SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1470468

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 7294 Napisanych postów 12490 Wiek 65 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87756
No właśnie jak młodziaki chcą tyle napylać teraz i w przyszłości to niech uważnie czytają co staruszki piszą w różnych wątkach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
wycwiel
No właśnie jak młodziaki chcą tyle napylać teraz i w przyszłości to niech uważnie czytają co staruszki piszą w różnych wątkach
W tym dziale są sami doświadczeni seniorzy (chociaż niektórzy z nich udzielają się również wśród młodzieży).

Pojeździłem na miarę swoich dzisiejszych możliwości własnych i pogodowych







1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Ojan a jak ty właściwie robić te barki Damasika?

5,5
2,2 ?



Powinno być 5,5
4,4
3,3
2,2
1,1

A czasem na koniec wyciskanie dwoma ramionami na maxa jeszcze :)

Tak Dawid to robił :)


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
masti - robię tak jak było na filmikach czyli bez odpoczynku
5p prawą ręką + 5p lewą ręką + 5p prawą +%p lewą + 2p prawą + 2p lewą
potem odpoczywałem
tak było 5x
Poprzednio razem kończyłem na 1p bo ręce opadały.
Pozostanę przy tym swoim sposobie bo nie chcę bardziej schodzić z ciężaru - w miarę wzrostu sił i wytrzymałości tricepsów będę na koniec robić powtórzeń więcej niż 2p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Na filmach inaczej robiliśmy
5 prawą,5 lewą,potem 4 prawą,4 lewą,potem 3 prawą,3 lewą,potem 2 prawą,2 lewą,i 1 prawą,1 lewą.

Tak jest to uzasadnione fizjologicznie,bo siły spadają z każdą rundą,stąd ta regresja powtórzeń.
Razem wykonuje się tym sposobem 15 powtórzeń na każdą rękę.

Spróbuj tak to zrobić,uda się przejść wszystkie poziomy wtedy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644
Pewnie liczyłeś u Ralpha-on tam sie gdzieś pomylił i robił 2 x po 5 a potek kaput było :)
Ale to nie była cała sekwencja :)


Zmieniony przez - masti w dniu 2019-08-24 19:49:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
masti
Pewnie liczyłeś u Ralpha-on tam sie gdzieś pomylił i robił 2 x po 5 a potek kaput było :)
Ale to nie była cała sekwencja :)
Tzn. pisząc o filmiku myślałem o swoim
Później wzorowałem się na Twojej wypowiedzi, że robicie najpierw 5p.
Teraz zrozumiałem, że zamiast 5p/5p/2p (czyli maks. mam robić 5p/4p/3p itd. czy jakoś tam ( nie pamiętam jak to dalej leciało - bez podglądu tego co napisałeś )
Na tyle mogę się zdecydować następnym razem - ciekawe czy dam radę tak zrobić 5p/4p/3p czy po prostu nie padnę przy 5p/4p/2p?
Moje mięśnie mają małą wytrzymałość na ilość powtórzeń (no i silne też nie są).

Tak czy owak marzy mi się dobry wynik na MPJiW w kat. +55 lat OPEN (bo innej nie ma).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728644





Ojan robisz po kolei,każdą mini serię po 5,po4,po3,po 2 i po 1 powtórzenie i to jest koniec serii i 15 powtórzeń :)
Jak na filmie :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Spróbuje i nagram
Za 3 dni będzie filmik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130944
Mój organizm się trochę rozregulował - przeszedł na drugą stronę (tak mi się wydaje - dowiem się we wtorek dy będą wyniki badań).
Od 2 tygodni apatia (chociaż na krótki czas kilkunastu minut treningu siłowego sił przybywa aby potem był raptowny spadek chęci kontynuacji).
Ciężko zabrać się do treningu siłowego a po wczorajszym dniu pojawiła się obolałość mięśni bicepsów (a dzisiaj wg planu mam zrobić trening ramion) i to mimo małej objętości - było 5 serii podciągań na drążku i 4 serie przyciągania wyciągu do brzucha stojąc.

Pełny(wzdęty) brzuch też odstręcza od treningu.
Wsypałem do ust miarkę ST oraz CREAPLUS zapiłem i chyba zrobię kilka super serii a potem przejadę się trochę rowerem.


Zmieniony przez - ojan w dniu 2019-08-25 12:34:39
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium