SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tu zadajemy pojedyncze pytania! Vol. 1

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101324

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
nachwyt troche bardziej angazuje plecy niz podchwyt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 448 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4296
a na drugie pytanie odpowiedz ?

Split ty moja perło

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
nachwyt i podchwyt angażują ine rejony grzbietu.
Nachwyt angażuje bardziej górę i rejeny zewnętrzne, podchwyt angażuje bardziej dół i rejony wewnętrzne najszerszych. Żaden z nich nie jest lepszy, po prostu oba są nieco inne i tyle... jeśli zależy Ci na sylwetce typu V to nachwyt będzie lepszy, podchwyt z kolei lepiej zaangażuje bicepsy(zwłaszcza wąski) i to jest po części odpowiedź na Twoje drugie pytanie.
Oprócz tego dobre są uginania przedramion oraz uginania na modlitewniku.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 448 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4296
qeblo dzieki na bica juz mam na modlitewniku dał bym normalne uginanie ale nie wiem czy to pasuje bo to prawie to samo
i jak sobie pomóc bo mi słabo idzie podciaganie pierwsze 2 serie łatwo gorzej kolejne dwie podchwytem zrobie i wiecej bez problemu lecz nachwytem ledwie ledwie a wole nachwytem jak sobie pomóc zeby sie podźwignąć bez pomocy 2 osoby ?

Zmieniony przez - kdlas w dniu 2012-09-19 18:32:14

Split ty moja perło

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 448 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4296
i czy ma sens zmienianie cwiczen co jakis czas jak sie juz zakwasów nie czuje po treningu tak po 2 miesiacach mi mija na klate trening zmieniłem i o wiele nie wiem wiec sie zastanawiam.

Split ty moja perło

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
co do podciągania:
możesz albo z kiś ćwiczyć,ktoś Ci bedzie pomagał się unieść trzymajac Cie za nogi,albo możesz podstawić krzesło i pomagać sobie nogami unosić się opuszczając się jednak samemu albo możesz robić normalnych podciąnięć ile sie da a potem robić już same opuszczania.
Jeśli masz problem z nachwytem to nie zaczynaj od bardzo szerokiego chwytu,zacznij np od nachwytu na szerokosć barków i stopniopwo w miare zwiększania ilości powtórzeń poszerzaj też chwyt.

a co do drugiego pytania...zakwasy nie są wyznacznikiem dobrego treningu,a dokładniej to chodzi mi o to że jeśli po jakimś czasie już nie masz zakwasów to nie znaczy że dany trening nie był udany.
Zmieniać jednak co jakiś czas trzeba(i to koniecznie), książkowo zmieniać powinieneś wtedy gdy kończy Ci się progres na danym ćwiczeniu

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 448 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4296
ja juz włąsnie z podparciem próbowałem ale to ja sie mam z tego podparcia sie odbic bo wtedy pracy miesni nie czułem i jeszcze ostatnie pytanie czy to prawda ze serie po 12-10 powtórzeń barków nie rusza ponieważ wolą wiekszy wysiłek czy jakoś tak po 20 powtórzeń czytałem to w 1 arcie jak myslisz? dać te 20 powtórzen czy przy 12 zostac ?


Zmieniony przez - kdlas w dniu 2012-09-20 17:55:16

Split ty moja perło

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ja bym proponowal podciaganie niepelne gdy juz normalnie nie mozesz. Po niepelnym poczujesz plecy duzo bardziej niz po pelnym ruchu. 1/2 zakresu bedzie ok.
A z tym zamienianiem to nie jest tak, ze gdy juz nie Masz zakwasow to cwiczeni jest za slabe dla Nas. Ja w takim razie bym musial zamieniac cwiczenia co trening..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
moze nie koniecznie odpowiem na twoje pytanie, ale mi w lafayu dopiero wysokie repy wchodza na bary tj powyzej 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 6575 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 35065
Ja czuje barki przy kazdym cwiczeniu na nie, niezaleznie o ilosci powtorzen ;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak połączyć ze sobą ćwiczenia na konkretne partie w nowym planie treningowym

Następny temat

Trening siatkówka w domowych warunkach.

WHEY premium