W najbliższy weekend, 20-21 października, najlepsi w Polsce juniorzy i weterani w kulturystyce i fitness zjadą do Gorzowa Wielkopolskiego, aby walczyć o medale i tytuły na swoich tegorocznych Mistrzostwach Polski.

Będzie ich ponad 170, więc będą to jedne z największych Mistrzostw Polski. Patronat nad imprezą objęła Marszałek Województwa Lubuskiego – Pani Elżbieta Anna Polak

oraz Prezydent Miasta – Pan Jacek Wójcicki. Bezpośrednim organizatorem jest Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji Kunicka Gorzów, a więc była mistrzyni europy i wicemistrzyni świata w kulturystyce, obecnie członek Zarządu PZKFiTS, Pani Halina Kunicka.

Mistrzostwa odbędą się w Hali Sportowej ZSTiO, przy ul. Czereśniowej 4, w Gorzowie Wielkopolskim. Nowością będzie wprowadzenie nowej kategorii IFBB – Classic Physique, zarówno dla juniorów jak i weteranów.

Weryfikacja uczestników Mistrzostw Polski odbędzie się 19 października 2018 roku (piątek), w godzinach 17:00-20:00, we wskazanym pomieszczeniu w Hali Sportowej ZSTiO przy ul. Czereśniowej 4 w Gorzowie Wielkopolskim.



Zawody są jednocześnie eliminacjami do reprezentacji Polski na:

Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 01-03.12. 2018 r. w miejscowości Quito (Ekwador).

Mistrzostwa Świata Weteranów, które odbędą się w dniach 07-10.12. 2018 r. w miejscowości Tarragona (Hiszpania).

JUNIORKI BIKINI FITNESS DO 166 CM

  • Oliwia Janik SSiR Kunicka Gorzów Wlkp.
  • Marta Skibińska LKS Sandomierz
  • Natalia Driańska KS Olimp Zabrze
  • Oliwia Mularczyk KS Sandow Śrem
  • Natalia Grzyb UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Natalia Czajkowska UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Magdalena Jachym PSTO Gdynia
  • Żaneta Paciorkowska KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Patrycja Słaby KS Michael Warszawa
  • Oliwia Górecka KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Natasza Orłow KPSKiF Violetta Bydgoszcz
  • Natalia Krasoń KS Michael Warszawa
  • Maria-Magdalena Pisarek UKS Black & White Ostrowiec Św.

JUNIORKI BIKINI FITNESS POWYŻEJ 166 CM

  • Dominika Kozłowska KS Body Line Group Łódź
  • Weronika Biskup KS Śląskie Harpagany
  • Natalia Damek KPSKiF Violetta Bydgoszcz
  • Ewelina Stępska UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Anna Bednorz KS Śląskie Harpagany
  • Julita Koper KS Olimp Zabrze
  • Weronika Ostrowska KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Oliwia Górecka KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Klaudia Forgacz UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Angelika Podwiązka PSTO Gdynia
  • Weronika Winiarska KSSSiKW Wiking Starachowice
  • Aleksandra Piwowarczyk UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Wiktoria Gąsior PSTO Gdynia

JUNIORKI BIKINI FITNESS OPEN

  • Aleksandra Kępa UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Agata Wasik UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Emilia Pękala UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Oliwia Chamera UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Aleksandra Lenart UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Aleksandra Kubińska TKKF Heros Ustka
  • Emilia Pękala UKS Black & White Ostrowiec Św.

JUNIORKI FITNESS SYLWETKOWEGO OPEN

  • Ewelina Dołhańczuk KS Olimp Zabrze
  • Joanna Zielska Akademia Fitness Sportowego Szczecinek

JUNIORZY FITNESS OPEN

  • Dominik Jewiak UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Adrian Płatek KS Lady Fitness Myślenice

JUNIORZY KULTURYŚCI DO 75 KG

  • Karol Krajewski KS Body Line Group Łódź
  • Tobiasz Lorek KS Olimp Zabrze
  • Damian Bielski LKS Sandomierz
  • Maciej Pękala KS Michael Warszawa
  • Jakub Filipowicz Stowarzyszenie Masakra Ełk
  • Bartosz Barbarski KS Olimp Zabrze
  • Kamil Uroda Infiniti Kędzierzyn Koźle

JUNIORZY KULTURYŚCI POWYŻEJ 75 KG

  • Kamil Banaś KS Olimp Zabrze
  • Maciej Piskor KS Michael Warszawa
  • Piotr Kowalczyk UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Remigiusz Szmiel KS Body Line Group Łódź
  • Patryk Kościelniak KS Sandow Śrem
  • Sebastian Pałaszewski KS Body Line Group Łódź
  • Sebastian Metych KS Sandow Śrem

JUNIORZY MŁODSI W KULTURYSTYCE (16-18 LAT)

  • Paweł Angulski KS Sandow Śrem
  • Jakub Doleciński KS Olimp Zabrze
  • Amadeusz Kaczmarek KS Olimp Zabrze

JUNIORZY CLASSIC PHYSIQUE OPEN (16-23 LATA)

  • Piotr Domagalski KS Olimp Zabrze
  • Beniamin Szczygieł KS Olimp Zabrze

JUNIORZY W FITNESS PLAŻOWYM DO 178 CM

  • Krystian Lurka KS Sandow Śrem
  • Szymon Siotor KS Body Line Group Łódź
  • Rafał Żubrowski KS Michael Warszawa
  • Kacper Guzy KS Olimp Zabrze
  • Karol Wewiór KS Sandow Śrem
  • Marcin Bajena KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Jakub Kaczorowski KS Michael Warszawa
  • Michał Majewski KS Olimp Zabrze

JUNIORZY W FITNESS PLAŻOWYM POWYŻEJ 178 CM

  • Adam Jurkowski KS Sandow Śrem
  • Rafał Stopiński UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Cezary Włóka KPSKiF Violetta Bydgoszcz
  • Adrian Krzewiński PSTO Gdynia
  • Rafał Szulik KS Tytan Żory
  • Maciej Grygo TKKF Heros Ustka
  • Przemysław Szarpak KS Olimp Zabrze
  • Dominik Gołębiowski KS Body Line Group Łódź
  • Karol Dudek KS Olimp Zabrze
  • Dominik Maćkowiak KS Sandow Śrem
  • Jan Wierzchowski KS Michael Warszawa
  • Piotr Prokop KS Olimp Zabrze
  • Paweł Majda KS Olimp Zabrze
  • Sandro Sołowiej UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Przemysław Farbotko KS Olimp Zabrze

JUNIORZY W KULTURYSTYCE KLASYCZNEJ DO 180 CM

  • Krystian Jarząbek UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Damian Fabiniak KS Sandow Śrem
  • Sebastian Suder TKKF Azory Kraków
  • Tomasz Cichacki KS IronBody Lublin
  • Mateusz Kozłowski KS Body Line Group Łódź
  • Andrzej Panewczyński KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Mateusz Znamirowski SSiR Kunicka Gorzów Wlkp.
  • Paweł Walendziewski KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Dawid Cnota KS Olimp Zabrze

JUNIORZY W KULTURYSTYCE KLASYCZNEJ POWYŻEJ 180 CM

  • Łukasz Majkut KS Olimp Zabrze
  • Dawid Ławniczak KS Sandow Śrem
  • Oliwer Galor KPSKiF Violetta Bydgoszcz
  • Krystian Hepa KS Olimp Zabrze
  • Piotr Wójtowicz-Pitek KS Olimp Zabrze
  • Oskar Kraś KS Sandow Śrem
  • Grzegorz Tomczyk KS Olimp Zabrze
  • Marcin Ostrowski TKKF Heros Ustka

WETERANI KULTURYŚCI POWYŻEJ 55 LAT

  • Jerzy Horna TKKF Heros Ustka
  • Jan Olejko KS Olimp Zabrze
  • Wojciech Wasilewski UKS Maniac Gym Białystok
  • Grzegorz Drozd LZS Olszanka Pogorzela
  • Andrzej Ziółkowski KPSKiF Violetta Bydgoszcz

