SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1469404

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130865
Brann - liczy się rywalizacja .
Formuła zmieniła się dwa lata temu. Kulturystyka to sport sylwetkowy i trochę powiązany z estetyką oraz zdrowiem.
Osiągnięcie dobrej formy wiąże się z dosyć dużym wysiłkiem co pociąga niekiedy utratę zdrowia a nawet życia. Dlatego nastąpiła zmiana formuły przez IFBB. Starsi byli uparci i za bardzo się wspomagali aby rywalizować z młodszymi oraz równymi sobie wiekiem. Teraz większość starszych zostaje w domu nie widząc szans w rywalizacji na scenie .

Na fejsie przeczytałem, że Andrzej Ziółkowski będzie startować (srebrny medalista Mistrzostw Polski w 2017 roku - miał pretensje, że nie był złotym).

Idę na trasę marszową . Waga ciała ok 71kg.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12965 Napisanych postów 20723 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607731
W końcu przeczytałam zaległości

"Wyglądam jak chłopczyk a nie jak kulturysta" - ze świecą szukać takich chłopców, dzisiejsza młodzież marnie wygląda. Pan jest wzorem i wielu mogłoby brać przykład.
Słabością nie ma co się przejmować, doświadczony kulturysta potrafi osiągnąć cele małym ciężarem, bo ciężar to nie wszystko.

"Samopoczucie mizerne! Treningi to pańszczyzna, którą trzeba odwalić aby dożyć do zawodów 15 kwienia " - przykro to czytać, widać z wypisek ogólną niechęć i niemoc. Nie powinno tak być, przygotowanie do zawodów to ciężki okres, ale czy za taka cenę? Gdzie tu jakakolwiek przyjemność z tego co się robi? Chciałoby się widzieć w tym więcej radości i zabawy
Szkoda też, że formuła zawodów nie jest korzystna, bo dodatkowo działa demotywująco.

A poza tym naprawdę życzę sobie utrzymać taki poziom sprawności i taka sylwetkę w Pana wieku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130865
Towarzysze zonie
Kiepskie pisanie i internet
Wiecej napisze w piatek
Jest troche lepiej niz myslalem
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1375 Napisanych postów 3285 Wiek 44 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28439
Najważniejsze, że lepiej !

Aktualny wpis DT Tatuncio po 40 tce https://www.sfd.pl/post-p19697266.html

Krata na lato https://www.sfd.pl/post-p19653297.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130865
tatuncio
Najważniejsze, że lepiej !
Było lepiej niż myślałem lecz nie tak jak powinno być na 2 tygodnie przed zawodami. Jadłem głównie kurczaka, jajka, wątrobę wołową. Była siłownia z 2 atlasami - jeden na 3 osoby a drugi na jedną. Były hantle od 4-22kg. Trochę trenowałem ale to nie to co w domu. Trochę się opalałem i 2 razy pływałem w morzu. Więcej pływałem w basenie. W obu niesamowicie przejrzysta woda. Morze płyciutkie a dno z z rafowymi kamykami pokrytymi niby piaskiem - chodzenie bez klapek bardzo czasem bolesne - prawie nikt nie pływał w morzu z tego powodu. Z morza korzystali uczący się pływania na desce z żaglem lub spadochronu .
Tak wyglądałem w ostatnim dniu:

3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627366
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345903
Paatik
Fajna, wypoczęta mina! No to akumulatory podładowane. Teraz mięśnie trochę podładować i na scenę:)


Tak zadowolenie i radość jak na dłoni ,ciało opalone ,bronzer nie potrzebny --teraz tylko scena
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12105 Napisanych postów 30527 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130865
Akumulatory są rozładowane.
Mina nietęga i forma na scenę beznadziejna! Skóra się marszczy na klacie.
Jeszcze nigdy wcześniej nie byłem tak krytyczny względem swojego przygotowania do zawodów.
Waga rano tylko 71kg.


2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12162 Napisanych postów 22001 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627366
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
ojan
Akumulatory są rozładowane.
Mina nietęga i forma na scenę beznadziejna! Skóra się marszczy na klacie.
Jeszcze nigdy wcześniej nie byłem tak krytyczny względem swojego przygotowania do zawodów.
Waga rano tylko 71kg.






Nie wiem czy trzeba przytakiwać czy się spierać. Zacznę od przytakiwania.
Forma faktycznie słaba, nigdy jeszcze nie było tak źle. Poważnie zastanowiłbym się nad sensem startu. Ciemna cera może być wynikiem jakiegoś choróbska, stawiam na wątrobę. No i ten grymas na twarzy przypominający uśmiech. Za ostre światło słoneczne, mrużenie oczu, zmarszczki w kącikach oczu. Zmęczenie wychodzi bokiem.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium