wlasnie z systematycznym jedzeniem u mnie jest problem bo moja praca nie pozwala na to, pracue poza PL, i tak wstaje i jem sniadanie roznie czasami 3:30 czasem 5:00, przerwe w pracy tez mam rozna czasem 10 czasem 11-12 wiec ciezko o systematyke. obiad zazwyczaj jak wroce z pracy i o treningu 17-18, kolacji praktycznie nie ma bo obiad zastepuje [...]
[...] do smażenia krótko trwałego to najlepiej sprawdza sie Oliwa , chodzi tu np o zrobienie jajecznicy. Do długiego smażenia raczej tłuszcze stałe , smalec , koksowy - tylko nie masło - tworzy sie w tedy akromelina , ale ogolnie radził bym unikać smażenia - gotowane , pieczone , parowane tyle metod i kazda smaczna Możesz dodać sobie troche chrzanu [...]
Posiłek nr1 Płatki kukurydziane trzeba zastąpić owsianymi. Posiłek nr2 Ogólnie w porządku, chociaż lepsze by było normalne masło. Nr 3 Jeśli tj. posiłek potreningowy to ok. ale w innym wypadku cały do zmienienia. Nr4 Wygląda w porządku Nr5 Do zmiany. Gainer tylko po treningu, tak samo soki i inne cukry. No i białka nie ma ani w nr3 ani w nr5 Nr 6 [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Nie mam jakiegoś specjalnego systemu odżywiania przed i po treningu. Próbuję jeść ponad godzinę przed treningiem jak najwięcej. Zwykle mój posiłek wygląda tak: 5 kanapek (masło roślinne,szynka z indyka,musztarda), 1 jogurt duży "GRATKA", jakiś owoc (najczęściej banan, jabłko lub marchewka) i jakieś picie. Po treningu nie uważam zbytnio na to co [...]
najlepsze oleje do smazenia to rafinowana oliwa z oliwek, rafinowany olej rzepakowy, olej z awokado i olej kokosowy. unikalbym smazenia na masle, masle klarowanym oraz smalcu. Zmieniony przez - czellista w dniu 2018-08-30 17:35:22 Smalec i masło klarowane dlaczego wyeliminowałes ?@) Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2018-08-30 20:37:15
[...] czas. słodzic mozesz miodem np pół łyzeczki stołowej i tez nie kazdy napój. Zamiast szynek, mięsa, a jesli juz szynki to zwracaj uwage na zawartość mięsa. Zamiast margaryny, masło, zamiast oleju oliwa. Owoce jedz z umiarem, warzywa "do oporu" nie musisz tu sie trzymac jakis bardzo rygorystycznych ograniczen. Zamiast białego pieczywa jedz ciemne. [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Zamiast kanapki możesz zrobić sobie omlet, dobrze smakuje nawet na zimno. Będzie to lepszym wyjściem niż 3x coś z chlebem, ale jak wolisz Aa i to masło czy margaryna zalatuje syfem, kup takie które ma minimum 82% chyba że to takie jest to wybacz %-)
Własnie dziwi mnie to troche bo jak tylko zaczne aeroby i tak regularnie jade kilka dni to moje wymiary spadaja. Jak zaczynałem 4 miechy temu znow regularnie trenowac wazyłem ok 82 kg a teraz nawet 94 niesamowicie waga skoczyła no i tłuszczyk tez chciałbym sie podrzezbic ale tez nie chce wiele stracic na masie miesni a co do diety to rano po [...]
Zbyt restrykcyjnie wykonany regres kalorii. Masło orzechowe z ziemnych to wysoko przetworzony produkt. Wpychanie go na noc moim zdaniem jest nieuzasadnione. O wiele lepszym wyborem będzie zjedzenie np: awokado albo garść orzechów. Wzbogać swoją dietę o solidne porcje warzyw i owoce (ponieważ w kontekście witamin i minerałów, Twoja dieta wygląda [...]
mozesz dodawac do diety maslo orzechowe, ale nie z orzechów ziemnych. łatwo je zrobic w domu. orzechy ziemne mają fatalne proporcje kwasów tłuszczowych (nadmiar omega-6), zawierają lektyny. zoltka jaj są bardzo cenne i nie warto ich wyrzucac