SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tu zadajemy pojedyncze pytania! Vol. 1

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101328

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
Dzięki za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o tematy siłowe to jestem prawie zielony (jedynie trochę teorii - choć szybko się uczę), ale mam pewien pomysł na progres, aby nie dochodzić do wielodziesiętnych powtórzeń, np. w pompkach, dipsach, podciągnięciach.

Mam już plecak - 10 kg. Chcę zrobić jeszcze jeden - 5 kg. Założenie mam następujące. Dochodzę do 20 powtórzeń, solidnie wykonanych w 3 obwodach treningowych (tyle docelowo mam zamiar trenować w domu), i dokładam plecak 5kg. Po jakimś czasie dochodzę ponownie do 20 powtórzeń i zmieniam plecak na 10 kg. Ponownie dochodzę do 20 powtórzeń... Co dalej, jeszcze nie wiem :) Dojście do takiego stanu zajmie jakiś czas - zakładam oczywiście solidny trening.

Jeżeli chodzi o nogi, to wiadomo, że potrzebują większych ciężarów więc sprawa na razie zamyka się na 10 kg, z taki ciężarem ćwiczę nogi teraz teraz.

Co myślicie o takim treningu progresywnym?
Czy założenia mam słuszne czy kijowe?
Pytanie oczywiście do bardziej doświadczonych kolegów.

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
20 powtorzen to juz solidna wytrzymalosc a nie sila, pozatym skoki 5kg sa za duze, mozesz szybko sie zablokowac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 278 Wiek 44 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11732
co ile proponujesz skok? 2?

dzienniczek - rower, bieganie, pływanie, kalistenika i inne

http://www.sfd.pl/DT_Struc__crossfit,_rower,_bieganie-t1121315.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
mysle ze 2kg bedzie optymalne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
Miał ktoś omdlenia podczas MC?Jak tak to jak z tego wyszliście?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Ja miałem przy przysiadzie, odłożyłem sztangę i odcięcie. Ale nic mi się nie stało. Zapomniałem oddychać. xD

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1693 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38658
2 miechy stracone na wiośle nagrałem się i widać co i jak nauczyłem się że trzeba wolniej i przytrzymywać przy klatce technika jest strasznie ważna panowie ? lepiej wziaźć 10 kg mniej a dokładniej co nie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Skoro robisz do klatki, to nie jest wiosłowanie tylko przyciąganie sztangi w opadzie tułowia.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1693 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38658
Sorry do brzucha ale i tak stracone bo szybko bez potrzymywania ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ważniejsze jest rozciągnięcie łopatek niż dociąganie na chama do klaty. Poczytaj artykuł Wodyna "Old school - wiosłowanie", to parę kwestii Ci się rozjaśni
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak połączyć ze sobą ćwiczenia na konkretne partie w nowym planie treningowym

Następny temat

Trening siatkówka w domowych warunkach.

WHEY premium