SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2022 rokiem triathlonu? Nowe wyzwanie by Bzyk

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2922465

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Mariusz Be
Bzyku jest sens pchać się na scenę po 30-stce ?pytam bo sam mam 31 i myślę żeby chociaż raz tam stanąć i tak rozkminiam czy to nie jest za późno .. hehe


Spytaj Rafała Tasiemskiego albo Seby Szmyta. No i Pana Janka

A tak serio ja nie widzę związku między wiekiem, a startem. To forma jest wyznacznikiem. Jak masz taki kaprys, chęć spełnienia, to czemu nie.
Ja debiutowałem w zeszłym roku mając 32 lata. Mega fun, ale nie dla każdego. Nie każdy się do tego nadaje. Więc jeśli nie wiążesz swojej kariery zawodowej z BB i miałbyś się męczyć w czasie przygotowań, to nie ma sensu. Jeśli sprawi Ci to fun, to śmiało bb
W moim przypadku starty były przy okazji robienia formy na plażę, nie odwrotnie.
3

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3202 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119909
Mariusz Be
Bzyku jest sens pchać się na scenę po 30-stce ?pytam bo sam mam 31 i myślę żeby chociaż raz tam stanąć i tak rozkminiam czy to nie jest za późno .. hehe


Ja mam 34 lata, zawsze marzył mi sie choć jeden start i przejscie calego cyklu przygotowań. Postanowiłem, że zrobię formę startową na 2019 rok....zatem będę mial wtedy 36 lat. Do tego 13 miesięczna córka, Żona, praca więc wszystko można pogodzić - tak jak Bzyku pisze, jesli bb sprawia fun i jest fajną odskocznią od życia codziennego to dawaj, jak ma na tym ucierpieć Twoja psychika i relacje z najbliższymi to olej to.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958388
jestem podobnego zdania jak koledzy wyżej, mimo że sam nie mam planów tego typu..

ale z drugiej strony jeżeli miałoby mi się odwidzieć to na pewno bliżej 35-40 niż teraz,
pewnie jakbym miał 10 lat mniej to inaczej bym na to patrzył ale cieszę sie, że tak nie jest %)

teraz już więcej w głowie i życiu poukładane i za jakiś czas kto wie czy taki pomysł się nie narodzi ;)
poza tym niektórzy startują 'przy okazji' np. robienia formy na lato, sprawdzenia siebie czy uda im się przygotować taką formę, że będą mogli stanąć na deskach, inni licza, że w związku z tym startem zmieni się np. diametralnie ich życie ;), zaliczą jakiś progres nie tylko w sylwetce (może zyskają nową pracę, nowych podopiecznych, itp) - tak więc sporo moim zdaniem zależy od tego w co kto celuje i na co liczy, jak tak dla siebie, 4fun to moim zdaniem zupełnie nie ma znaczenia w jakim jesteś wieku

jak w celu bardziej stricte sportowym to mysle,ze dla osoby ktora solidnie trenowała i nie opieprzała sie przez lata treningów - taki wiek po 30 t-ce to też bardzo dobra baza wyjściowa, bo mięśnie mają inną dojrzałość itp, oczywiściie im starsza osoba tym pewnie wiecej ograniczeń w przygotowaniach ale wystarczy spojrzeć ilu mamy bdb weteranów na scenie i jak wyglądają niektórzy z nich to czapki z głów ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 61 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42944
No i tak robię to formę z roku na rok,(staram się o jak najlepszą ) więc to by było tylko dopełnieniem sprawdzeniem się itp... jedynie te sztuczne uśmiechy i te pozy trochę mnie nie przekonują ale może i to da się jakoś przeżyć.. dzięki za motywujące słowa hehe :D


Zmieniony przez - Mariusz Be w dniu 2017-09-05 11:27:23
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5123 Napisanych postów 13126 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 771230
E tam, koniec końców fajna zabawa i dobra motywacja do zrobienia tej życiowej formy

"Wszystko co teraz potrzebujesz to odrobina wyobraźni...Wasza wyobraźnia czy w to wierzycie czy nie, jest zwiastunem szczęścia jakie zagości w waszym życiu. Jeśli nie jesteś w stanie wyobrazić sobie tego jak może być, to nie oczekuj, że kiedykolwiek to ujrzysz spoglądając w lustro"

Dziennik treningowy:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Cayek__Road_to_Aesthetics_2015/16_-t1062933.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Mariusz Be
jedynie te sztuczne uśmiechy i te pozy trochę mnie nie przekonują ale może i to da się jakoś przeżyć.. dzięki za motywujące słowa hehe :D



Zmieniony przez - Mariusz Be w dniu 2017-09-05 11:27:23


Ale nikt Ci nie każe przecież wychodzić w męskiej
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 61 Wiek 37 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 42944
w weekend będę na five to obczaję co i jak to wygląda bo tak naprawdę to nawet nie byłem na tego typu zawodach :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3202 Napisanych postów 5126 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 119909
BzykuDG
Mariusz Be
jedynie te sztuczne uśmiechy i te pozy trochę mnie nie przekonują ale może i to da się jakoś przeżyć.. dzięki za motywujące słowa hehe :D




Zmieniony przez - Mariusz Be w dniu 2017-09-05 11:27:23


Ale nikt Ci nie każe przecież wychodzić w męskiej


Dokładnie, a w klasyku czy ekstremalnej to jak wyjdziesz naładowany jak autobus do lichynii to Twój uśmiech bedzie średnio się liczyl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
05.09.17

I waga dalej ucieka, dzisiaj już 81kg. Podeślę jutro kontrolne foty do Adama czy coś ruszamy z żarciem.

