SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

2022 rokiem triathlonu? Nowe wyzwanie by Bzyk

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2922172

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020286
Trening tlenowe mają za zadanie pobierać energię głównie z oksydacji tłuszczu. Nasz organizm pozyskuje ATP stale z mieszanki cukru i tłuszczu. Proporcje tej mieszanki różnią się w zależności od intensywności i poziomu CO2 w organizmie. Zapewniając mu stale cukier pozwalamy by cukier był głównym składnikiem mieszanki, nie pozwalając na adaptację do pozyskiwania ATP z innych źródeł takich jak kwasy tłuszczowe w pewien sposób upośledzając możliwości organizmu. Na tą mieszankę mają również wpływ nasze nawyki żywieniowe.

Nie chodzi mi o to by negować podejścia, ale zachęcać do eksperymentów i szukania lepszych rozwiązań (dobre wrogiem lepszego).

Nawiązując do wypowiedzi, że od lat korzysta się z węglowodanów i zawsze się korzystało, to zachęcam do zerknięcia w historię piramidy żywienia i motywacji stojącej za tym dlaczego zachęcano do układania żywienia w sposób aby fundamentem były produkty zbożowe.

Jeżeli chodzi o dietę keto, nie jest nowością, ale dopiero teraz ludzie zaczęli masowo z niej korzystać jako alternatywy innych styli żywienia.
Proszę też o nie mylenie pojęć chudnięcia, z korzystaniem ze źródeł energetycznych w trakcie treningów o różnej intensywności w tym tlenowej, ponieważ są to dwa różne zagadnienia.

Przepraszam, za wprowadzenie zamieszania, ale zgodnie z drugą odpowiedzią Bzyka nie poruszałem dalej tematu i nie chcę zaśmiecać jego dziennika.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ale odyebałem trening! Wyszło mi spalonych 2150 kcal, nie wiem gdzie ja to dzisiaj wepchnę . Ale wjeżdżają na lepszy sen Halo Topy . Później wrzucę wypiskę jak się ogarnę.
3

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
07.09.19

Trening
Push siła:

1. Wyciskanie sztangi na ławce poziomej - 8x92,5kg; 8x92,5kg; 8x92,5kg; 5x92,5kg
2. Wyciskanie sztangi na barki siedząc - 8x57,5kg; 7x57,5kg; 8x55kg; 8x55kg
3. Wyciskanie na hammerze na skosie górnym - 8x77,5kg; 6x77,5kg; 8x77,5kg; 8x77,5kg
4. Wyciskanie na hammerze na barki chwytem neutralnym - 8x52,5kg; 8x52,5kg; 8x52,5kg; 8x52,5kg
5. Kółko - 4x MAX

Po treningu 20 min cardio.
Popołudniu mocne 3h na szosie.


Siłowo w sumie cały czas mniej więcej stoję w miejscu. Tu coś dorzucę, tam gdzieś muszę odjąć i tak jakoś się kręci. Do urlopu na razie nie przewiduję żadnych zmian w treningu.



Za to na rowerze ciąg dalszy zajezdni . 3h dość mocnego treningu z podjazdami w repertuarze.
W ogóle pierwszy raz zmarzły mi stopy w tym sezonie, trzeba zacząć się cieplej ubierać.

Jutro w końcu totalnie nietreningowy. Należy się nogom . W niedzielę będą trochę świeższe, to może uda się wykręcić życiówkę na biegu. Chciałbym pobiec 18:30 min (dystans 3,9 km), ale może być na maksa trudno. Do tego ma padać deszcz.


Dieta:
TRENING
1. Omlet z polewą z SFD Whey Delicious i bananem.
2. Indyk z ryżem, oliwą z oliwek i warzywami.
3. Kanapki z serem i szynką.
4. Indyk z ryżem, awokado i warzywami.
TRENING KOLARSKI - intra izotonik, baton musli, banan, suszone morele i na powrót w tlenie bułka z serem i szynką; bezpośredni po SFD Whey Delicious, SFD BCAA 2:1:1 Instant, SFD Iso Energy Plus.
5. Kasza manna z SFD Whey Delicious, nektarynki, Cheeriosy.
6. Lody Halo Top z masłem migdałowym i czekoladą.



