SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1472499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12136 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131040
Przejechałem na rowerze 25 km. Waga się nie zmieniła!
Potem kosiłem trawę przez godzinę - słaby i znużony jestem cały czas
Następnie wchodziłem na taboret 2x 10 minut.
Żona kupiła 3 przerośnięte kurczaki po prawie 2kg w promocji i jeden już się upiekł.
Idę jeść - może jutro będę miał więcej werwy?
Walka o zejście do 70 kg trwa - czas na stracenie ponad 4 kg do piątku 20:00.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10031 Napisanych postów 30373 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728722
Bedzie co robic ,bo czasu już bardzo mało.

Ale dasz radę ,bo przez podróż też zawsze z 1 kg spokojnie spadnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
ojan
Przejechałem na rowerze 25 km. Waga się nie zmieniła!
Potem kosiłem trawę przez godzinę - słaby i znużony jestem cały czas
Następnie wchodziłem na taboret 2x 10 minut.
Żona kupiła 3 przerośnięte kurczaki po prawie 2kg w promocji i jeden już się upiekł.
Idę jeść - może jutro będę miał więcej werwy?
Walka o zejście do 70 kg trwa - czas na stracenie ponad 4 kg do piątku 20:00.


Mała zabawa z odwadnianiem?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12136 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131040
maceek
Mała zabawa z odwadnianiem?
Tradycyjna ( a już myślałem, że nie będę musiał - ale ponieważ startowe opłacone i pojawiła się szansa startu a nie tylko eliminacji to podejmuję próbę zmieszczenia się w limicie do 70 kg).
Bez diuretyków a tylko na ograniczeniu picia przez czwartek i piątek do momentu zważenia. No i ograniczenie węglowodanów przez te dni do minimalnych ilości.
Waga rano 73,3 kg.
Trening klatka z plecami tak jak zawsze i 5xfilmik

samopoczucie dobre (może to po kawałku torta, który żona przyniosła od sąsiadki?)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12136 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131040
Paatik
A pokrzywy nie może Pan pić albo zielonej herbaty? Zdrowo się po tym sika:)
Z sikaniem nie mam problemów. Dużo piję a więc dużo wydalam.
Kilka lat temu zbierałem pokrzywę i kupowałem zieloną herbatę. Na odwadnianie to trzeba je stosować systematycznie przez dłuższy czas a mi się nie chce.

Po zawodach najgorsze są 2 noce - silne kurcze nóg. Nie pomaga wcześniejsze branie aspargina w dużych ilościach i picie płynów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12192 Napisanych postów 22034 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627585
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12136 Napisanych postów 30546 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131040
Paatik
To znaczy, ze jakieś manipulacje z elektrolitami trzeba zapodać? Bo pewnie stąd te skurcze potem...
Pójdę do mojego lekarza i może mi przypisze coś skutecznego.

Z 10 lat temu spróbowałem odwodnienia poprzez picie większych ilości wody i w noc poprzedzającą zawody doznałem kurczy prawie wszystkich mięśni.
Musiałem szybko uzupełnić płyny w organizmie i całe odwadnianie diabli wzięli a noc była nieprzespana. Nigdy więcej już tak nie eksperymentowałem . To co podobno sprawdza się u innych nas może nawet uśmiercić.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33476
Szczególnie mnie ostatnie zdanie dotyczy. Niestety kulturystyka przez wymagania na zawodach, odwadnianie i redukcję powoduje, że ten zdrowy sport przestaje być zdrowy, o innych aspektach kulturystyki nawet nie wspominam.

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Jeśli redukcja wagi lub kilkukrotne odwodnienie w ciągu roku może krzywdę zrobić, to znak że za długo się przy maminym cycu siedziało

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium