Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
linia najgłupszy komentarz jaki przeczytałem. Generalnie to nie czytałem wszystkich postów, ale: jeśli zależy ci na jakichkolwiek mięśniach: trening siłowy minimum 3x w tygodniu. Jeżeli zależy ci na estetyce sylwetki i wydolności organizmu: cardio/interwały/sporty zespołowe itp. kilka razy w tygodniu. Jeżeli zależy ci, by 2 wyżej wymienione [...]
jeżeli chodzi o ten temat to chodzi mi o siłę... po sile ale chyba będę robić wytrzymałość... możesz mi powiedzieć przez jaki czas najlepiej stosować trening siłowy żeby osiągnąć maksimum celu? I jeszcze wspomnę, że progres nie będzie liniowy... P.S. jak wiesz jeszcze jak wyglądają cykle u zawodników MMA to mógłbyś napisać(albo ktoś inny), tzn. [...]
To jeszcze mam jedno pytanie . Jakbym np wbił bardziej gwałtownie czyli o 300 kcal tygodniowo np. To przy dużej aktywności (bieganie2x 3x trening siłowy 1xkoszykówka) istnieje możliwość że wróciłbym do poprzedniej wagi z nawiązkał czy np przybrałbym na masie te 8-9 kg a potem by to się uspokoiło gdyż organizm i tak by to zużywał ?
[...] przysiadów/martwego ciągu. A to własnie przysiady podwyższają poziom testosteronu, który przyczynia się m.in do wzrostu. Były takie przypadki ze własnie podczas rozpoczęcia treningu siłowego wzrost szybko poszedł w góre. No chyba, że ktoś robi martwy z kocim grzbietem, siady z pochyłką do przodu mocno to może to jakos wpłynąc na wzrost.Ale [...]
Jestem typem hardgainera,moj wzrost to 178 cm,waga 72 kilo.Cwicze od stycznia z miesieczna przerwa,efekty jakies sa na pewno,ale dopiero teraz-o zgrozo-postanowilem ulozyc sobie diete.W tym celu sciagnalem dziennik potraw darkthorna,itd.. Posiadam xxl massa,l-glutamine,kreatyne cm3 1250(kapsulki)i jeszcze jakas creapure(proszek),plus aminokwasy w [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
trening siłowy bez sprzętu - olivier lafay http://www.youtube.com/watch?v=5n3mbzcRHj8 bar brothers maja ciekawe cwiczenia z ciezarem wlasnego ciala, ale dosyc ciezkie jak na poczatek :P
Na poczatku przygody z silownia jets to mozliwe, jednak lepiej najpierw zeszczuplec, a pozniej zaczac na serio budowac miesnie. Jak bedziesz robil normalnie trening silowy na lekko ujemnym bilansie to nie bedzie tak, ze miesni nic nie zbudujesz- sylwetka sie poprawi, jednak na duze wzrosty nie ma co liczyc.
Trudno powiedzieć, jak duża jest ta twoja hipermobilność. Ogólnie trening siłowy wręcz wskazany będzie i tak jak mówisz najwazniejsze jest tu kontrola ruchu i technika oraz przede wszystkim obciążania czynne układu mięśniowego, a nie stawowego. Nie ma złych ćwiczeń, tylko złe wuykonanie i tyle
Tez mam podopbny stac i wiek i na lawce tez 90 peka ale mnie to wystarcza Zrob jakas regeneracje i pozniej typowy trening silowy na klate, pozatym dieta i jak masz kase to suplementacja Enzo
gruby18 j/w i o wiele więcej . Cel treningowy: Siła,Rzeźba - niemożliwe masa=siła siła=masa . Uprawiane inne sporty: Boks to priorytet . Dieta: Brak to podstawa tym bardziej jeśli ktoś chce łączyć trening siłowy plus SW bardzo duży wydatek energetyczny i duże obciążenie organizmu .
[...] Twoje założenia nie są prawidłowe. Przede wszystkim bieganie nie jest aktywnością fizyczną dzięki której jesteśmy w stanie kształtować sylwetkę. Tutaj niezbędna podstawa to trening siłowy. Polecam poczytać na jego temat: https://potreningu.pl/articles/5587/plan-treningowy-dla-poczatkujacych-kobiet Poza tym, 1600 kalorii to już próg głodówki, a [...]
Nie mam pojęcia czy obliczenia zrobiłam dobrze, czasami przyjmowałąm wartości jakie mi się wydwały np EPOC w treningu siłowym-przyjelam najmniejszą wartość czyli 4%. Przyjęłam założenia, że trening siłowy będę robiła 3 razy w tygodniu po 30 min, a aeroby 3 razy w tygodniu po 45 min. Niestety nie mam możliwości chodzenia na siłownie, ponieważ [...]
Kalorycznośc musisz sama wyliczyc ze wzoru podanego wyżej bo podałaś zbyt mało danych aby ktoś mógł zrobić to za ciebie , jak chodzi o aktywność to orbitrek będzie ok jednak jak wyżej zostało wspomniane to powinnas postawić na trening siłowy jeśłi zalezy ci na ładnym kształtownaiu sylwetki
[...] ją utrzymać w dlugim czasie. Przykładowo biegnąć 1 km spalisz podobnie co idąc 1 km, ale na bieganie "stracisz" mniej czasu, niż na chodzenie tego 1 km. Dobrze byloby dodac trening silowy, by utrzymać miesnie, nie chcesz byc "chud-tlusta" z płaskodupiem, tluszcz schodzi z całego ciała, a nie tylko z brzucha. Te chociaż 2x w tygodniu byłoby [...]