Zeby zrzucic zbedne kilogramy musisz: -ulozyc sobie diete redukcyjna ---> w dziale odzywianie posty podwieszone -ulozyc sobie trening silowy ---> polecam HST, czytaj o nim posty podwieszone w tym dziale -wykonywac aeroby ---> mozesz smialo biegac, od tego raczej miecha w lydkach Ci nie przybedzie po kazdym treningu rob rowerek/bieganie [...]
Polecam Ci zaplanowany trening siłowy, dietę która pozwoli Ci nabrać na wadze. Co do brzucha nie przejmuj się - jesteś w moim wieku więc mogę Ci powiedzieć że ja też mam coraz większe problemy z utrzymaniem niskiego poziomu tłuszczu... Jeszcze dwa lata temu wymagało to ode mnie o wiele mniejszego wysiłku. Po prostu trenuj jednakowo intensywnie [...]
Witam Jak będziesz jadał dużo bez ćwiczeń to masa mięśniową wzrośnie tylko do pewnego stopnia (zapewniam Cię że nie będzie dobrze wyglądało). Zaplanowany trening siłowy o którym wspomniał Khaine pozwoli Ci na rozbudowę tanki mięśniowej (nie martw się przy odpowiednim jedzeniu włókna mięśniowe się powiększa a nie zmniejszą). Dodatkowym plusem [...]
No 6 dni w tygodniu trening siłowy plus treningi piłkarskie to duża aktywność fizyczna w skali tygodnia i jak jeszcze idzie Ci masa mięśniowa do przodu to tylko się cieszyć. Bo często treningi piłkarskie kolidują z budowaniem masy mięśniowej, choć wiadomo, że to zależy w dużej mierze od tego jak intensywne treningi piłkarskie są. Ale i bardzo duża [...]
Kiepskie w Twoim przypadku: masz za mało kasy (HMB to drogi wydatek trzyba brać dłuzszy okres czasu) i PODOBNO nie działa na wytrenowane osoby a ty ćwiczysz juz 5 lat takze sam wiesz dopracuj diete ułuz dobry trening siłowy i aerobowy kup Thermo speeda a napewno sie nie zawiedziesz )
[...] liczbę kalorii, a poza tym - w dużym stopniu napędza nasz metabolizm. Tak więc, zacznij trenować siłowo ( zajrzyj do tematu podwieszonego w tym dziale "Pierwszy rok treningów" ), zadbaj o odpowiednie odżywanie i będzie dobrze. Co do sylwetki - ze względu na zdjęcia ciężko coś napisać, ale na twoim miejscu, na początku twojej przygody z [...]
Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie
Na spalenie tłuszczu to jest dieta redakcyjna (z ujemnym bilansem kalorycznym). Niestety dieta redakcyjna jest też dieta restrykcyjna i pytanie czy w tym wieku chcesz się tak nią katować. Do takiej diety dobrze wrzucić aeroby i trening siłowy. Brzuszki tutaj raczej nic nie dadzą a dodatkowo obciąża kręgosłup.
[...] zapotrzebowania na kilka tygodni i wtedy po tym jak organizm dojdzie do siebie uciąć znów trochę kcal od tego zerowego na którym byliśmy dodatkowo bieganie i rowerek nie są dobrymi sposobami na redukcję i zmianę kompozycji sylwetki, zdecydowanie bardziej polecałbym żeby włączyć do tego trening siłowy który jest podstawą w kształtowaniu sylwetki
Niezbędne jest wprowadzenie podstaw, bez których dalej już nie znajdziesz. Dobrze dobrana dieta, nie mniej niż 2000kcal oraz trening siłowy bazujący na podstawowych ćwiczeniach jak siady, ciągi, wykroki, wznosy bioder, wyciskania, a nie brzuszki w domu.
Przepraszam, ze dopiero teraz pisze, ale musze korzystac z kompa u kolegi, bo chwilowo nie moge w domu. Trening silowy robie rano (kolo 10), a aeroby po poludniu (ok.15). Demon3
Trening siłowy nie jest od tego. Jeśli chcesz podkręcić metabolizm to rób interwały / treningi metaboliczne. Czyli parę/paręnaście minut orki i to wszystko. A siłówke zostaw żeby dawać bodziec do wzrostu mięśniom. Resztą zajmie się dieta.
Najlepszym specyfikiem na to jest mieszanka: - dobra dieta, która nie będzie powodować zbyt gwałtownego spadku masy ciała - dobry trening siłowy - dodatkowa aktywnosć aero / interwały suple tylko jako dodatek
Witaj Leszlo. Mi się nie wydaje ale jestem tego pewien że zdecydowanie za długo trenujesz. 1 godzina 15 minut trening silowy i około 40 minut aerobów w zupełności wystarcza. Pozdrawiam
Jeśli chodzi o trening siłowy to mógł bym go skrucić ale tylko kosztem przerw pomiedzy seriami , co raczej nie ma sensu. Odpoczywam troche ponad minimum aczkolwiem nie są to długie odstępy max 3 min. Wszystkie partie mieśni robię przez trzy dni potem jeden odpoczynku i znowu to samo. Nie wiem jak to sie profesjonalnie nazywa , ale system taki jest [...]
Dokladnie jak filar, skroc trening silowy do ok 1-1.5h, do tego nie zaszkodzi ok 20-30min areobow. Zmieniony przez - .Skowron. w dniu 2005-11-10 18:22:42
Nie ma lepszej czy gorszej formy wykonania treningów. Możesz zarówno trenować treningiem całościowym jak i dzielonym. Natomiast to też zależy od tego jakie masz doświadczenie. Jeśli zaczynasz lub wracasz po dłuższej przerwie to możesz zacząć od treningu całościowe. Wrócisz lub przypomnisz sobie podstawy, dopracujesz sobie dietę. I tak w osiąganiu [...]
High intensity interval training możesz wykonywać opcjonalnie po treningu, wykonując tą metodę przed ćwiczeniami zmęczysz optymalnie organizm gdzie późniejsza aktywność fizyczna będzie dwukrotnie mniej wydajna. Personalnie polecam interwały w dni nie treningowe, aczkolwiek każdy organizm jest inny. Nade wszystko trening siłowy sam w sobie jest [...]