SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lena - dziennik

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 159442

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Dzięki, Aleg. Jutro ułożę coś przykładowego i wrzucę w Vitalmax. Zawsze mi tam czegoś brakowało, ale jako taki pogląd będzie chociaż :)
... wartość biologiczną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 837 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12361
Zawartość aminokwasów, minerałów, witamin, itp. Jak będziesz miała czas to sprawdź z kilku ostatnich dni posiłki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Czyli białko obniżyć, ale niewiele? Np. z jednego posiłku je wyrzucę, albo dam mniej...
Zaraz przeliczymy :)

Dziś była jajecznica z 2 jajek, pomidor, zioła, szczypior. Dodałam tłuszcze (są i z jaj już), czyli awokado i 3 orzechy brazylijskie. Orzechy będę jeszcze podjadać "w drodze" na zajęcia. Na drugie śniadanie w planach omlet i jog. kawowy, bo mu się data kończy :-/ Było w tyg. i to chai latte, takie słodkie herbato-mleko w KFC, planuję jako czita tortillę, nie wiem, czy to nie za dużo czitowania... No, ale chyba 1 jogurt smakowy to jednak nie czit...

Zmieniony przez - Lena_k w dniu 2010-03-18 09:03:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Dobra, to tak, ze śniadaniem bywa różnie, poza owocami i warzywami często nie ma węgli (chleba, owsianych). Czasem są w jednym z dwóch, nigdy w dwóch jednego dnia. Przykładowy dzień w Vitalmaxie, wrzuciłam węgle w jednym śniadaniu, 2 owoce i trochę ryżu do obiadu (zwykle nie jadam; czasami, ze 2x w tyg.). Do tego zioła i warzywa, warzywa jem różnych kolorów, tu dałam akurat brokuła i kalafiora, ale często są to bardziej kaloryczne (pomidory, papryka, fasola itd.)
Wyszło tak, PROCENT SKŁADNIKA W DIECIE: 48% B, 26% W, 26% T. Nie sądziłam, że W i T będzie tyle samo... to źle?
STOSUNEK KALORII: 44% T, 36% B, 20% W.
Nasycone 19%, jednonienasycone 53%, wielonienasycone 28%.
Skrobia 60% (błonnik 26%).
Zwierzęce 85%, roślinne 15% (oj...?)


Zmieniony przez - Lena_k w dniu 2010-03-18 10:43:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1082 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3172
oooo jakie wyliczenia dokładne

lenka a jadlas keidys jajaeczniczke z serem zoltym? pychotka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Lenka, ja już się pogubiłem
potem nadrobię

ale najważniejsze - nie ma postępów, że chcesz coś zmieniać?
może 1 raz w tygodniu rób protokół?

celowałbym w intensyfikację treningów

Zmieniony przez - King_Odin w dniu 2010-03-18 18:45:56

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 837 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12361
Białek z posiłku nie wyrzucać, zmniejszyć ilość ale jak już wspominałem, dać lepszej jakości.
Jakie masz BTW w przeliczeniu g/kmc? Trochę dużo białka, jak będziesz dostarczała średniej/wyższej jakości białka to możesz dać ok 25%kcal a resztę podbić tłuszczami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Tzn. białek nie wyrzucam, ale właśnie, może dam mniej, bo mnie nastraszyłeś :) Ok, będę jadać twarogi na zmianę, tak poza tym, skoro już jadam normalnie mięso, jajka prawie codziennie, to chyba mam białko tej dobrej jakości...
Nie wiem, zwykle liczyłam na oko, tak żeby B było najwięcej, a węgli ok. 6-70. Tłuszcze zaniedbałam i chyba stąd kłopoty.

Odinku, nadrabiaj ;) Efekty, ano mniej, pewnie dlatego, że ja żelastwem nie rzucam, ćwiczę w domu i dużych ciężarów się boję. Brzuch katuję 2x w tyg. (4-5 ćwiczeń po ok. 4 serie, ze 20 powtórzeń) i ciągle mnie nie satysfakcjonuje. Na stepie nie zmieniałam nogi i zaczęłam się martwić o stopę, więc ostatnio mniej ćwiczyłam. Byłam też osłabiona, myślałam, że może przez nadmiar białka, Aleg mnie tu rakiem nastraszył... Poza tym spóźnia mi się (nadal!) okres, daję sobie z tym czas do końca tygodnia... Osłabiona trochę nadal jestem, bo w sumie przerwy nigdy nie robiłam, dlatego ostatni tydzień był lżejszy... teraz jest lepiej, myślę, że po prostu obniżyłam węgle, a "zapomniałam" dać w zamian więcej tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1021 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11226
To może tydzień na jakiejś zbilansowanej diecie, kalorie normalnie albo lekki plus. Żeby hormony wróciły do normy.

IMO najlepsze rozwiązanie na LC to ~2g białka i tłuszczu na kilo ciała. Na tym się najlepiej czułem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Zbliansowana, czyli węgli i tłuszczu tyle samo? Może tak zrobić... tylko niech błoto zejdzie z lasu, bo pewnie wtedy i aero więcej się przyda.
W każdym razie coś muszę podnieść, bo obniżyłam te węgle, nic nie robiąc w zamian...
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Nowy Plan

Następny temat

Plan na masę+ suplementacja dla początkującego

WHEY premium