SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kulturystyka - ciągła walka o wygląd

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1477491

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 803 Napisanych postów 2016 Wiek 47 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 128018
Kiedyś to ludzie potrafili coś robić z zamiłowania...a teraz przeważnie to tylko dla jakiś gratyfikacji najlepiej finansowych. To widać nawet u Nas na Forum- jak jest konkurs, a nie ma nagród to co niektórzy nie biorą udziału. Będzie cukiereczek to zrobię fikołka jak nie będzie to nie zrobię
A zrobić coś dla samorealizacji, zadowolenia, po prostu dla siebie samego to nie ma komu
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12149 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131169
maceek
Kiedyś to ludzie potrafili coś robić z zamiłowania...a teraz przeważnie to tylko dla jakiś gratyfikacji najlepiej finansowych. To widać nawet u Nas na Forum- jak jest konkurs, a nie ma nagród to co niektórzy nie biorą udziału. Będzie cukiereczek to zrobię fikołka jak nie będzie to nie zrobię
A zrobić coś dla samorealizacji, zadowolenia, po prostu dla siebie samego to nie ma komu
Święte słowa.

Moje pierwsze starty spowodowane były chęcią sprawdzenia siebie i swojego miejsca w kulturystyce. Miałem tych prób kilka: jako junior na Mistrzostwach Gliwic, raz czy dwa też jako junior na zawodach bardziej ogólnopolskich (kończyło się to na eliminacjach w WL - rezygnowałem sam bez oczekiwania na wyniki ). Próbowałem później chyba raz jako trzydziestoparoletni mężczyzna - zrezygnowałem też po eliminacjach .
Potem było trenowanie przeplatające się z myślami o starcie w zawodach.
Pierwszy start na scenie zaliczyłem w 2007 roku i zająłem 4 miejsce na 5 startujących w kat. do 70 kg. Wtedy były jakieś nagrody dla pierwszych trzech. Wtedy zaczął się najlepszy okres w kulturystyce pod względem nagród dla zawodników. Nagrody były w postaci suplementów włożonych do toreb sportowych (przez tych kilka lat zdobyłem tych toreb dosyć dużą ilość - torby były dla 3-ech pierwszych). Był to czas sponsorowania zawodów przez Tadeusza Zarębskiego. Gdy skończyła się jego współpraca z PZKFiTS to nagrody były skromniejsze .

Wczoraj wieczorem zjadłem tabletkę przeciwbólową i barki bolały mnie mniej . Będę tak robić aż mi się tabletki nie skończą . Na razie czuję się dużo lepiej niż wczoraj. Ciekawe czy przełoży się to na zdolności wysiłkowe
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10066 Napisanych postów 30398 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728830
Ojan te bóle barków to chba masz od tej nagłej przerwy w treningach.
Ja mam to samo-kilka dni nie trenuje zaczyna mnie wszystko poleć-szczególnie plecyi stawy.

Jesteśmy Skazani na Wieczny Trening -co zresztą mnie bardzo odpowiada :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maceek
To widać nawet u Nas na Forum- jak jest konkurs, a nie ma nagród to co niektórzy nie biorą udziału. Będzie cukiereczek to zrobię fikołka jak nie będzie to nie zrobię
A zrobić coś dla samorealizacji, zadowolenia, po prostu dla siebie samego to nie ma komu
Hm, hm. Jezoo nawet jak jest ostatni to ciśnie
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12149 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131169
jezoo - Ty zawsze ciśniesz (prawie tak mocno jak Maceek i Jawor ).
masti - ta choroba mnie rozłożyła. W dalszym ciągu nie potrafię zrobić pełnej pompki bo czuję jakby barki miały mi się rozpaść. Zrobiłem tylko 3x8p lekkich ugięć łokci. Będę łykać po 1 tabletce przeciwbólowej na dobę i zobaczymy co się będzie działo dalej.
Nie trenuję a tylko się trochę ruszam a ten ruch łączy się z bólem .
Z drążka spadam po 6-8p wznosów nóg!
Waga ciała chyba maleje a z nią znikają moje mięśnie na plecach (i nie tylko tam):

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 10066 Napisanych postów 30398 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728830
Rafał vel Viking ,nasz nadworny medyk stwierdził ,że masz zaburzenia w pracy tarczycy-stąd takie skoki wagi i te problemy.

A te bóle-tak jak pisałem :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12149 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131169
masti - najbardziej martwią mnie te bóle. Miałem je również przed tą przerwą. Praktycznie jestem uziemiony! Ciężarki malutkie aby zminimalizować ból a z czasem będzie postęp . Muszę chociaż trochę trenować gdyż mięsień nieużywany zanika
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12149 Napisanych postów 30565 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1131169
Nie wiem dokąd dojdę lecz próbuję wrócić do tego co już miałem!
Jak widać na filmiku jest ciężko:

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ważne, że idzie do przodu. Przyjdzie przełomowy moment w którym podwoi Pan ciężary tylko na razie organizm widocznie ma ważniejsze zadania niż dźwiganie ciężarów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Nie ma co dodawać stresu swojemu ciału zbyt ciężkimi treningami.
Zdrowie najważniejsze, a może np. o połowę mniejsze ciężary by się Panu przysłużyły?
Mięśnie popracują, mobilność się nie zmniejszy..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przedtreningowka

Następny temat

pytania laika

WHEY premium