SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1470975

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zbigniew57
Janku, z tego co wiem ćwiczysz od lat 60 - tych, czyli to już niemal pół wieku. Niestety z racji tego, że mam 61 lat a ćwiczę dopiero 4 to nigdy nie będę tak wyglądał jak Ty. Pewnych rzeczy po prostu nie da się przeskoczyć. Gdy wchodzę tu na forum do działu dla seniorów po 35 roku życia to mam mieszane uczucia. Gdzie mi rywalizować z 35 latkami, którzy są w wieku moich dzieci.
Marzy mi się dział dla ludzi w Naszym wieku, gdzie mielibyśmy nieco inne priorytety i kryteria oceny.



Zbigniew, zgadzam się z tym co napisałeś
W kwestii rywalizacji widzę to w jako rywalizację z ograniczeniami własnego organizmu z racji wieku.
Z uwzględnieniem jak wyżej napisałeś określonych priorytetów i oceny wynikających z uwarunkowań i możliwości organizmu.
Satysfakcję i poczucie sukcesu można mieć nie tylko z racji wygranych zawodów ale także z racji "wygranej" z upływającym czasem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130965
zbigniew + Giaurnemo - trenuję 52 lata a nie prawie pół wieku.
Nikt Wam nie każe rywalizować a tym bardziej porównywać się z 35-latkami. Róbcie to co Wam sprawia przyjemność ( np. jedzcie ciasto z malinami, pijcie wino, róbcie planki itd.)

Wczoraj byłem na spacerze - po raz drugi widziałem ok. 20-letniego biegacza z butelką wody - a po południu przejechałem na rowerze 20km.

Dzisiaj spacer i być może jazda na rowerze - nie mam ochoty na trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
zbigniew + Giaurnemo - trenuję 52 lata a nie prawie pół wieku.
Nikt Wam nie każe rywalizować a tym bardziej porównywać się z 35-latkami. Róbcie to co Wam sprawia przyjemność ( np. jedzcie ciasto z malinami, pijcie wino, róbcie planki itd.)

Wczoraj byłem na spacerze - po raz drugi widziałem ok. 20-letniego biegacza z butelką wody - a po południu przejechałem na rowerze 20km.

Dzisiaj spacer i być może jazda na rowerze - nie mam ochoty na trening siłowy.


Janku a gdzie ja napisałem, że chcę rywalizować i porównywać się z 35-latkami?
Ja robię to co sprawia mi przyjemność, niekoniecznie jedząc potrawy którymi delektujesz się Ty.
Chyba umknął Tobie kontekst mojej wypowiedzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130965
Trochę niepotrzebnie Was połączyłem "+".
Róbta co chceta! (a co mi nie będzie szkodzić)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Janku, zwróciłem tylko uwagę na fakt, że przydałby się dział "prawdziwych" seniorów, bo te 35 lat "lekka" przesada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130965
Prawdziwych seniorów jest jedna sztuka (licząc dawny wiek emerytalny). Powyżej 60 lat razem z Tobą jest 4 - czy dla takiej ilości jest sens zakładania osobnego działu?
Przebywanie z trochę młodszymi jest korzystne dla seniorów!

Przejechałem na rowerze 25km - waga ciała spadła o 1,5kg.
Oponka na brzuchu się trzyma!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 74 Napisanych postów 1072 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 28560
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Warto zajrzeć do tematów Inne Federacje-teraz odbywją sie w Sapri zawody-kategorie weteranów sa tam bardzo rozbudowane -co 5 lat inna kategoria wiekowa-zaczynając od + 40 lat-po prostu startuje dużo zawodników.

Startuje tam w tym roku polski kulturysta Mariusz Maga,Piotrek Klojzy nie pojechał- a szkoda.


https://www.sfd.pl/IBFA_MR_Universe,_MR_Europe_w_Sapri,Italia_5_6_lipiec_2015-t1077598.html





Zmieniony przez - masti w dniu 2015-07-06 07:47:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Ania B.
Dział 35+ jest idealnym działem dla seniorów Także proszę nie zakładać oddzielnego działu


Tak, zostańcie tutaj. Gdzie będziecie się izolować...

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30537 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130965
Nie wiem jak inni ale ja tu zostaję! I nie boję się porównywać z uczestnikami działu Po 35 roku życia . Wielu z nich podziwiam mimo, że uprawiają inną aktywność fizyczną niż ja.

Dotrwać do Sopotu - to moje obecne motto!
Dzisiaj rano:
1a. Wyciskanie sztangi w leżeniu 48/58kgx10p 68kg/5x7p
1b. Podciąganie nachwytem do tyłu głowy 7x8p
no i osłabłem i zrezygnowałem. Po kilkunastu minutach wróciłem do swojej siłowni:
73kg/4p 2x3p
podciąganie podchwytem +15kg/3x4p
i ponownie zrezygnowałem! Ciepło i dużo potu!
Poszedłem na opalanie wśród pól - czas ok. 82minuty.
Resztę ciała będę trenować dzisiaj w miarę napływu chęci i sił
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium