SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2022 rokiem triathlonu? Nowe wyzwanie by Bzyk

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2922005

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
A ja to widzę tak.
Jadę i zaczyna robić się słabo. Jem bułkę z szynką i jadę dalej. W tlenie. A potem zjem banana. I batonika owsianego. No i znów jest moc. W tlenie. Wstaję rano, krata na brzuchu dalej obecna. I sytuacja powtarza się od miesięcy niezmiennie. O i czuję się też całkiem w pytę.
Badania i teorie? Zostawię to studentom. Ja ten epizod zakończyłem ponad 10 lat temu
4

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Gdyby było tak jak mówi teoria to na HC byśmy nie chudli, picie carbo w trakcie wysiłku by hamowało palenie smalcu itp. itd.
1

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
prz1993
Glukoza z krwi, glikogen miesniowy, glikogen watrobowy, aminokwasy.


Bez urazy, ale trzy z powyższych to to samo źródło, a różnią się właściwie miejscem "składowania"

Bzyku, prawda jest taka że jeden będzie lepiej kręcił na węglach inny na czymś innym. Nie ma co tego rozkminiać. Wsuwaj swoje lody i wrzucaj od czasu do czasy lodów foty. Kto nie je to sobie choć popatrzy
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21513 Napisanych postów 30767 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870207
To masz jakieś dziwne rozumowanie, jak dla Ciebie to to samo. Ale nie chce mi się już kontynuować, bo tak jak poprzednicy - mało mnie teoria obchodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
ilu zawodowych kolarzy "jezdzi" na tłuszczach ? czy większość jednak na węglach ? czy 50 na 50 ? chyba jednak większość na węglach, bo co, są niedouczeni ? ich całe sztaby lekarzy, dietetyków, laboratoria, badania, miliony zielonych pakowane w to, żeby byli jak najbardziej wydolni, szybsi, nie pokazują jednak że lepiej by im się jeździło na tłuszczach ? a może to spisek ?


Zmieniony przez - obelixik w dniu 9/6/2019 2:11:10 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1323 Napisanych postów 1407 Wiek 30 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 51615
W gwoli ścisłości teorie i badania są niepodważalne, inaczej nauka jest niepodważalna. Ostatnia moda na keto do odchudzania, wynika właśnie z negowania nauki, bo zamiast zając się deficytem energetycznym ludzie jakieś cuda wymyślają, żryj tłuszcz spalaj tłuszcz. Tylko nie wszystko do końca jeszcze wiemy, badania mogą być niedokładne, źle zrobione, przede wszystkim ludzie źle interpretują i stosują duże uproszczenia. To jak z insuliną, jemy 6x dziennie węgle i chudniemy, nie dlatego, że insulina nie blokuje spalania, bo blokuje, ale nie jemy w nocy, albo w każdej innej chwili kiedy poziom cukru spadnie nam na tyle, że insulina już nie musi pracować, organizm korzysta z tłuszczu. Ludzie nie rozumieją, że organizm podaż energii rozpatruje w ujęciu dłuższym niż 2 czy 10h. Stąd pierdoły o nie jedzeniu ww na noc, nie jedzeniu w ogóle po 18stej.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
prz1993
To masz jakieś dziwne rozumowanie, jak dla Ciebie to to samo. Ale nie chce mi się już kontynuować, bo tak jak poprzednicy - mało mnie teoria obchodzi.


Nigdzie nie napisałem że to jest jedno i to samo. Napisałem, wydaje mi się że wyraźnie iż źródło pochodzenia glukozy we krwi, glikogenu mięśniowego i wątrobowego jest to samo.

W kwestii kolarstwa na tłuszczach czy węglach.
Logicznym jest że intensywny trening łatwiej i lepiej przeprowadzać na węglowodanach. Są "szybsze" i nikt temu nie zaprzeczy. Niemniej organizm dobrego kolarza potrafi korzystać bez większych problemów zarówno z węglowodanów jak i z tłuszczy.
Kolarstwo to nie tylko Time Trial na kilkanaście kilometrów, to również wyścigi trwające kilka godzin z niższą intensywnością, gdzie idealnie byłoby wykorzystać energię pochodzącą z tłuszczy wlokąc się w peletonie, by w razie potrzeby, podczas ucieczki skorzystać z dobrodziejstwa węglowodanów.
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
prz1993 Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 21513 Napisanych postów 30767 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 870207
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
BzykuDG
A ja to widzę tak.
Jadę i zaczyna robić się słabo. Jem bułkę z szynką i jadę dalej. W tlenie. A potem zjem banana. I batonika owsianego. No i znów jest moc. W tlenie. Wstaję rano, krata na brzuchu dalej obecna. I sytuacja powtarza się od miesięcy niezmiennie. O i czuję się też całkiem w pytę.
Badania i teorie? Zostawię to studentom. Ja ten epizod zakończyłem ponad 10 lat temu
mam taki same zdanie ! Teoria teoria ale jak cos sie sprawdza u mnie to po co kombinowac :)
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607780
W jakiejś książce odnośnie biegania autor napisał że to wcale nie tak, że przy długim biegu w tlenie spala się tylko tłuszcz. Stopniowo maleje udział węgli w pozyskaniu energii, a zwiększa się udział tłuszczu, ale węgle są potrzebne, żeby ten tłuszcz palić.

I ja uważam tak jak Bzyku. Skoro czuje się słabo, biore żel czy banana i znowu mam moc, to po co kombinować?

Ostatnio kombinowałam i w dnt zrobiłam niskie węgle i wysoki tłuszcz. Trening siłowy jeszcze poszedł, ale po 3km biegu musiałam przejść do marszu. Nie dało rady.


Zmieniony przez - Viki w dniu 2019-09-06 17:24:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kettloebell 7-32

Następny temat

Crossfit na zwykłej siłowni?

WHEY premium