SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lena - dziennik

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 159486

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
A ja przez całą redukcję musiałem męczyć wchodzenie na taboret, bo pogoda była wiecznie do d...

A macie takie specjalne maszynki do pierogów? KJa mam takie "coś", że się ściska ciasto i pieróg sam wychodzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Ja takiej motywacji nie mam, wstaję ok 9

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1021 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11226
ja mam wakacje i wstaje jak King albo i później, aero nie robię bo mnie bolą kolana, tylko czasem zrobię jakiś trening

ale micha czysta ostatnio, nie licząc 1/2 słoika masła orzechowego jak mnie głód napadł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
A, kolana, to akurat prawda...
Byłam o 7.30, 45 minut biegu zaliczone :)

Wakacje wakacjami, ja się tak budzę :D
Ross, moja babcia coś takiego miała, ale wyrzuciła, bo "nie zdało egzaminu" :)

Mam pytania o tłuszcze i nabiał...
Nasycone: masło, olej kokosowy
Jednonienasycone: oliwa z oliwek, awokado
Wielonienasycone: olej lniany, orzechy.
A gdzie wrzucamy tłuszcz z mięsa i jajek? (nasycone?)
z mleka, jogurtu?
z twarogu, serka wiejskiego?
z oleju rzepakowego, sezamowego?
Tak na oko chcę pilnować, ile czego jem z tłuszczy :)

2. No i czy 1 kawa dziennie jest dozwolona? (czarna z mlekiem lub cappucino? - bo w tej drugiej to już sporo mleka, jak jem rano jog//mleko z owsem, a na noc 125g twarogu lub 200g wiejskiego, to żeby nie wyszło nabiału za dużo...).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mięso, podobnie jak nabiał zawiera głównie jednonienasycone i nasycone. Jajka mają wszystkich po równo.
Olej rzepakowy to znowu głównie jedno i wielonienasycone.
Nie ma sensu idealnie tego liczyć, bo równo i tak nie będzie nigdy.
Jak jesz wszystko w umiarkowanych ilościach, to nie ma raczej problemu z przewagą któregoś z kw. tłuszczowych.

Nie widzę przeszkód w piciu kawy
Jak dasz do niej trochę mleka, to też nic się nie stanie, przecież to dosłownie kilka kropel.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
W cappucino to w sumie połowa stanowi mleko, ale lubię :D
Dziękuję, Rossi. Dokładnie nie liczę, ale właśnie gubiłam się w tych nasyconych, a i te są w sumie potrzebne...

Czyli twaróg i serek wiejski też mają ten sam tłuszcz? Ok, to jako taki obraz mam już :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 811 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11006
ja takiej motywacji również nie mam, wstaję o 12
Na noc zjadam cynk z magnezem i wit.B6 i ja z rana beton jestem nie mogę wstać, też tak macie?

''Wino czyni ubogiego bogatym w fantazje, a bogatego biednym w rzeczywistość''
***Platon***

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
A czemu cynk?! Z nim chyba trzeba ostrożniej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Aha, Ross!, jeszcze pytanie, please, a ryby i sezam/słonecznik to jakie tłuszcze?

1. Jogurt nat. z koperkiem i ogórkiem kwaszonym, do tego ogórek surowy, plaster wędzonego łososia, kawałki żółtej papryki, zioła, otręby owsiano-pszenne, potem jabłko, omega 3, magnez z potasem.
2. Omlet z 2 jaj, pesto pomidorowe, oliwki czarne, kiełki, awokado, plaster wędzonego łososia.
3. Grillowane kawałki piersi z kurczaka w ziołach, 4 młode ziemniaczki gotowane w mundurkach + koper, brokuł, sałata z jogurtem, oliwą z oliwek i olejem arachidowym, mieszanka kiełków.
4. Miseczka truskawek.
5. Serek wiejski, szczypiorek, pomidor, garstka różnych orzechów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To głównie jedno i wielonienasycone (słonecznik głównie wielo)
Nie włączałbym jednak do diety w dużych ilościach słonecznika i sezamu ze względu na niekorzystną proporcję omega 6 do omega 3.
W rybach są zarówno nasycone jak i jedno,wielonienasycone,
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Nowy Plan

Następny temat

Plan na masę+ suplementacja dla początkującego

WHEY premium