SFD - po prostu najlepsze ceny! RABATY DO 90%
SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne Forum

Pojedyncze pytania Juniora vol. 5!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 181198

Nowy temat Temat zamknięty
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 84
_Knife_
TRENING napisał(a):

Trening A: (PONIEDZIAŁEK)

Przysiad ze sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
Wyciskanie sztangi leżąc 3 serie x 15 powtórzeń
Podciąganie na drążku podchwytem 3 serie x 15 powtórzeń

Trening B: (ŚRODA)

Martwy ciąg ze sztangą 4 serie x 10 powt.
Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie x 10 powt.
Wyciskanie na barki, siedząc, do czoła 4 serie x 10 powt.
Wiosłowanie jednorącz 4 serie x 10 powt.
Wznosy ramion w opadzie 4 serie x 10 powt.

TRENING A (PIĄTEK; to samo co w poniedziałek, z modyfikacją)

Przysiad ze sztangą 5 serii x 5 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 5 serii x 5 powtórzeń
Wyciskanie sztangi leżąc 5 serii x 5 powtórzeń
Podciąganie na drążku nachwytem 5 serii x 5 powtórzeń


Ciężarów dokładamy w treningu na 10 powtórzeń i na 5 powtórzeń. 15 powtórzeń to trening który ma być wykonywany na lekkich ciężarach. Trening zaczynamy z zaniżonych ciężarów, tak aby obecne ciężary na 5 powtórzeń osiągnąć dopiero w 4-5 tygodniu. Im z wyższego pułapu zaczniesz i im szybciej zaczniesz dokładać obciążenia – tym szybciej wyczerpiesz progres i wpadniesz w „zastój”.



Knife napisał żeby dokładać po 2-2,5kg. I teraz mam pytanie, bo nie rozumiem trochę tego. Czy jeżeli w poniedziałek zaczynam od 20kg to już środę dokładam te 2,5k i potem w piątek jeszcze raz 2,5kg? Jak tak to od jakiego ciężaru zaczynam trening w poniedziałek od 25kg czy znowu od 20?

Jeżeli moje myślenie jest całkowicie błędne proszę o wytłumaczenie o co z tym chodzi.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 928
Można jako ostatni posiłek w dniu to jest godzina 21 dać rybę dokladnie to filet z makreli w sosie pomidorowym i 2/3 kromki chleba?
...
Napisał(a)
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8832 Napisanych postów 50919 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 391014
celowałbym w świeża rybe a nie z puchy w sosie w ktorym nie wiadomoc o jest
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 928
E tam jest mega dobra firma Łosoś :)
...
Napisał(a)
rutkow Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 8832 Napisanych postów 50919 Wiek 46 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 391014
radzius12
_Knife_
TRENING napisał(a):

Trening A: (PONIEDZIAŁEK)

Przysiad ze sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 3 serie x 15 powtórzeń
Wyciskanie sztangi leżąc 3 serie x 15 powtórzeń
Podciąganie na drążku podchwytem 3 serie x 15 powtórzeń

Trening B: (ŚRODA)

Martwy ciąg ze sztangą 4 serie x 10 powt.
Wyciskanie sztangi wąskim chwytem 4 serie x 10 powt.
Wyciskanie na barki, siedząc, do czoła 4 serie x 10 powt.
Wiosłowanie jednorącz 4 serie x 10 powt.
Wznosy ramion w opadzie 4 serie x 10 powt.

TRENING A (PIĄTEK; to samo co w poniedziałek, z modyfikacją)

Przysiad ze sztangą 5 serii x 5 powtórzeń
Wiosłowanie sztangą 5 serii x 5 powtórzeń
Wyciskanie sztangi leżąc 5 serii x 5 powtórzeń
Podciąganie na drążku nachwytem 5 serii x 5 powtórzeń


Ciężarów dokładamy w treningu na 10 powtórzeń i na 5 powtórzeń. 15 powtórzeń to trening który ma być wykonywany na lekkich ciężarach. Trening zaczynamy z zaniżonych ciężarów, tak aby obecne ciężary na 5 powtórzeń osiągnąć dopiero w 4-5 tygodniu. Im z wyższego pułapu zaczniesz i im szybciej zaczniesz dokładać obciążenia – tym szybciej wyczerpiesz progres i wpadniesz w „zastój”.