WETERANI KULTURYŚCI 40-44 LATA

  • Damian Gajewski KS Olimp Zabrze
  • Adrian Krawczyk KS Olimp Zabrze
  • Arkadiusz Bortel KS Olimp Zabrze
  • Rafał Birnbach KPSKiF Violetta Bydgoszcz
  • Krzysztof Skryplonek LKS Pomorzanin Nowogard

WETERANI KULTURYŚCI 45-49 LAT

  • Piotr Wierzchanowski KS Olimp Zabrze
  • Sebastian Kukuć KS Sandow Śrem
  • Arkadiusz Różański KS Olimp Zabrze
  • Arkadiusz Siewior LKS Pomorzanin Nowogard
  • Wiktor Cisowski KS Paco Lublin
  • Sebastian Szmyt TKKF Winogrady Poznań

WETERANI KULTURYŚCI 50-54 LATA

  • Zbigniew Turowski TKKF Herkules Warszawa
  • Bogdan Chabros KS Paco Lublin
  • Krzysztof Kaźmierczak KS Olimp Zabrze
  • Dariusz Gniadek TKKF Azory Kraków

WETERANI W CLASSIC PHYSIQUE OPEN

  • Grzegorz Kot KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Andrzej Hurysz KS Paco Lublin
  • Marcin Kupczak KS Olimp Zabrze

WETERANI W FITNESS PLAŻOWYM OPEN

  • Jacek Kocki KS Olimp Zabrze
  • Dariusz Skraba KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Bartlomiej Niewinski UKS Maniac Gym Białystok
  • Andrzej Kaczorowski KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Janusz Gawron KS Sandow Śrem
  • Piotr Zieliński KS Paco Lublin
  • Jarosław Gdak KS Olimp Zabrze
  • Paweł Pepłoński KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Piotr Strzała TKKF Azory Kraków
  • Marcin Kupczak KS Olimp Zabrze
  • Radosław Siciun KPSKiF Violetta Bydgoszcz

WETERANI W KULTURYSTYCE KLASYCZNEJ OPEN

  • Maciej Frelikowski KS Paco Lublin
  • Rafał Frydrychowicz UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Artur Śliwa KS Michael Warszawa
  • Jacek Patorski KPSKiF Violetta Bydgoszcz
  • Marcin Krolczyk TKKF Winogrady Poznań
  • Robert Mańkowski KS Sandow Śrem
  • Jerzy Schubert LKS Pomorzanin Nowogard
  • Robert Król KS Paco Lublin
  • Maciej Koźmiński KS Body Line Group Łódź
  • Marcin Łopucki KS Fitness Klub Aplauz Warszawa

WETERANKI BIKINI FITNESS OPEN

  • Agnieszka Wojcicka KS Sandow Śrem
  • Ewa Kaczmarek SSiR Kunicka Gorzów Wlkp
  • Katarzyna Cekała PSTO Gdynia
  • Patrycja Gajdamakin KS Olimp Zabrze
  • Małgorzata Wiechecka KS Body Line Group Łódź
  • Agnieszka Wacławska KS Olimp Zabrze
  • Aleksandra Strzelec KS Paco Lublin
  • Tatiana Zalas KS Sandow Śrem
  • Anna Biedna KS Body Line Group Łódź
  • Katarzyna Kowalik Centrum Formy Dąbrowa Górnicza
  • Agata Mirecka KS Michael Warszawa
  • Sabina Marek KS Śląskie Harpagany
  • Paulina Rzeczkowska TKKF Azory Kraków
  • Joanna Magiera TKKF Heros Ustka
  • Anna Iskierska SSiR Kunicka Gorzów Wlkp
  • Aneta Czawlytko LKS Pomorzanin Nowogard
  • Ludmiła Wojdak Hutnik Warszawa
  • Katarzyna Dmochewic KS Fit Elite Poznań
  • Maja Olszewska KS Olimp Zabrze

