PUCHAR POLSKI – WARSZAWA – TARGI FIWE

NAJWIĘKSZY Z DOTYCHCZASOWYCH!

Niespodziewanie, tegoroczny Puchar Polski okazuje się być największym i najliczniej obsadzonym z dotychczas rozegranych. A historia tej imprezy sięga 1991 r, kiedy to pierwszy Puchar Polski gościł w Świnoujściu. Mamy więc już 29 edycję tej imprezy i ona zapowiada się rewelacyjnie. Nie dosyć, że Puchar będzie rozegrany w ramach ogromnych targów fitness FIWE na prestiżowych obiektach Expo XXI w Warszawie, to jeszcze będzie połączony z wielką imprezą międzynarodową IFBB Diamond Cup Warsaw FIWE. Jest to efekt współpracy PZKFiTS z firmą International Center of Events Sp. z o.o.

Trudno wymarzyć sobie lepszą otoczkę. A jednocześni obie te najwyższej rangi imprezy sportowe będą wielkim magnesem przyciągającym publiczność na targi. A zawodnicy dopisali bardzo licznie: łącznie 166 startujących!

Ponieważ Puchar Polski tradycyjnie jest imprezą eliminacyjną do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Kulturystyce oraz Mistrzostwa Świata w Fitness, więc obsada pełna jest gwiazd największego formatu. Ograniczając się tylko do największych:

W kategorii niższej bikini fitness, do 163 cm, mistrzyni świata kobiet i juniorek, Natalia Czajkowska, spotka się z brązową medalistką MŚ Anną Woźniakowską, drugą mistrzynią świata juniorek, Patrycją Słaby oraz wicemistrzynią Europy weteranek Ludmiłą Wojdak. Łącznie 20 zawodniczek w tej kasie.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Anna Woźniakowska

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, stoi i na zewnątrz

Natalia Czajkowska

W kategorii wyższej bikini fitness, powyżej163 cm, wicemistrzyni świata juniorek, Natalia Damek, spotka się z rewelacją zawodów „Kamienna Rzeźba” w Strzegomiu, Wiktorią Gąsior. W Strzegomiu Gąsior była wyżej sklasyfikowana, teraz okazja do rewanżu. Łącznie 23 zawodniczki w tej grupie.

W wellness fitness pojedynek „na szczycie” mistrzyni świata i Europy Dagmary Dominiczak z mistrzynią Europy w open i liderką Rankingu IFBB 2018, Nikolettą Sularz. Tego nie można przeoczyć! Łącznie 10 zawodniczek.

W fitness sylwetkowym mistrzyni Polski i zwyciężczyni ze Strzegomia będzie atakowana przez medalistki Mistrzostw Polski: Michalinę Gładysz i Katarzynę Jankowiak. Łącznie 9 zawodniczek.

W fitness kobiet wystąpi 5 młodych zawodniczek, w tym wicemistrzyni Europy juniorek Emilia Pękala i finalistka MEJ Oliwia Chamera.

W fitness mężczyzn tylko 2 zawodników, ale o ogromnym zróżnicowaniu wiekowym. Młodszym jest wicemistrz Europy juniorów Dominik Jewiak, a starszym były mistrz świata seniorów Tomasz Pietras.

W kulturystyce klasycznej 20 zawodników, w tym zwycięzca ze Strzegomia Sylwester Szczekocki oraz pnący się w górę Dawid Cnota kontra dwaj zawodnicy, którzy odnosili już sukcesy międzynarodowe na IFBB Diamond Cup: Karol Rogaczewski i Damian Kosiec. W Strzegomiu zajęli miejsca 5 i 9, ale brakowało im jeszcze trochę szlifu formy. Teraz powinno być już znacznie lepiej.

W kulturystyce ekstremalnej rewelacyjnie: mistrz Europy Daniel Poniedziałek, zwycięzca Arnold Classic 2018 Sebastian Szmyt i wicemistrz Łukasz Sosiński plus brązowy medalista MŚ Bartosz Kowalski, mistrz Europy weteranów Rafał Filipczuk i tegoroczni medaliści różnych Diamond Cup: Piotr Piechowiak i Jakub Potocki. Walka będzie niesamowita!

W fitness plażowym do 178 cm aktualny mistrz Europy Patryk Walczuk zmierzy się z mistrzem Europy 2018, Adrianem Długokęckim oraz czołowymi zawodnikami kraju: Marcinem Bajeną i Patrykiem Zaniewskim.

W fitness plażowym powyżej 178 cm zwycięzca ze Strzegomia, Patryk Majchrzak, napotka byłego mistrz kraju Pawła Michalskiego i zwycięzcę Arnold Classic Europe 2017, Adama Piwko. Razem 21 zawodników.

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekstAdam Piwko

Kolejny mistrz świata i Europy pojawi się w classic physique. Tomasz Sadkowski przegrał w Strzegomiu z mistrzem Polski Stanisławem Kokotem. Teraz dojdzie do ich kolejnego pojedynku. Łącznie 9 zawodników.

Ta plejada wielkich nazwisk, uzupełniona wschodzącymi gwiazdami, zapewni wielkie emocje na tegorocznym Pucharze Polski. Będzie nie tylko walka o miejsce w reprezentacji na MŚ, ale także nagrody (PZKFiTS ufundował dodatkowe 8 wyjazdów na zawody międzynarodowe jesiennego sezonu, co warte jest ok. 40 000 zł) i statuetki (dla pierwszych trójek).

To wszystko będzie się działo w sobotę, od godz. 09:30, w Centrum Targowym Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie.

Komentarze (0)