Niektóre chwile, wspomnienia chcielibyśmy zamknąć w szklanym słoiku, aby nigdy nie zbladły i zawsze można było do nich szybko sięgnąć. Podobnie jest ze smakami, szczególnie tymi sezonowymi, które kojarzą się ze słonecznym latem lub pierwszymi dniami złotej jesieni. Znajdujemy je zazwyczaj w domowych przetworach, które później goszczą na naszych stołach. 

W pełni dietetyczna wersja babcinych przetworów 

Babcina szarlotka z jabłkami, słodkie maliny w śniadaniu to smaki, które zawsze powodują uśmiech na twarzy. Niestety niektórych owoców, które spotykamy w naszych ogrodach lub na egzotycznych wakacjach nie znajdziemy na półkach sklepowych, a jeśli już są, nie zawsze są tak smaczne, jak w sezonie. Pewnym rozwiązaniem są własnoręcznie wykonane przetwory, jednak nie wszyscy potrafią je zrobić, a dodatkowo wymagają miejsca do ich przechowywania.

Rozwiązanie tej sytuacji dostarcza firma ALLNUTRITION pod postacią linii frużelin, które stały się niemal sztandarowym jej wyrobem.

Swoją popularność zawdzięczają kilku wyróżniającym je cechom.

fruzelina smaki

Zdrowy i naturalny erytrytol zastępuje cukier

Frużeliny nie mają w składzie dodatkowego cukru, poza tym naturalnie występującym w owocach, z których są zrobione. Produkt dosładzany jest naturalnym i uznanym za jeden z najzdrowszych słodzikiem erytrytolem, posiadającym dodatkowo zerowy indeks glikemiczny i nie dostarczającym kalorii. Dzięki temu frużeliny mogą spożywać osoby zmagające się z problemami diabetologicznymi.

Owoce stanowią do 80% składu frużelin, znajdziemy tam zarówno duże kawałki, jak i całe owoce, które są zanurzone w słodkim i delikatnym żelu. Jednak najważniejszą cechą i jednocześnie sprawcą takiego sukcesu frużelin jest ich smak!

Właśnie dzięki tak dużej zawartości owoców, frużeliny są świetnym dodatkiem do wielu potraw, do którym pasuje słodki, owocowy akcent.

Dzięki wielu wariantom smakowym, jakie mamy do wyboru, możemy z tradycyjnych dań uczynić ciekawe i urozmaicone posiłki. Frużeliny pozwolą dobrze znane owsianki, czy naleśniki, ale także ryż i desery odkrywać za każdym razem na nowo.

Warto dodać, że rodzina frużelin właśnie powiększyła się o 3 kolejne smaki:

A do wyboru mamy, także 11 innych smaków:

 • jabłko z cynamonem (APPLE & CINNAMON IN JELLY),
 • jabłko (APPLE IN JELLY),
 • jagody (BLUEBERRY IN JELLY),
 • wiśnie (CHERRY IN JELLY),
 • owoce egzotyczne (EXOTIC FRUITS IN JELLY),
 • owoce leśne (FOREST FRUITS IN JELLY),
 • marakuja z mango (PASSION FRUIT & MANGO IN JELLY),
 • brzoskwinia (PEACH IN JELLY),
 • malina (RASPBERRY IN JELLY),
 • czerwona porzeczka (RED CURRANT IN JELLY),
 • śliwka ( PLUM IN JELLY),
 • truskawka (STRAWBERRY IN JELLY).

Tak wiele smaków pozwala praktycznie każdemu znaleźć swój ulubiony owoc. Najlepiej mieć w kuchni kilka frużelin, bo nigdy nie wiadomo, na jaką akurat najdzie nas ochota.

Komentarze (5)
basmann

ciekawy jestem smaku granatu z malinami, trzeba bedzie kupic i spóbowac

2
Bull

Ten smak przebija wiśnie, jest nr 1

2
Banan

Już dzisiaj premiera 3 nowych smaków, nie mogę doczekać się wariantu z gruszką i maliny z granatem. Wlatują na testy od razu, jak tylko kurier dowiezie dostawę do SFD Łódź :)

1
lodzianin1

Na pewno wezme bo moje smaki, ogolnie wszystkie mi podeszly sliwki chyba tylko nie jadlem

2
lodzianin1

Jak byscie sie zastanawiali nad jakims nowym smakiem pomyslcie o guawie z jakims kwasnym dodatkiem fajnie by sie komponowalo slodko kwasne

1