SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tu zadajemy pojedyncze pytania! Vol. 1

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 101346

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja, jeżeli ograniczyłbym się do kilku tylko ćwiczeń, zrekompensowałbym to objętością (5x8 lub 5x10, plus ze trzy serie aktywacyjne). Taki system dobrze działa na układ nerwowy i mięśniowy, ale jest ryzyko, że sporo powtórzeń zepsujemy - nikt na początku nie ma idealnej techniki.
Edit: Zresztą, wal FBW, na góra-dół też fajnie wszystko idzie

Zmieniony przez - Krzyh93 w dniu 2012-10-18 20:26:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Osiągnąłem minimum w Drugim Programie treningowym czyli B=10, czy przejść do poziomu II jeśli zależy mi na przyroście masy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4748 Wiek 12 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 29812
ja bym przechodzil, ten 1 poziom to jest taki aktywacyjny, ja jak zaczynalem cwiczyc lafayem to w ogole 1 poziom ominalem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816




Co sądzicie o tym treningu czy nadaję się?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24
Witam. Na klatkę zamierzam robić pompki:
1. Pompki głową w dół(nogi na podwyższeniu)
2. Pompki z rękoma na podwyższeniu (nogi na podłodze)
3. Pompki płasko na krzesłach (żeby mieć większy zakres ruchu niż przy klasycznych)

W jakiej kolejności to robić ? Robić po 8-12 powtórzeń tak jak normalnie na masę ? Przy takiej ilości powtórzeń jestem w stanie zrobić po 3 serie każdego ćwiczenia.
Czy przy tych ćwiczeniach pracuje mięsień zębaty przedni i mięsień piersiowy mniejszy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie wiem, czy kolejność ma jakieś znaczenie, wszystkie ruchy są bardzo podobne. Ja bym zaczął od najtrudniejszego do najłatwiejszego. Repy: 8-12 może być, możesz wsadzić parę serii regresywnych na żałosnym obciążeniu i większej liczbie powtórzeń, jeżeli masz ochotę. 2. - nie wiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2369
pytanie zadawane jest: czy mogę np. 7 dni z rzędu jeść ryż na wieczór a w następne 7 dni np. kasze itp. I czy ryż moge jeść z cukrem ( 100g + 1 łyżeczka cukru ) - czy nie bardzo ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Jeśli mieścisz się z ilością kcal (jeśli ustaliłeś odpowiedni dla siebie poziom) to nie ma problemu.
Jednocześnie zachęcam do urozmaicania diety i zmieniania posiłków które są źródłami węglowodanów jak i białek czy tłuszczy. Oczywiście takie, które nie powodują żadnych nietolerancji pokarmowych (alergii).
Pamiętaj, żeby jak najbardziej urozmaicać swoje posiłki.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1467
Witam, z miejsca zaznacze, ze czytam sfd, a moj post jest glownie w celu uzyskania Waszej opinii na ten temat, jako, ze jestescie duzo bardziej ode mnie doswiadczeni :)

Mam 20 lat, 183cm wzrostu i 75kg wagi.

A wiec tak: trenuje silowo 3x w tygodniu FBW w domu (taki trening sprawia mi przyjemnosc, lubie zacisze domowe) przy minimalnej ilosci sprzetu (2x hantle 9kg, kilka o mniejszym obciazeniu 2-3 kg) dlatego tez moj plan jest tak przekominowany. Moim pytaniem jest, czy plan,ktorym trenuje "moze byc" tzn, czy uda mi sie poprawic nim moja sylwetke, celem jest uzyskanie sportowej i zdrowej sylwetki (nie masa i duza masa miesniowa). Plan:
4x Bulgarski przysiad (x2, na obie nogi)
4x podciaganie podchwytem
4x dipsy (staram sie robic je w wersji na klatke)
3x dzien dobry
2x uginanie ramion z hantlami
1x podciaganie nachwytem (na biceps)
3x zolnierskie wyciskanie
3x pompki tylem
3x wspiecia na lydki
ABS

Jak Wam sie widzi taki rozklad serii w planie?
Dodatkowo w tygodniu 1xbasen, 1-2xpilka nozna rekreacyjnie. Staram sie spozywac duze ilosci kcal, bo wiem, ze potrzeba ich sporo przy wiekszej aktywnosci fizycznej.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dałbym raczej nachwyt wcześniej niż podchwyt: w podchwycie bicepsy są mocniej akcentowane. Reszta całkiem wporzo, jeżeli idzie do przodu, to jest dobrze.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak połączyć ze sobą ćwiczenia na konkretne partie w nowym planie treningowym

Następny temat

Trening siatkówka w domowych warunkach.

WHEY premium