[...] wyczerpującej odpowiedzi, która by mnie zaspokoiła. Większość tematów była też zakładana dobre 5,6 lat temu, więc od tego czasu mogło się dużo zmienić co do podejścia do treningu czy konkretnych przygotowań fizycznych. Zacznę od tego, że mam 22 lata, praca siedząca. Waga około 88kg przy wzroście 175cm(trochę się podlałem nie powiem, ale [...]
[...] wszystkim zmieniłam system z 5 na 4 posiłki, a no żeby się bardziej najadać. Przyznam, że dalej mam lekki strach przed jedzeniem, w załączniku przykładowy jadłospis na dzień treningowy i nie wiem, nadal boję się, że tego jedzenia jest za mało? Proszę o jakieś rady, wskazówki. Waga: 60kg Wzrost: 168cm Tkanka tłuszczowa: 20% Trening: 3/4 razy w [...]
Witam Mam 19 lat, 178cm, 71 kg. Od 3 tygodni trenuję: * 3x w tyg kick-boxing (mega wycisk, to raczej trening wytrzymałościowy ale siłowy też wiadomo naparzanie, no ale siłka to nie jest) * 3x w tyg bieganie tak po 40 min bez zatrzymania (kolo 7km) Myslalem jeszcze by pochodzic na silownie 1-2x w tyg, ale nie wiem co z tego wyjdzie, malo jest na [...]
Witam! Na wstępie jako że jest to mój pierwszy post chciałbym wszystkich powitać. Tyle z off-topic, przejdę do konkretów. Będąc trochę wolnym obserwatorem stwierdziłem że trening czysto siłowy z chęcią zamieniłbym/wzbogacił o jakiś crossfit. Niestety z kondycją jest b. słabo, co jeszcze bardziej motywuje mnie do wzięcia się za siebie. Aktualnie [...]
Więc tak mój tydzień wygląda tak Pon. Siłownia Wt. MMA Śr. Siłownia Czw. MMA Pt. siłownia Sob. MMA Nd. Off Chodzi mi o specyficzną jedną dawkę - mianowicie w dni treningu siłowego. Mój trening wygląda tak: WYGLĄDAJĄ ONE TAK jak w eksperymencie 4 PUMY czyli -Kompleksy A,B,C -Każdy kompleks powtarzany trzy razy - pierwszy obieg 20 powt. bez [...]
[...] była klata(wyciskanie) zamierzam puźniej zrobić regeneracje , mianowicie: 4 dni po skończonym cyklu czyli po sylwku zrobić sobie wolne nastepnie przez okres 4tyg. lekki trening na małych ciężarach - i troche popracowałbym moze nad wytrzymałością nastepnie 30stycznia mam wyjazd w góry i zrobił bym tydz. przerwy i kiedy bym wrócił po przerwie [...]
[...] zatrzymaniem 3/90 3/90 3/90 MC na prostych : 8/70 5/90 5/95 5/100 5/105 5/110 wznosy nog Uginanie ramion ze sztangą 12/36 12/36 12/36 schemat gora dol off gora dol off off Ciezary zanizone o 15-25kg. No i wg dlugofalowych planow, dokladnie co trening po 2,5kg do glownych bojow. Schodzenie do dwojek i powrot na 6 na zawyżonym ciężarze.
Trenuje sporty walki 2 razy w tygodniu do tego siłownia dobry by był taki plan: pon siłownia wtor siłownia środa taekon do czwartek siłownia piątek taekwon do FBW 1) przysiady ze sztangą 3 serie 15 powtórzeń kg 2) wiosłowanie sztangą 3 serie po 15 powtórzeń 3) wyciskanie sztangi na płaskiej 3 serie 15 powtórzeń 4) wyciskanie żołnierskie 2 [...]
Witam, Chcę zacząć swoją przygodę z siłownią na dobre tylko nie mogę sam ocenić jaki trening będzie dla mnie najlepszy. Dane o mnie: Waga: 76kg Wzrost: 187cm Uwagi:Trenuje karate 3 razy w tygodniu ( poniedziałek, środa i czwartek ) Cele: Na początku chciałem przybrać na masie pod kątem SW ( gdzieś wyczytałem, że moja masa idealna to 84kg ) ale [...]