WETERANKI FITNESS SYLWETKOWEGO OPEN

  • Ewa Jońska TKKF Azory Kraków
  • Aneta Heluszka KS Olimp Zabrze
  • Ewelina Owczarek TKKF Heros Ustka
  • Joanna Ucińska UKS Maniac Gym Białystok
  • Monika Wawrzyniak TKKF Azory Kraków
  • Małgorzata Kurek KPSKiF Violetta Bydgoszcz
  • Daria Pietrusza KPSKiF Violetta Bydgoszcz
  • Anna Zaryczańska TKKF Heros Ustka
  • Iwona Winiarska TKKF Azory Kraków
  • Agnieszka Zembron-Chudzicka UKS Pover Kuźnik Chorzów
  • Julia Cugier TKKF Winogrady Poznań

WETERANKI FITNESS ATLETYCZNGO OPEN

  • Agnieszka Sokół-Witkowska KS Olimp Zabrze
  • Sylwia Szreter KS Olimp Zabrze

Imprezą towarzyszącą będą:

MISTRZOSTWA POLSKI SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W KULTURYSTYCE I FITNESS – GORZÓW WIELKOPOLSKI 2018

Na te Mistrzostwa wpłynęły następujące zgłoszenia:

BIKINI FITNESS KOBIET DO LAT 23

  • Wiktoria Gąsior PSTO Gdynia
  • Oliwia Janik SSiR Kunicka Gorzów Wlkp.
  • Kamila Bodnar Infiniti Kędzierzyn Koźle
  • Marta Skibińska LKS Sandomierz
  • Julita Koper KS Olimp Zabrze
  • Oliwia Mularczyk KS Sandow Śrem
  • Weronika Ostrowska KS Fitness Klub Aplauz Warszawa
  • Weronika Winiarska KSSSiKW Wiking Starachowice
  • Aleksandra Piwowarczyk UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Maria-Magdalena Pisarek UKS Black & White Ostrowiec Św.

FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN DO LAT 19

  • Ignacy Bocheński niezrzeszony

FITNESS PLAŻOWE MĘŻCZYZN DO LAT 23

  • Michał Majewski KS Olimp Zabrze
  • Rafał Stopiński UKS Black & White Ostrowiec Św.
  • Przemysław Szarpak KS Olimp Zabrze
  • Paweł Majda KS Olimp Zabrze
  • Krystian Lurka KS Sandow Śrem
  • Jan Wierzchowski KS Michael Warszawa
  • Szymon Siotor KS Body Line Group Łódź
  • Piotr Prokop KS Olimp Zabrze
  • Rafał Żubrowski KS Michael Warszawa

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN DO LAT 18

  • Paweł Angulski KS Sandow Śrem
  • Jakub Doleciński KS Olimp Zabrze
  • Szymon Krasnodębski niezrzeszony
  • Amadeusz Kaczmarek KS Olimp Zabrze

KULTURYSTYKA MĘŻCZYZN DO LAT 21

  • Jacek Kozak niezrzeszony
  • Kamil Jaworski niezrzeszony
  • Damian Bielski LKS Sandomierz

Łącznie, przez scenę w Gorzowie przewinie się 200 zawodników i zawodniczek.

Program weekendu jest następujący:

Sobota:

  • godz. 09:30 - Mistrzostwa Polski Szkół Ponadpodstawowych
  • godz. 14:00 - Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów – część I
  • juniorzy w kulturystyce klasycznej do 178 cm
  • juniorzy w kulturystyce klasycznej +178 cm
  • juniorzy młodsi w kulturystyce
  • juniorki fitness sylwetkowego open
  • weteranki fitness sylwetkowego open
  • weterani w fitness plażowym open
  • juniorzy kulturyści 75 kg
  • juniorzy kulturyści +75 kg
  • weteranki w fitness atletycznym
  • weterani w kulturystyce klasycznej

Niedziela:

  • godz. 09:30 - Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów – część II
  • juniorzy w fitness plażowym do 174 cm
  • juniorzy w fitness plażowym do 178
  • juniorzy w fitness plażowym +178 cm
  • juniorki fitness open
  • juniorzy fitness open
  • juniorki bikini fitness do 166 cm
  • juniorki bikini fitness +166 cm
  • juniorzy Classic Physique
  • weterani Classic Physique
  • weterani kulturyści 40 - 44 lata
  • weterani kulturyści 45 - 49 lat
  • weterani kulturyści 50 - 54 lata
  • weterani kulturyści +50 lat
  • weteranki bikini fitness open