Trening
Klatka + triceps + brzuch:

1. Wyciskanie na hammerze skos dolny - 6x65kg; 6x67,5kg; 6x70kg; 6x72,5kg; 6x75kg obciążenie na stronę
2. Wyciskanie sztangielek na ławce poziomej - 10x35kg; 10x35kg; 10x35kg wolna faza ekscentryczna
3. Wyciskanie na hammerze bokiem - 15x25kg; 15x25kg; 15x25kg

4. Prostowanie ramion z linkami wyciągu górnego - 12x12szt.; 10x13szt.
5. Wąskie wyciskanie sztangi na ławce poziomej - 6x75kg; 6x80kg; 6x85kg; 6x90kg; 5x95kg

6. Kółko - 4x MAX
7. Spięcia na hammerze - 4x MAX

Na koniec 30 minut cardio.


Przy wyciskaniu na hammerze regresja, bo ostatnio nie udało mi się wykonać serii zgodnie z założeniami.
Fly press robiłem ostatnio zamiast rozpiętek, więc dzisiaj zamieniłem to na wyciskanie sztangielek z wolną fazą negatywną.
A butterfly odpadł, bo ostatnio tam złapałem kontuzję, więc zrobiłem wyciskanie bokiem na hammerze.
Biceps musiałem całkowicie odpuścić, a przy tricepsie nie wiem czemu, ale siła na wyciskaniu wąskim idzie w dół... Ogólnie ten progres siłowy nie idzie, tak jak mi się wydawało, że będzie szedł. Za szybki progres był? Może za mało żarcia? Aktualnie mam coś koło 3k kcal w dzień treningowy.


Dieta - HC:
TRENING
1. Cheeriosy, płatki kukurydziane, kleik ryżowy, jabłko, FitWhey Whey Protein 100 Concentrate .
2. Gofry z mixu bezglutenowego i mąki pszennej typ 2000 oraz FitWhey Whey Protein 100 Concentrate z jabłkami prażonymi.
3. Indyk ryżem i warzywami.
4. Sernik jaglany Mariana z gruszką.
5. Tortilla białkowa z serem żółtym, szynką i warzywa.
6. Szejk lodowy z FitWhey Whey Protein 100 Concentrate z masłem migdałowym.















Gofry mega pyszne mi wyszły i nawet na drugi dzień smakowały super. Ten mix bezglutenowy robi robotę, bo dzisiaj ani nie były suche, ani nie były gumowe.
Do tego Mariana sernik też świetna sprawa!
No i na koniec wymyśliłem sobie tortille zrobioną z samych białek jaj i przypraw, a do środka dałem odtłuszczoną Goudę i szynkę. Po zawinięciu smażyłem jeszcze na patelni, żeby ser się roztopił. Chciałem dać też warzywa do środa, ale się nie zmieściły hehe.
Dało mi to też do myślenia i w weekend jako posiłek z węglami zrobię sobie krokiety z serem żółtym i pieczarkami


Suplementacja:
FitWhey Caffeine - 1 tabs przed treningiem siłowym
FitWhey Tri Creatine Malate - 7g na czczo i 7g po treningu
FitWhey AAKG - 6 kaps przed treningiem
FitWhey Vitamine C - 3x1 tabs do posiłków
FitWhey BCAA - 15g rozpuszczone w czasie treningu siłowego
FitWhey Magnesium+B6 - 2 tabs po treningu i 2 tabs w połowie dnia
FitWhey ZMA+B6 - 2 tabs przed snem
FitWhey Beta Alanine - 5 kaps. przed treningiem
FitWhey Whey Protein 100 Concetrate - wg braków w diecie



Do tego dzisiaj w Kaufie namierzyłem Granexy. Mają całkiem inne opakowanie i chyba większe. Aktualnie w promo 650g za 4,99zł. Nie pamiętam po ile są w Auchan. A co najważniejsze są też muszelki czekoladowe, których tam nie ma!




1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609926
sernik sztos!!

ja osttanio przegladałem płatki w kaufie ale nie widziłem ich...chociaż nie zdziwie się jak po poprotu w osw nie ma
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kettloebell 7-32

Następny temat

Crossfit na zwykłej siłowni?

WHEY premium