Suplementacja:
FitWhey Caffeine - 1,5 tabs przed treningiem siłowym i kolarskim
FitWhey Magnesium+B6 - 2 tabs po treningu siłowym i kolarskim
Allnutrition Almond Crunch Creme - według braków w diecie
SFD BCAA 2:1:1 Instant - 15g w czasie treningu siłowego
SFD Whey Delicious - według braków w diecie.
Allnutrition Omega3 Strong - 2 kaps do pierwsze i ostatniego posiłku
SFD Vita-Min Complex Sport - 2 tabs do pierwszego posiłku.



Waga waha się cały czas 0,5 kg w górę i w dół. No po cheacie może i być 1 kg więcej na jeden dzień. Aktualnie 77,3 kg, średnia z ostatniego tygodnia 77,6kg, a z ostatniego miesiąca 77,7kg. A w ostatnim tygodniu trochę kalorii poszło w górę.

3

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Trochę przesadzasz z tymi pierwszymi mrozami
Wczoraj zaliczyłem pierwszy wypad w temp poniżej 10 stopni, a zapowiada się na dniach jeszcze niżej.
Pocieszające jest to, że bezkarnie można te kilka łyżek więcej wciągnąć

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Ja jestem delikates . A tak całkiem poważnie, to zawsze miałem problemy z marznącymi stopami. W aucie jesienią włączam ogrzewanie na nogi i otwieram okno, bo w górę mi gorąco. I na rowerze to czuję dość mocno.

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
W aucie mam tak samo.
Na rower kupiłem deczko większe buty i czy to lato czy zima latam w grubszych skarpetach a temperaturę reguluję otworami wentylacyjnymi w podeszwie

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
7-8.09.19

Szybki skrót weekendu.
Wczoraj (sobota) totalny off, który zrobił mi bardzo dobrze, bo byłem już mocno dojechany.
Za to wieczorem podładowałem trochę baterie z moją drugą cheat friend, która przeraża nawet mnie z jedzeniem
Zaczęliśmy od donuta z masłem orzechowym nadziewanym malinami. Potem klasyka wrocławskiego fast foodu - tosty w barze U Witka, który istnieje już ze 20-30 lat na pewno (i wszystko w środku dokładnie w tamtym okresie się zatrzymało), a na koniec pojechaliśmy na weekend z pancakes w Petits Forus i wjechały naleśniki z kremem mascarpone, sosem malinowym, malinami, kruszoną bezą i lodami śmietankowymi. Mistrzostwo świata!





Dziś obudziłem się w miarę wypoczęty, pełen energii (i z pełnym brzuchem ). Na start wjechała doładowana owsianka!



I pojechałem na Poland Business Run, gdzie biegliśmy sztafetą firmową 5x 3,8 km, co w rezultacie okazało się jakimś 3,4 km. Na 700 drużyn zajęliśmy 29. miejsce! Ja miałem przedostatni czas w drużynie , a indywidualnie z oficjalnym czasem 16:05 min zająłem 625. miejsce przy okazji bijąc wszystkie możliwe na tym dystansie rekordy życiowe w bieganiu.




Potem do domu na potreningowo-przedtreningowy i lekki tlen na rowerze. Kręciło się naprawdę lekko i przyjemnie, więc wczorajszy off dał mi naprawdę dużo.




Po treningu wjechał omlet i 1/2 litra Grycanów bakaliowych, bo dawno nie jadłem. I tyle z jedzenia na dziś.

Pamiątka z trasy.


Więc niedziela dość aktywna, a od jutra znów ogień na szosie. Aczkolwiek z tego co patrzę na prognozę, to bardziej jutro na trenażerze...



Zmieniony przez - BzykuDG w dniu 2019-09-08 20:44:38
6

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3330 Napisanych postów 4582 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 69622
Biegi poszły miodzio to mam wyzwanie dla Ciebie:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Spartathlon

Kolarz Ultra Na Osi - MyBike Team

Mój dziennik: https://www.sfd.pl/Kolarski_Damian__Road_to_Tatra_Road_Race_2020-t1191921.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Na bank
Takich agentów, to ja mam w pracy. Jeden wczoraj zrobił całego Iron Mana, drugi zaraz biegnie 50 km i 3000 m up. Inny ma na koncie 12-godzinny bieg nocny i takie tam. Ja co najwyżej duathlon na 5 km biegu
1

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bzyku a jakie makro obecnie trzymasz?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o kettloebell 7-32

Następny temat

Crossfit na zwykłej siłowni?

WHEY premium