Witam! Chcial bym prosic, zeby ktos ulozyl mi jakis sensowny trening wraz z rozgrzewka, okresem regeneracyjnym i dieta badz chociaz jej zarysem. W tych tematach jestem zielony zupelnie, poczytalem to co dostepne tu na stronce, ale wole zasiegnac rady kogos kto ma z tym doczynienia gdyz nie chce sobie zrobic krzywdy :) No wiec cos o mnie. Mam 16 [...]
[...] ramion ze sztangielkami + wypychanie ciężaru na maszynie na łydki - serię na zmianę (tak jakby 2 ćwiczenia naraz) Wszystko 3 serie po 15/13/11 powtorzeń Na początku taki trening wgniatał mnie w ziemię, czułem ogólne zmęczenie. Po 4 tygodniach niestety nie działa to już tak jak na początku. Mam 2 wyjścia: 1.) Zwiększyć ciężary 2.) Zmienić [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
[...] lat na siłownie chodzę od miesiąca głównie po to by lekko schudnać , nie ukrywam fajnie by było nabrać troche siły . Ważę 55 kilo ( schudłem 2,5kilo) wzrost to około 163. 1 trening mam aeroby + wyciskanie za kark , podnoszenie nóg przy zwisaniu (brzuch) , zwisanie 30 sek po 3 serie. a 2 trening mam siłowy ( tak na zmiane ) aeroby 20 minut + [...]
Witam Planuje rozpoczac trening na silowni wiec standardowo mam pytania... Mam taki plan: Pierwsze 6-7 miesiecy trening na mase gdyz waze 67kg przy wzroscie 173cm(chcialbym osiagnac 76-80kg wagi przy 173-175 wzrostu) Nastepnie wziac sie ostro za trening czysto silowy+sylwetka Tylko jest taki problem...ostatnie dwa lata spedzalem przed kompem wiec [...]
[...] na wstępie podam moje cele: 1. Poprawa wydolności, wytrzymałości 2. Rozbudowa klatki dolnej i środkowej. 3. Redukcja tkanki tłuszczowej. W czasie dnia nie mam czasu na trening - dopiero o 20.00. Opiszą co i jak robię a wy poprawcie ewentualne błędy. A więc po kolei: - rozgrzewka i rozciąganie - 10 min. - Trening klatki piersiowej - typowy [...]
[...] -w szkole jem kanapki z pełnoziarnistego chleba, z pieczonym w piekarniku bez tłuszczu schabowym i jakimś warzywem- może być? -kanapki te są moim posiłkiem przed i po-treningowym najczęściej- po siłowni (około godziny) jem obiad w domu- mięso+kasza bądź ryż, nie wiem czy bardzo źle robię...? -wieczorem na 3 godziny przed spaniem jem [...]
Mój obecny trening SW wygląda tak: - pon BJJ - czw MT - sob trening wytrzymałościowy Chciałbym dorzucić do tego siłownię 2x w tygodniu, a mianowicie w wtorek i niedzielę. Czy taki plan dałby radę? Głownie chodzi o rozwój siły i wytrzymałości. Trening A - Podrzut jednorącz 4 x 4-6 80-90% CM - Przysiady ze sztangą 4 x 4-8 75-85% CM - [...]
[...] dlaczego i jak powinnam robić? aaaa zapomniałam dodać, że mam 166 cm waże 60 kg moim celem jest schudniecie do 52-55 kg. Na siłownie chodze trzy razy w tygodniu - raz trening czysto siłowy ( bez aerobów), dwa razy w tygodniu same aeroby po ok 40 - 50 minut. Studiuję dwa kierunki ( jeden dzienie i jeden zaocznie i dlatego mam problemy z [...]
Witam. Mam 20 lat 4 lata treningu za sobą (przerwy tylko w lipiec sierpień, pracowałem),ćwiczę od 3 o 5 razy w tygodniu. Od około roku mój trening ukierunkowałem pod trójbój siłowy. Ważę obecnie 97,8kg. Moje rekordy ( tylko co do przysiadu nie jestem pewien czy jest całkowicie poprawnie zrobiony) wl:140kg mc:210kg przysiad:230kg Mam pytanie, [...]
Trenuję na siłowni ponad rok. Progres siłowy jest, ale uważam, że jednak treningi mogłyby być nieco częstsze i bardziej urozmaicone. Do tej pory starałem się trenować 3x w tygodniu. Czy FBW 4x w tygodniu (co drugi dzień) takim planem A/B/C jest sensowne? Domyślam się, że np kwestia nóg jest tutaj do poprawy i nie mam za bardzo na to pomysłu. [...]