SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol. 5!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 153822

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
Cześć, przedemną moja pierwsza redukcja. Czy jest możliwe żeby podczas redukcji nabrać siły? Niby czytam, że potrzebny jest dodatni bilans kaloryczny itp ale swoją drogą ilu jest chłopaków co wyglądają jakby nigdy nie mieli sztangi w ręce a mają brzydko mówiąc w uj siły Czy przy dobrym treningu, odżywkach i diecie jest możliwy progres siłowy ? (jeśli tak, to czy na treningu fbw i jakiej diety najlepiej sie trzymać)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 290 Wiek 25 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 2573
tzn. ja bym to wytłumaczył tak , że przy masie wiadomo masa miesniowa z tluszczowa , to sila tez jest ale np. moze byc roznica przy podciaganiu sie na drazku , jakis cwiczeniach na wlasnej masie ciala , bo podczas masowania wazyles wiecej , a teraz przychodzi Ci to lzej bo jestes szczuplejszy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
No tak, to logiczne, ale chodziło mi o siłe w takich ćwiczeniach jak przysiad itp. Niewiem jak to wytłumaczyć, chodzi mi o to czy możliwy jest progres siłowy (przy treningu z niskim zakresem powtórzeń = na siłe) a jednocześnie dieta redukcyjna i zgubienie tkanki tłuszczowej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maciej1408
No tak, to logiczne, ale chodziło mi o siłe w takich ćwiczeniach jak przysiad itp. Niewiem jak to wytłumaczyć, chodzi mi o to czy możliwy jest progres siłowy (przy treningu z niskim zakresem powtórzeń = na siłe) a jednocześnie dieta redukcyjna i zgubienie tkanki tłuszczowej.


Na chłopski rozum - aby poprawiać swoje wyniki siłowe - musisz mieć dużo energii (węglowodany), czy tłuszcze.
Natomiast na redukcji jesteś na ujemnym bilansie kcal, czyli dostarczasz mniej energii, niż potrzebujesz, więc ciężko o poprawę wyników siłowych, przy jednoczesnym zrzucaniu tłuszczu.

Jedno albo drugie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
No ok, jednak ciężko to nie niemożliwe więc zawsze lepiej zapytać czy być może jest taka opcja

A co z trójboistami ? Kilkukrotnie już oglądałem filmiki jak na prawdę chudzi wyciskają takie ciężary o których ja mogę pomarzyć.. Jaką oni stosują dietę, że jednak nabierają siły a masy nie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
maciej1408
No ok, jednak ciężko to nie niemożliwe więc zawsze lepiej zapytać czy być może jest taka opcja

A co z trójboistami ? Kilkukrotnie już oglądałem filmiki jak na prawdę chudzi wyciskają takie ciężary o których ja mogę pomarzyć.. Jaką oni stosują dietę, że jednak nabierają siły a masy nie?


Trójboiści stosują troszkę inne "suplementy", które sprawiają, że siła rośnie, a waga nie idzie do przodu, a nawet maleje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1210 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18282
No ok, czyli wszystko jasne, dzięki wielkie, wchodzi sog. Niestety narazie będę musiał zadowolić się jedynie progresem w podciąganiu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22
Jaki plan treningu domowego polecacie mając w domu gryf z talerzami (łącznie 36kg) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Szelka.
Jaki plan treningu domowego polecacie mając w domu gryf z talerzami (łącznie 36kg) ?

Rozumiem ławeczki nie ma?
Jak tak to jakiś plan z głową z treningu domatora.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 22
Zapomniałem wspomnieć, nie posiadam ławeczki. Poszukam w tym treningu domatora, a osobiście to co polecacie, jaki zestaw ćwiczeń ?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta na redukcję - proszę o ocenę.

Następny temat

Masa i dieta

WHEY premium