko robię w wolnym tempie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium