SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Flacha11 dziennik - zabawa z sztanga 50kg Podsumowanie str 13

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13371

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Moim kolejnym wyzwaniem jest wycisniecie na ławce płaskiej jak najwiecej razy sztange o wadze 50 kg. Nie wiele odbiega to od wykonywania pompek, wiec napewno jestem juz przygotowany troszke.

Jednakże nie do końca. Tak naprawde jestem na samym poczatku drogi która sobie wyznaczyłem.
Koniec tej sciezki jest we wrocławiu na zawodach własnie w wyciskaniu 50kg ciezaru na ilosc powtorzen.
Cel jest ambitny w ciagu 6 miesiecy dojsc do formy gdzie bede mogl powtorzyc ta czynnosc 150 razy.

Narazie jest to przedpowiedz tego co zaczne... własciwie juz dzis. Ide na trenign na strych. Jak wroce to wiecej szczegolow ujawnie. pozdro. Moze nawet wkleje foty jak tylko bedziecie chcieli.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64285
kurde flacha niezle sobie poprzeczki stawiasz ale to dobrze na psychike wplywa zycze powodzenia widze ze masz rekordzik w wyciskaniu zblizony do mojego powiem ci bedzie ciezko 150 powtorzen zrobic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Ten rekord ma już niesła brodke. Trzeba go niedługo odswierzyć.:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
Dobra panowie czas na TRENING a raczej jego opis. Z góry chciałbym podziekować Yakuzowi za pomoc w niektorych kwestiach.

Trening bede wykonywał dwukrotnie w tygodniu. Beda to dni Środa i Sobota.

Beda to 3 ćwiczenia: Wyciskanie na płaskiej, rozpietki na płaskiej oraz rozciaganie miesni*.

* - Tzn w dolnej fazie ruchu przy rozpietkach zatrzymuje ruch na rozciagnietych do granic mozliwosci miesniach przez ok 30 sekund. Oczywiscie na poczatek bedzie to 10 sekund.
Polecam zaje.... rozciaga.

Na płaskiej bede wykonywał 5 seri z ciezarem 42kg/ 44kg/ 46kg /51kg/ 60kg Każda seria bedzie wykonywana na maxa tzn na 95% moze 2 powtorzenia zapasu. Natomiast w ostatniej serii do upadku tzn 100%.
Powtorzenia beda wykonywane dynamicznie.
Rozpietki dynamiczne 4 serie po 20 powtorzeń

Aha na koniec dodam ze bede cwiczył progresja ( opisana wyzej) oraz regresja. Sroda progresja / Sobota regresja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Będe śledził.

Plan IMO średni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 406 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7329
"Plan IMO średni..." nie rozumiem . Jaki plan IMO i co jest średnie:D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 11766 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 64285
sprawdz w akronimach IMO bedziesz wiedzial https://agatek.no-ip.info/?akronimy

a kuru poprostu sie wypowiedzial o pomysle tudzież treningu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
nowy cel będę wpadał i zaglądał

150 razy hmm to sporo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 1390 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 39925
Wyciskanie sztangi 50 kg się ma nijak do robienia pompek i odwrotnie. Wiem, bo w wieku 14 lat robiłem ponad 200 pompek, a jak poszedłem raz na siłownie to wyciskałem wtedy zaledwie 65 kg. 50 kg góra 6 razy.
Moim zdaniem dojść do 150 powtórzeń to nie lada wyczyn. Zajęłoby to wiele czasu, 6 miesięcy nie ma szans, no chyba, że teraz robisz już dużo.

A co do treningu, może by spróbować coś takiego, że ustalasz teraz jakim ciężarem jesteś w stanie zrobić 150 powtórzeń, powiedzmy, że 20 kg i tak co trening dokładałbyś 1 kg (jeśli nie możesz zrobić 150 to zatrzymujesz się na tym pułapie i kombinujesz co dalej ). Na każdym treningu robisz z 2 serie, może nawet 3. Już od początku robisz te 150 powtórzeń i wzmacniasz wytrzymałość. Tylko taki trening to raczej nie na dłuższą metę, bo idzie się przetrenować.



Zmieniony przez - sicilia w dniu 2008-01-02 20:36:36

Zmieniony przez - sicilia w dniu 2008-01-02 20:38:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 11262 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 109635
super flacha!!!będę śledził tez zobaczę ile wycisnę ten ciężar

tylko napisz ile teraz wyciskasz te 50 razy no i dawaj co miesiąc jakiś wypis z rekordu

Zmieniony przez - polaco_92 w dniu 2008-01-02 20:40:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Do poprawy trenig FBW

Następny temat

Problem z kręgosłupem

WHEY premium