SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1471038

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
_Szajba_
Ech Ojan. Ty to po prostu z natury jesteś taki maruda. Nie mam siły, nie mam motywacji, zmęczony jestem i wszystko mnie boli.
A w razie konieczności potrafisz stanąć na wysokości zadania i zaprezentować świetną formę
Gratulacje
Za całość dziękuję.
Nie miałem siły i dalej jej nie mam. Ostatnie 2 dni przed wyjazdem miałem przypływ energii mimo ograniczenia jedzenia.
Motywację miałem z początku miesiąca - inaczej nie zbiłbym wagi o 4 kg w ciągu kilku dni. W piątek i aż do poniedziałku bolą mnie głównie uda i łydki - pewnie dlatego moje uda wyglądały tłuściej niż w domu.

Po weryfikacji w piątek zjadłem 0,5 kg ryżu i trochę białka w prochu na sucho.
W sobotę około popołudnia wziąłem udział w eliminacjach do MEJiW - wszyscy kandydaci wystąpili razem i sędzia główny chciał zlecić wykonanie póz obowiązkowych wszystkim jednocześnie ale Prezes PZKFiTS polecił aby były to eliminacje na zasadach konkursowych. Podzielono nas na grupy i wykonywaliśmy regulaminowe pozy. Wykonałem więc na scenie pozy 2 razy: były 4 pozy w grupie początkowej i wszystkie pozy w ostatniej grupie porównań .
W sumie było to sympatyczne chociaż pozbawione większego sensu - byli kandydaci we wszystkich grupach wiekowych i różnych wagach ciała a ocena była taka jakby wszyscy byli w tej samej kategorii.

Po eliminacjach zjadłem drugie 0,5 kg ryżu i białko w prochu.
W niedzielę tylko białko w prochu (całe jedzenie miałem już zjedzone) i około 13:00 wystąpiłem po raz drugi na scenie. Były to eliminacje klubowe - moim rywalem był zawodnik zaakceptowany już wcześniej przez klub na mistrzostwa. Wykonaliśmy wszystkie pozy jak na zawodach i ocenieni zostaliśmy przez sędziów i na tym zakończył się mój udział w MP 2019 w Kielcach w kat. do 70 kg.

Bronzer mi się popsuł. W sobotę wstrząsałem pojemnikiem i leciała mi z niego tylko ciecz zamiast pianki. W rezultacie byłem tylko lekko brudny z odcieniem koloru. W niedzielę wstrząsałem bronzerem dokładniej i leciała z niego pianka, która dawała trochę więcej koloru ale brudnego, który jednak nie trzymał się mocno skóry. Mój rywal (inni kulturyści również) miał perfekcyjnie nałożony bronzer w pięknym czerwonawym kolorze! Zobaczę później, które miejsce zajął mój rywal. W rezultacie w kat. do 70 kg było tylko 4 zawodników w finale!
Stało się tak z powodów regulaminu MP, który ogranicza liczbę zawodników klubu do liczby kategorii. Jeśli nie obstawia jakiej kategorii to w innej może wystawić tylko 2 zawodników a nie więcej!
Ps.
Mój rywal zajął 4 miejsce w finale do 70 kg.

Dziękuję wszystkim, którzy wpisali się w ostatnich dniach w tym dzienniku - nie próbuję nawet wymieniać aby nikogo z Was pominąć. Dziękuję jeszcze raz serdecznie.

Walka o sylwetkę trwa nadal




Zmieniony przez - ojan w dniu 2019-04-15 08:01:30
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Na razie oprócz siedzenia przed TV i komputerem zrobiłem 5x to co na filmiku (jedynie we wznosach do łokci później było po 10p )


2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
W czasie oglądania

powchodziłem na taboret. Wygadany jest mój były rywal ze sceny a mój imiennik
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Trenowałem u niego na Bogucickiej siłowni, ale nie jako kulturystyka. Wtedy w Spodku siłownia, gdzie też ćwiczyłem już była przejęta przez Spodek.Dobrze się nie znaliśmy z Panem Jerzym, ale zawsze "dzień dobry" przy spotkaniu było. Chodziłem do niego też na dyskotekę Olimp w Bogucicach, a moi kumple kulturyści i zapaśnicy byli u niego ochroniarzami, w dyskotece i kantorze. Uważam, że był wyjątkowo zasłużony dla kulturystyki, ale i kulturowo dla imprez rozrywkowych na Śląsku. Jego zasługą chyba było też sprowadzenie i koncert Modern Talking. Tomas Anders był w Olimpie. Pan Drynda też występował w zespole akrobatycznym w latach 70tych, robili tzw. piramidę. Był znany w dużym przecież mieście Katowice i bardzo zasłużony. Wielki szacunek!
1

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2083 Napisanych postów 2753 Wiek 57 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 33471
Brann
Ostatnie zdjęcie- szok. Jest Pan niesamowity :)

Jak młodzieniaszek. Pozazdrościć formy.

Olek Walczy
http://pomocdlaolka.blogspot.com/ 
przekaż 1% podatku

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10021 Napisanych postów 30362 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728658
Ojan a co mistrzostw Europy-nie wiesz jeszcze,czy cię zakwalifikowano?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
masti
Ojan a co mistrzostw Europy-nie wiesz jeszcze,czy cię zakwalifikowano?
Nic nie powiedzieli.
Trzeba czekać na komunikat PZKFiTS - powinien się pojawić lada dzień. W tej kategorii był Albert Szczygielski - młodszy i dużo lepszy ode mnie (chociaż cierpi na widoczną przepuklinę pępkową).
Raczej odpuszczę MEJiW - chyba, że los mi pomoże w finansach .
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Wieczorem poleciało:
1a. WL 48/58/68kgx10p 78kg/2x6p
1b. Przyciąganie do brzucha w siadzie po 10p
2. Narciarz 5x12p

A teraz napiję się winka

Jutro będzie nowy dzień!
Samopoczucie jak u maceeka


Zmieniony przez - ojan w dniu 2019-04-15 20:25:54
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Dzisiaj trening barków ale najpierw rywalizacja z Viki

trening barków trwa - taki jak ostatnio (system pozostał bez zmian)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345943
Panie Janku bez odpoczynku ,i to jest właśnie najfajniejsze ,mimo występu na zawodach ,zmęczenia --powrót do domu i od razu trening
Jak nie zakwalifikują pana na europy proszę zmienić dyscyplinę i startować w WL
Jest ładna kategoria weteran4----- 74kg z rekordem Polski do poprawienia 120kg
I zdrowiej i bezpieczniej bez wycieńczania organizmu tymi redukcjami
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium