SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2022 rokiem triathlonu? Nowe wyzwanie by Bzyk

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2922126

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
To ja miałem farta, bo teraz gość mówił, żeby kręcić w opór. A jak wyszło, że mam kręgozmyk z obustronną kręgoszczeliną, to neurochirurg powiedział mi, że nie chce reorganizować mi życia i zabraniać treningów, tylko dał wyraźne wytyczne czego nie mogę robić. Poza tym uznał, że dobrze, że trenuję, bo dzięki temu mam tak rozbudowany gorset mięśniowy i trzymam się kupy

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20730 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607781
To rzeczywiście masz szczęście. Moja koleżanka ostatnio usłyszała od kardiologa że jak chce dozyc starości to może zapomnieć o sporcie, po czym poszła prywatnie i od 2 specjalistów dowiedziała się że wszystko ok. A druga zerwała więzadło w kolanie na początku roku (starsza babka, bardzo fajna) i jak powiedziała u ortopedy że chce wrócić do sportu to kazał jej... spojrzeć w pesel
Ja zresztą też już słyszałam, że tylko basen i spacery
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020285
Moja żona po rekonstrukcji więzadła wróciła do sportu silniejsza i zdrowsza niż kiedykolwiek wcześniej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Spoko Viki, nie zawsze tak trafiałem

Leżałem kiedyś na SORze kardiologicznym, na który trafiłem po wizycie u lekarza z bólem brzucha. Zrobił mi EKG i mnie tam wysłał. Na miejscu przez 6h zrobili mi 3x EKG (jakby coś miało się zmienić) i pani doktor stwierdziła, że przez białko zniszczyłem sobie serce, bo na EKG wychodził przerost lewej komory.
Wypisałem się na własne żądanie, lekarz nadzorujący, czy jak to się tam nazywa, robiąc wypis wypytywał mnie o ćwiczenia .
Poszedłem potem do kardiologa prywatnie, zrobiłem EKG i USG i przerost oczywiście jest. Jak u każdego sportowca. Lekarz powiedział, że wszystko jest jak powinno i mam nie zwracać uwagi, jeśli ktoś mi powie, że coś nie tak z moim USG.

No i kolejna, raczej śmieszna sytuacja, to w kwietniu jak mi w Medicover zrobili USG. W systemie wyskoczył mi pilny kontakt z lekarzem, a w przypadku omdleń wizyta na SOR. Dzwonię do lekarza dyżurującego, a on do mnie, że to dlatego, że miałem tętno spoczynkowe 46 . Powiedziałem mu o rowerze i życzył mi miłego dnia
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
Ja to kiedyś prywatnie poszedłem do ortopedy - jakiś stary facet. Bolały mnie lędźwia strasznie. Przy chodzeniu, a butów to wiązać nie mogłem. Zrobił RTG i nic. Powiedziałem, że dźwigam w martwym 200 kg no to powiedział z dupy, że zmiażdżone mam jakieś krążki i muszę popylać w gorsecie i olać siłownię. Okazało się u fizjoterapeuty, że miałem do rozbicia punkt spustowy na pośladzie i przeszło... 350 zł kurna wydałem, a na tamte czasy to był dla mnie majątek

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 323 Wiek 37 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 24352
BzykuDG
Powiem Ci Marian, że już tyle razy dostałem strzał "od życia", że nie będę mógł trenować (kręgosłup, ręka, potem poniekąd nerka), a zawsze znajdowałem sposób, że tym razem aż tak się nie przejąłem. Aczkolwiek zwątpienie i lekki nerw oczywiście było w pierwszej chwili

co się stało z nerką jak możesz rozwinąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Zapomniała się wykształcić

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Ja się ze swoim kolanem nauczyłem, że lekarz jest dobry jak coś widać na zdjęciu obrazowym: rtg/rezonans/tomografia. Jak wyjdzie coś na badaniu po prostu czyli sztampa. Gdy problem jest bardziej złożony działa na zasadzie domysłów, że on to by zrobił tak czy owak. Złamanie, operacja, tutaj można im ufać, w innych wypadkach gadają co im się wydaje. Nawet nie kierują do dobrego specjalisty.. Oczywiście są odstępstwa od reguł...

Pół roku walczyłem z kolanem, póki nie trafiłem do dobrego fizjoosteo. Kamila z forum. Wreszcie było jakieś działanie i rozpoznanie, a nie gdybanie...



Zmieniony przez - Dampaz w dniu 2019-10-18 17:05:23

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
19.10.19

Dziś ostatni dzień lekkiego siłowego, ostatni dzień bez roweru i ostatni weekend dietetycznego luzu.

Trening
FBW:

1. Wyprosty nóg - 4x12
2. Uginanie nóg - 4x12
3. Wiosłowanie na hammerze szerokim nachwytem - 4x12
4. Przenoszenie na wyciągu ze sznurem - 4x12
5. Wyciskanie sprzed brody na suwnicy Smitha - 4x12
6. Unoszenie sztangielek bokiem - 3x12
7. Hammer na klatkę - 4x12
8. Rozpiętki na bramie - 3x12



Dieta:
. 1. Croissanty z serem żółtym i szynką. Rogal maślany.
2. Naleśniki z serem i rodzynkami.
TRENING
3. Bulgogi wieprzowe z ryżem.
4. Gofrorożek.
5. Popcorn Werther's Original, Kit Kat, Mars.
6. Szejk lodowy z SFD Whey Delicious z czekoladą.








Suplementacja:
FitWhey Caffeine - 1,5 tabs przed treningiem siłowym
FitWhey Magnesium+B6 - 2 tabs po treningu siłowym
SFD Dziki Orzech - według braków w diecie
SFD BCAA 2:1:1 Instant - 15g po treningu siłowym
SFD Whey Delicious - według braków w diecie
Allnutrition Omega3 Strong - 2 kaps do pierwsze i ostatniego posiłku
SFD Vita-Min Complex Sport - 2 tabs do pierwszego posiłku.



Jutro pierwsze 2h na rowerze. Pojadę chyba zobaczyć na Puchar Spadających Liści, gdzie pierwotnie miałem kończyć sezon. I jeszcze coś polecę na pewno z jedzeniem.
Od poniedziałku już się ogarniam i zaczynam liczyć. Bo ten cały tydzień był jedzony na oko plus trochę cheatów.
Rozważam jeszcze czy zacząć na mniej więcej zerowym bilansie i zobaczyć co się będzie działo czy na start przyciąć trochę kalorie i potem podbić. Ale raczej wybiorę pierwszy wariant.
Do tego ruszam z treningiem Push/Pull/Legs z priorytetem na siłę. Nogi będą okrojone, żeby nie nadwyrężać jeszcze stopy.
5

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 338 Napisanych postów 7798 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 225727
Tez miałam jechać na wyścig spadających liści ale ostatecznosci stwierdzilam ze nie chce mi się jechać ponad 230km. Troche za daleko
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kettloebell 7-32

Następny temat

Crossfit na zwykłej siłowni?

WHEY premium