SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tu zadajemy pojedyncze pytania! Vol. 1

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1693 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38658
"jest różnica, trzymając bogiem u góry jest większy zakres ruchu dzięki czemu bardziej środek klaty zbiera"

Wlaśnie np na nie którzych tak działa.

Jak wyglądał wasz pierwszy pobyt na siłce profesjonalnej ? robiliście jakimś planem czy wszystkiego po trochu żeby poznać sprzęt itp :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 802 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11706
Czy praca na 5x5, ale piszę tutaj o domowym treningu bez sztang, sztangielek, ale na gimnastyce/kalistenice przyniesie efekty w postaci masy? Oczywiście ćwiczenia są wymagające nie jakieś tam zwykłe pompki, ale pompki na jednej ręce, pistolety, nachwyt, stanie na rękach, L-sit itp oraz dieta na bilansie kcal +

Słyszałem także, że praca na małych powtórzeniach nie powinna trwać długo tj do 8 tyg. po czym zmiana na większe repy, to stwierdzenie również odnosi się do kalistenicznych ćwiczeń czy tylko do sztang i wolnych ciężarów? Podobno trenując na siłę trenujemy CUN, więc możliwe, że nie powinno się cały rok pracować na 1-5 powtórzeń i masakrować się wymagającymi ćwiczeniami, jakie macie zdanie na ten temat?




Zmieniony przez - WŚ w dniu 2013-11-23 16:36:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 44
ile sekund przerwy robić pomiędzy kolejnym seiami pompek? aby rezultaty były jak najlepsze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zależy jakie chcesz mieć rezultaty . Ja w treningu manipuluję czasem przerw: jak czeka mnie ciężkie dźwiganie, to nie żałuję sobie odpoczynku. Jeżeli zaś jestem świeżo po zejściu z ciężarów, to lubię sobie podkręcić śrubkę.
Raz możesz robić 10 sek, innym razem 30 sek, jeszcze innym 90 sek przy zmianie ilości powtórzeń w serii, zakładając, że Twój cel to wytrzymałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2362 Napisanych postów 30610 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270713
Słyszałem także, że praca na małych powtórzeniach nie powinna trwać długo tj do 8 tyg. po czym zmiana na większe repy, to stwierdzenie również odnosi się do kalistenicznych ćwiczeń czy tylko do sztang i wolnych ciężarów?

Generalnie nieprawda. Ok 8 tygodni to czas w jakim zwykło się polecać zmianę planow. Zmiana planu to może być zmiana ciężaru czy powtórzeń ale równie dobrze można zachować ilośc powtórzeń a zmienić metodę treningową. Tyczy się to zarówno kalisteniki jak i ćwiczeń na siłowni.


Podobno trenując na siłę trenujemy CUN, więc możliwe, że nie powinno się cały rok pracować na 1-5 powtórzeń i masakrować się wymagającymi ćwiczeniami, jakie macie zdanie na ten temat?

CUN trenujesz nie tylko na 1-5 powtórzeń. Dużą ilością powtórzeń również możesz go "masakrować

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 235
Siema
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 235
Sory ale nie wiem jak się edytuje
Wiec lepszy będzie trening
Poniedziałek 25.11
-Pompki 9x 8/13
-Hantle 3x10
-Brzuszki 4x30

Wtorek
-Drążek 3x 10
-Brzuszki hantla 3x25

Środa
-pompki 6x 8/14
-hantle 3x17
-brzuszki 6x32

Czwartek
-Drążek 3x12
-Brzuszki hantla 3x27

Piątek
-pompki 7 x 10/14
-hantle 2x15
-brzuszki 7x40

Sobota
-Drążek 4x8
-Brzuszki hantla 2x30

Niedziela
-Wolne

czy w 1 dzień katować ręce w ,2 brzuch , 3 brzuch itp??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 235
ZNOWU ŹLE
*
Czy 1 dzień katować ręce , w 2 dzień brzuch , w 3 dzien nogi itp??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 729 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4267
nie szalej z 6 treningami tygodniowo, bo przestaniesz ćwiczyć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak połączyć ze sobą ćwiczenia na konkretne partie w nowym planie treningowym

Następny temat

Trening siatkówka w domowych warunkach.

WHEY premium