SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tu zadajemy pojedyncze pytania! Vol. 1

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101336

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 1086 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 259961
Jak przestaniesz trenować siłowo, organizm nie bedzie już dostawał bodźca do utrzymywania energożernej tkanki mięsniowej to się jej chętnie pozbedzie. Czy ten proces nazwiesz paleniem miesni czy jakoś inaczej nie ma znaczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Wiek 4 lata Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6056
Mnie ciekawi jak to jest z tymi mikrourazami w mięśniach po ciężkim treningu. Robią się mikrourazy i jak się "zagoją" to mięsień rośnie, więc po co plany i ta cała filozofia o technice, supinacji, nowych bodźcach jak tylko te urazy powodują wzrost, nie ma ich = nie ma wzrostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 2284 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 62165
Jeżeli brakuje nam makro i mikro składników odżywczych,to naturalne,ze organizm pobiera je z mięśni i kości,ale nie ma czegoś takiego jak "spalanie"mięśni.Pozdrawiam.

rower1

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
palenie mieśni to taki umowny termin. To ogólnie mówiąc nic innego jak zbyt intensywny trening przy niedostarczeniu odpowiedniej ilości skladników na odbudowę mięśnia i przy niedostatecznej regeneracji.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 102
Mam szybkie pytanie, mianowicie:
Robi pompki w pon. śr i piątki. Chciałbym dołożyć do tego brzuszki.
Więc kiedy mam je wykonywać, w te same dni co pompki, a może we wtorki i czwartki?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
PS Znacie jakieś fajne warianty brzuszków?

Zmieniony przez - Somewhereinpoland w dniu 2015-05-23 17:48:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
brzuszki są słabym cwiczeniem. lepiej rob unoszenie nog lezac na plecach. pamietaj by dolny odcinek plecow wciskac w podloge.
po treningu pompek. i zajmij sie tez reszta ciala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 102
Np. jakie ćwiczenia wykonywać (jak zwykle początkujący bez sprzętu) w domu na inne partie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 284
Trening do domu do wykonania ze sztangielakami lub butelkami wody mineralnej w/g Agak
trening A
1) Wznosy nóg z leżenia
2) Wspięcia na palce obunóż
3) Przysiady klasyczne z hantlami
4) wejście na ławkę z hantlami - nie mam lawki, ani nic podobnego, dopiero co sie wyprowadzilam od rodzicow... jak zamienic to cwiczenie, jak rozwiazac problem??
5) wznosy z opadu
6) Pompki klasyczne max powtórzeń
7) Podciąganie obciążenia wzdłuż tułowia, oburącz
8) Pompki w podporze tyłem


trening B
1) plank max czas
2) Martwy ciąg z hantlami
3) Wykroki z hantlami
4) wiosłowanie hantelką
5) wyciskanie hantli leżąć (jeśli masz możliwość np na taboretach, ławie wąskiej) - j.w nie mam mozliwosci, czy moge zamienic to cwiczenie?
6) Wyciskanie hantli stojąc na barki
7) uginanie przedramion (biceps)
8) wyciskanie francuskie stojąc (triceps)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
ad a) np siady bułgarskie
ad b) np pompki(wersję trudności sama możesz sobie wybrać,w zależności od tego jak się czujesz na siłach)

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 284
O taka rade mi chodzilo, dzieki!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak połączyć ze sobą ćwiczenia na konkretne partie w nowym planie treningowym

Następny temat

Trening siatkówka w domowych warunkach.

WHEY premium