SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Pojedyncze pytania Juniora vol. 5!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 153651

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Yates
A powiedz ćwiczenia na siłowni robiąc masę mieśniową będą sprzeczne z przygotowaniami do triathlonu ? Jest to pywanie, rower i bieg, da radęto połączyć, jak myślisz ?


- Będzie sprzeczne, bo by budować masę mięśniową musisz dostarczać więcej kalorii, niż potrzebujesz, a triathlon to jednak dużo aerobów, dużo kcal traci się podczas wysyiłku. Gdy zaczniesz dostarczać więcej kalorii to i w triathlonie będziesz słabszy.

mad_bull
@Skeba, sory ale z przyzwyczajenia uderzyłem enter i mi wysłało :o

Kolejne pytanie czy robiąc trening ukierunkowany na siłę /nie na masę/ powinienem robić ok 4 powtórzenia z dużym ciężarem i to w 5-6 seriach z długimi przerwami czy katować na maksa do upadku mięśniowego?
Dodatkowo pod wydolność i wytrzymałość mogę sobie lekko biegać między dniami treningowymi i raz w tygodniu robić jakieś interwały?


Na siłę polecam RAMPĘ (zobacz tę metodę treningową). Nie trenuj w każdym ćwiczeniu, każdej serii do upadku mięśniowego. Mięśnie skatujesz, przetrenujesz i będzie problem z regeneracją. Odnośnie powtórzeń to sprawdź trening trójboistów. Zakres 3-5 powtórzeń będzie ok, tylko niech to będzie pierwsze ćwiczenie, a pozostałe nich będą już w zakresach +8 powtórzen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Wiek 30 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1829
Tylko jaką rampę? Internet mówi że jest tego pełno wersji. Ja potrzebuję coś typowo pod siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
rampa jest jedne, nie chodzi nam o typ przyrządu.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
NP. Twoim maksem jest 80kg w 5 powtórzeniach na klatkę.

Robisz np. 5 serii roboczych, zaczynasz od 50%, czyli 5 powtórzeń ze sztangą 40kg, co serę dokładasz 10%, tak aby na samym końcu zrobić swoje maksimum dla 5 powtórzeń. Z tym, że te maksimum niech przyjdzie w 4-6 tygodniu, a nie od razu, bo nie będzie progressu co trening.

1 seria: 5 x 40kg
2 seria: 5 x 50kg
3 seria: 5x 60kg
4 seria 5x 70kg
5 seria 5x 80kg

To jest moja metoda, każdy ma swoją. Pozdrawiam. Jak się mylę to Anubis mnie poprawi :)



Zmieniony przez - Skeba w dniu 2014-01-11 13:33:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 970
Gdzie się układa plan żywieniowy na potreningu.pl ? To jest płatne ? Jak tam się dostać :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Wiek 26 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 970
Chodzi mi otaki plan, że będę mogł sam dodawać produkty które zjadłem na dany posiłek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 222 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6796
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zaprosiłem do mnie do piwnicy kolegów dwóch, żeby też poćwiczyli, i teraz pytanie. Nie ćwiczyli wcześniej, więc pierwsze 3 tygodnie będą 3 ćwiczenia po 3 serie (przysiad, martwy ciąg, wyciskanie na płaskiej), ale jak z rozciąganiem? Skończą przysiady, to nogi, skończą martwy, to plecy i po płaskiej klatę? A co z barkami, bicepsem, tricepsem, brzuchem? Też mogą je rozciągać? Bo w sumie te mięśnie też pracują. I odrazu po poszczególnych partiach, czy na końcu wszystko? Bo nie wiem, jak to wygląda z ćwiczeniami wielostawowymi :D

Zmieniony przez - MaksymS w dniu 2014-01-11 14:32:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 104 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 3777
Witam, ćwiczę dopiero jakieś 5 miesięcy i mój bf tak na oko wynosi około 18% i na początku sobie powiedziałem że zacznę od masy bo jak się wysuszę to zbytnio nic ze mnie nie będzie i szkoda czasu na razie na redukcje. Chciałem poćwiczyć tak z 2 lata na masie i wtedy zrobić redukcje ale ktoś tak napisał "Musisz podzielic rok na okresy budowy massy i robienia redukcji. Jezeli tego nie zrobisz nie dojdzie w tym sporcie do niczego bo ludzie ktorzy mowia ze na redukcje zawczesnie zazwyczaj przez cale zycie sa upasienii i w koncu nigdy jej nie zrobia. Chodzi tez o jeszcze jedna rzecz: mianowicie - miesien rosnie do pewnego momentu a pozniej lapiesz juz tylko tluszcz. Gdy jestes swiezo po redukcji i masz bardzo niski poziom tluszczu lapiesz czysty miesien." czy zgodzicie się z tym ???? Lepiej zjechać z bf tak do 10 % i starać się budować czystą masę mięśniową czy to nie ma różnicy że będę sobie cały czas masował a zaś zrobie redukcje???
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Dieta na redukcję - proszę o ocenę.

Następny temat

Masa i dieta

WHEY premium