Knife napisał żeby dokładać po 2-2,5kg. I teraz mam pytanie, bo nie rozumiem trochę tego. Czy jeżeli w poniedziałek zaczynam od 20kg to już środę dokładam te 2,5k i potem w piątek jeszcze raz 2,5kg? Jak tak to od jakiego ciężaru zaczynam trening w poniedziałek od 25kg czy znowu od 20?

Jeżeli moje myślenie jest całkowicie błędne proszę o wytłumaczenie o co z tym chodzi.


przeczytaj jeszcze raz dokladnie to co na czerwono
...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
BooM
Można jako ostatni posiłek w dniu to jest godzina 21 dać rybę dokladnie to filet z makreli w sosie pomidorowym i 2/3 kromki chleba?

Możesz jeść, ale te z puszki to nie jest dobry wybór. Mnóstwo konserwantów mają w sobie.
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3944
Mam pytanie...
...odnośnie barków. Czy powinienem ustalić 3 ćwiczenia tzn.
Wyciskanie żołnierskie - przednie i boczne
Unoszenie na boki stojąc - boczne
Unoszenie sztangielek w opadzie prostopadle - tylne
Czy może wystarczą tylko 2 ćwiczenia:
Wyciskanie żołnierskie
Unoszenie sztangielek w opadzie prostopadle
bo w ten sposób dwoma ćwiczeniami obejmuje wszystkie mięśnie barków.

I jeszcze mam pytanie co do martwego ciągu, czy opuszczać sztangę na ziemie podczas wykonywanie całej serii? Czy trzymać ją tak aby ani razu jej nie dotknęła?

Zmieniony przez - sinboy321 w dniu 2014-01-08 18:07:06

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Ekspert
Szacuny 11205 Napisanych postów 52113 Wiek 33 lat Na forum 26 lat Przeczytanych tematów 57816
sinboy321
Mam pytanie...
...odnośnie barków. Czy powinienem ustalić 3 ćwiczenia tzn.
Wyciskanie żołnierskie - przednie i boczne
Unoszenie na boki stojąc - boczne
Unoszenie sztangielek w opadzie prostopadle - tylne
Czy może wystarczą tylko 2 ćwiczenia:
Wyciskanie żołnierskie
Unoszenie sztangielek w opadzie prostopadle
bo w ten sposób dwoma ćwiczeniami obejmuje wszystkie mięśnie barków.

I jeszcze mam pytanie co do martwego ciągu, czy opuszczać sztangę na ziemie podczas wykonywanie całej serii? Czy trzymać ją tak aby ani razu jej nie dotknęła?

Zmieniony przez - sinboy321 w dniu 2014-01-08 18:07:06


Wrzuć np. wyciskanie sztangielek, dorzuć przyciąganie sztangi/sztangielek wzdłuż tułowia i 1 ćw na boczne i tylny akton i barki masz z głowy.

Zmieniony przez - Skeba w dniu 2014-01-08 18:13:02
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 705 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3302
Witam oriętujecie sie gdzie może w tym roku będą jakieś zawody kulturystyczne juniorów w polsce,Przyjaciel mnie prosił żebym trochę popytał na forum,bo sam za bardzo nie ma czasu ;)
...
Napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3944
no to właśnie wyciskanie żołnierskie jest adekwatne do wyciskania sztangielek.
Hmm...
Wyciskanie żołnierskie
przyciąganie sztangi wzdłuż tułowia
Unoszenie sztangielek na boki stojąc
Unoszenie sztangielek w opadzie prostopadle
I teraz mam 2 ćwiczenia ogolne i po jednym na boczne i tylne

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

Potrzebujesz szybkiej i rzetelnej porady z zakresu treningu, dietetyki i suplementacji? Skorzystaj z porad naszych ekspertów!
Nowy temat Temat zamknięty
Poprzedni temat

Dieta na redukcję - proszę o ocenę.

Następny temat

Masa i dieta

electro
Polecane artykuły