SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Walka o dobry wygląd i samopoczucie

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2107

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
Wiek : 23
Waga : 60
Wzrost : 157
Obwód w biuście(1) :91
Obwód pod biustem : 79
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 73
Obwód na wysokości pępka : 83
Obwód bioder (3): 97
Obwód uda w najszerszym miejscu: 63
Obwód łydki : 37
W którym miejscu najszybciej tyjesz : brzuch, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : Piersi, brzuch
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: rowerek (w zależności od czasu), brzuszki przed snem, spacery, niekiedy treningi z piłką fitness
Co lubisz jeść na śniadanie: kanapki, parówki, jajka, płatki owsiane, kukurydziane
Co lubisz jeść na obiad : standardowo zupa, 2 danie ziemniaki mięso/sos, surówka ( nie na co dzień 2 danie)
Co jako przekąskę : owoc, jogurt, czasami coś slodkiego, batonik musli
Co jako deser : ciasto domowe (drożdzowe), budyń itp
Ograniczenia żywieniowe : nadmiar nabiału, truskawki (alergia)
Stan zdrowia: dobry
czy regularnie miesiączkujesz: TAK
czy bierzesz tabletki hormonalne: Tak
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: Tak
czy rodziłaś: nie
Preferowane formy aktywności fizycznej: ćwiczenia z piłką, rowerek, rekreacja letnia, bieganie, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : kapuściana, dunkana, i wiele innych

Cele:
-schudnąć do 50kg
- nauczyć się zdrowo jeść
- nauczyć się systematyczności i wytrwałości
- poprawić kondycje, wygląd i samopoczucie

Przez 4 miesiące ćwiczyłam regularnie co 2 dni trening Chodakowskiej typu turbo spalanie, skalpel bądź kiler, lecz moim zdaniem nie było żadnych efektów.
Moim priorytetem są uda i brzuch, z którymi nie daje sobie zupełnie rady. Pozbycie się cellulitu i odchudzenie nóg (ud)

Chciałabym się dowiedzieć czego unikać, co wyeliminować z jedzenia aby nie przybierać dalej na wadzę i trzymać formę. Ogólnie wydaje mi się, że jem nie dużo, lecz mam tendencję do tycia i ciężko mi zrzucić nawet kilogram.

Mam do dyspozycji rowerek stacjonarny, piłkę fitness oraz u narzeczonego ławeczkę, sztangi i obciążenie.

Narzeczony próbuje przekonać mnie do sztangi, sztangielek i obciążenia, po których moim zdaniem bd wyglądać jak "mięśniak". Bardziej preferuje ćwiczenia fitness. Czy to mylne stwierdzenie??

Mój kochany polecił mi trening FBW

Co o tym myślicie


Proszę o pomoc bo jestem załamana








Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1134
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 501 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14246
hej,
na początek przeglądnij i przeczytaj kilka razy https://www.sfd.pl/[art]_Co_jedzą_Ladies_SFD_-t752315-s1.html
Zacznij komponować posiłki wg tych właśnie zasad. Czy mama dla Ciebie gotuje? Krótki opis tego co lubisz jeść bardzo przypomina mi obiadki moich rodziców (typowe polskie danie: ziemniory/sos + mięcho w panierce + namiastka surówki (najlepiej oblanej olejem), czyli niestety tłusto i mało wartościowo.
Jeżeli zależy Ci na ładnej sylwetce, pożegnaj się z paróweczkami czy ciastami (nie ważne, że domowe). Decyzja należy do Ciebie.
Jeżeli chodzi o stanie się mięśniakiem po ćwiczeniach na siłowni, to niestety... nie jest to takie łatwe. Nie masz się czym przejmować, a tym bardziej martwić.
Chłopak dobrze Ci mówi.
Powodzenia!

Nic więcej nie napiszę, bo nie chcę nikomu wchodzić w paradę ;)

A tak walczę ja http://www.sfd.pl/liqierek_bezalkoholowy-t909754.html

Good things come to those who work their asses off the couch.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 10
Trzymam kciuki za postępy, grunt to samozaparcie. Zapisanie się na forum to też niezła myśl, teraz będziemy mogli Ci kibicować ;)

