Decyzja została podjęta. Postanowiłaś zacząć regularnie ćwiczyć. Gratulacje! To bardzo dobra decyzja. By wytrwać w swoich postanowieniach i osiągać efekty, potrzebnych jest kilka kluczowych elementów. Po pierwsze, wybór aktywności, która przypadnie Ci do gustu. Po drugie, przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania się i po trzecie, wygodny strój sportowy.

W dzisiejszym artykule zajmiemy się doborem odpowiedniego stroju do ćwiczeń. Na co zwrócić uwagę? Czym kierować się przy podjęciu decyzji? Jakie element do ćwiczeń są ważne?

Elementy stroju do ćwiczeń

W przypadku trenujących kobiet należy zwrócić wagę na cztery główne elementy stroju sportowego. Zaliczamy do nich buty, leginsy, stanik sportowy oraz koszulkę.

Buty

Decyzja w przypadku butów jest dość prosta. Przede wszystkim należy dobrać je do rodzaju aktywności. Bardzo ważna kwestia – inny rodzaj obuwia nadaje się do biegania, a inny do treningu z ciężarami!

W przypadku treningów biegowych pożądanym elementem obuwia jest amortyzacja, nie powinna być jednak przesadnie duża. Dostosowujemy ją do swojej wagi. Najlepszym sposobem na dobranie butów biegowych jest udanie się do sklepu sportowego i wykonanie testu na bieżni. Wówczas będziemy mieli pewność, iż but spełni swoją funkcję.

W przypadku butów do treningu z ciężarami zależeć będzie nam głównie na dużej sztywności buta. But biegowy kompletnie się nie nadaje do wykonywania przysiadów czy martwych ciągów. Najważniejsze byś czuła się w butach wygodnie i komfortowo.

Stanik sportowy

Niezwykle ważne jest, by na treningach korzystać z topów i staników sportowych. Tradycyjne biustonosze nie zapewniają odpowiedniego wsparcia. Jest to po pierwsze, niezbyt komfortowe, po drugie, w dłuższej perspektywie czasu niekorzystnie wpływa na wygląd piersi.

Dobrze dobrany stanik/top sportowy to taki, w którym będziesz mogła bez skrępowania wykonywać wszystkie ćwiczenia. Ważne również, by top, w którym trenujesz sprawiał, że czujesz się atrakcyjna i pewna siebie.

Koszulka

W przypadku dobrze dobranego topu sportowego koszulka nie jest elementem koniecznym. Jeśli zdecydujesz się na założenie koszulki, unikaj takich, które uszyte są ze sztucznych materiałów, krępują ruchy i nie odprowadzają wilgoci.

Leginsy

legginsy

Na koniec zostawiłam niemalże kluczowy element dopełniający całość sportowego stroju kobiety - leginsy! Leginsy muszą być bez wątpienia wygodne. Nie mogą krępować twoich ruchów. Nie mogą zsuwać się z pupy, gdy wykonujesz przysiady. To niezwykle ważne. Z tego względu należy odpowiednio dobrać rozmiar leginsów. Zarówno zbyt małe, jak i zbyt duże, będą utrudniały swobodne wykonanie treningu.

Druga kwestia to materiał, z jakiego zostały wykonane. To, co będzie liczyło się najbardziej, to czy dobrze kryją i nie prześwitują. Żadna kobieta nie będzie czuła się na treningu dobrze, gdy przy każdym pochyleniu czy wypięciu się materiał na pupie będzie cię rozciągał i prześwitywał.

Trzecia kwestia to jakość materiału. Zwykła bawełna jest może wygodna, ale raczej nie sprawdzi się w trakcie wykonywania ćwiczeń. Materiał musi wchłaniać wilgoć i nie pozostawiać mokrych plam. Żadna ćwicząca kobieta nie chciałaby paradować na siłowni z mokrą plamą na pupie.

I tak dochodzimy do kwestii, która w przypadku kobiet musi zostać spełniona zawsze. Mowa o wyglądzie i kroju leginsów. Odpowiednio skrojona talia, ciekawa grafika i kobiece wstawki z siateczką. Wszystko to sprawia, że kobieta czuje się na siłowni pewna i atrakcyjna. Jak wiadomo, to już połowa sukcesu.

Gdy odpowiednio skompletujesz swój strój, gdy będzie on wygodny, gdy będziesz czuła się w nim atrakcyjna, wykonywanie treningów stanie się czystą przyjemnością.

Komentarze (7)
Jolka.kowa

Nie lubię odzieży kolorowej. Według mnie przeszkadza innym na siłowni. Dlatego wybieram odzież neutralnych kolorów. Mam czarne legginsy i szarą koszulkę cunazone. Sprawdzają są tak samo dobrze, jak inne :)

0
kinga93

Jak ze wszystkim trzeba testować, ja wolę kolorowe czarne prześwitują trochę jak sie robi np martwy ciąg czy przysiady,, w kolorowych nie mam takiego efektu.

0
fitnesgirl

Nie zauważyłam by komuś kolorowe stroje przeszkadzały, sama mam pstrokaty i jakoś nic nie zauważyłam.

0
nataszka20

ja ostatnio zakupiłam 2 komplety gym glamour, bardzo fajnie sie noszą, nie zsuwają z tyłka podczas ćwiczeń.

0
monisa

Również gym glamour polecam, po kilkunastu praniach kolory takie same, nie spierają się, na pupie nic nie prześwitują.

0
kraska22

Faktycznie się dobrze spisują, mam dwie pary na zmianę już ponad rok i wyglądają jak nowe.

0
monisa

Dokładnie ich trwałość jest super, nieraz lepiej dopłacić i mieć coś porządnego co nie starci kolorów po paru praniach.

0