Kazimierz, super pensjonat Lipowa Dolina- http://www.lipowadolina.com.pl/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
Przeglądnęłam zasady i dostrzegłam co jadłam źle. Prawdą jest, iż gotuje moja mama i oczywiście ma nawyk gotowania po staropolsku czyli w większości tłusto. Próbuje w niej to wytępić bo niestety moja mama jest otyła ale jej samozaparcie jest krótkoterminowe. Staram się nie jeść tłusto, i jeść 5 posiłków lecz gdy tak robiłam to i tak przytyłam i automatycznie mnie to zniechęcało, podejrzewam, że dlatego, iż robiłam podstawowe błędy żywieniowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
Staram się ćwiczyć codziennie, jeżdżę na rowerku, robię brzuszki, ale wiem, że to nie wystarczy i chciałabym wprowadzić do codziennego trybu życia jakiś trening, tylko nie mam pojęcia jaki będzie dla mnie najlepszy i efektowny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
Znalazłam taki trening, proszę oceńcie, czy nadaje się na to czego potrzebuje ioczekuje:https://www.sfd.pl/Redukcja_przy_otyłości-t1006451.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1134
Trening do domu do wykonania ze sztangielakami lub butelkami wody mineralnej w/g Agak

trening A
1) Wznosy nóg z leżenia
2) Wspięcia na palce obunóż
3) Przysiady klasyczne z hantlami
4) wejście na ławkę z hantlami
5) wznosy z opadu
6) Pompki klasyczne max powtórzeń
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
8) Pompki w podporze tyłem


trening B
1) plank max czas
2) Martwy ciąg z hantlami
3) Wykroki z hantlami
4) wiosłowanie hantelką
5) wyciskanie hantli leżąć (jeśli masz możliwość np na taboretach, ławie wąskiej)
6) Wyciskanie hantli stojąc na barki
7) uginanie przedramion (biceps)
8) wyciskanie francuskie stojąc (triceps)


1. Ćwiczenia wykonujemy 3 razy w tygodniu, co drugi dzień, czyli A, wolne/aero, B, wolne/aero, A, wolne/aero, b, itd
2. Trening zawsze rozpoczynamy od rozgrzewki, a kończymy rozciąganiem.
3. Cały trening podzielimy na obwody - na obwód składać się będą wszystkie wymienione wyżej ćwiczenia.
4.Wykonujemy 15 powtórzeń każego ćwiczenia, dobierając obciązenie, które będzie nam sprawiało problem (czyli jak największe z którym zrobimy 15 powtorzen poprawnych technicznie)
5. Pomiędzy ćwiczeniami odpoczywamy max 30 sekund i tylko wtedy gdy ćwiczenia wymagają przejścia do innego miejsca, przełożenia ciężarów, etc. Jeśli to nie konieczne, nie odpoczywamy w ogóle.
6. Odstępy czasowe miedzy obwodami (całym zestawem ćwiczeń) powinny wynosić ok. 3-5 minut.
7. Czas treningu będzie wynosił 20 - 40 minut bez rozgrzewki i strechingu.
8. Przez pierwsze dwa tygodnie wykonujemy po dwa obwody.
9. W trzecim tygodniu dodajemy trzeci obwód.
10. Począwszy od czwartego/piątego tygodnia wykonujemy pełne cztery obwody.
11. W kolejnych tygodniach treningu stopniowo zwiększamy obciążenia lub przechodzimy do trudniejszych wariantów ćwiczeń, pewnie dostaniesz nowy trening.


Jak zaznaczyłem na początku wcale nie musisz mieć obciążenia. Wystarczą butelki wypełnione wodą (oczywiście na sam początek). Później w miarę progresu będziesz potrzebowała systematycznie zwiększać ciężar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Martys układaj diete dla 1700kcal 100g biaka/150g ww/....

I nie mozesz napisac ze regularnie miesiączkujesz, biorąc tabletki hormonalne nie ma sie okresu tylko krwawienie z odstawienia niemające nic wspólnego z cyklem.
Czy zanim zaczęłaś brac tabletki miałaś normalny okres?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
Tak regularny co do dnia, dlatego tak napisałam. Jutro postaram się spisać co dokładnie przez cały dzień zjadłam i ile kalorii i prześle na forum. Chciałbym abyście sprawdziły czy dobrze jem i wartościowo, czy może coś zmienić na coś innego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
A więc tak dzisiaj zjadłam:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
ŚNIADANIE : KROMKA Z BIAŁYM SERKIEM I KAWA II ŚNIADANIE : BUŁKA KUKURYDZIANA Z SERKIEM TOPIONYM I HERBATA ZIELONA OBIAD : SAŁATKA Z SAŁATY LODOWEJ Z POMIDOREM I SERKIEM FETA Z DODATKIEM SELERA NACIOWEGO W SOSIE WINEGRET A NA KOLACJE ZJEM PŁATKI OWSIANE
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

jasne, że chcę być fit

Następny temat

Jak dokonać takiej metamorfozy - tylko w warunkach domowych?

WHEY premium