SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lena - dziennik

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 159310

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ross, ale węgle źle działały na mamę?, czy się odchudza?

Nie tyle węgle co produkty zbożowe i nabiał.
Mama strasznie kaszlała, ujadała całymi dniami jak pies, wręcz dusiła się. RTG płuc wykazało widoczne zmiany w postaci zwłóknień na obu płucach.
Po 3 dniach od zastosowania diety, pozostał lekki kaszel, sporadycznie w ciągu dnia.
Obecnie jest to kilka zakaszlnięć w ciągu dnia - różne zmiany w diecie inaczej wpływają na kaszel.
Efekt widać na tomografii płuc(a więc badanie dokładniejsze) - minimalne, 2mm zmiany jedynie na lewym płucu!!
Tomografia została wykonana miesiąc po zastosowaniu diety. Jakimś cudem nie ma już nic na prawym płucu.

W ten sam sposób wyleczyłem mamę z chorych zatok (ciągły, silny ból głowy) - to także w 3 dni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie chcę jakiejś paniki wprowadzac czy cos w tym stylu, ale nadmiar witaminy A gromadzony jest w wątrobie i mozna sie nią zatruć.

Ano można patrz: Xavier Mertz, naukowiec szwajcarski, który zmarł wskutek zatrucia wit. A po zjedzeniu wątrob swoich psów pociągowych. Albo rybacy na wielorybnikach umierąjcy po ucztach z wątrób wieloryba. Z tymże towarzystwo to spożywało kilka kilogramów wątroby tygodniowo.

Więc bez popadania w panikę, wam żadne zatrucie nie grozi, nawet jeśli będziecie jeść watróbkę czy pasztety codziennie (no chyba, że jesteście 2w1, wtedy sprawę rozpatruje się inaczej)

Co do tego pomidora i ogórka, była kiedys taka dyskusja w dziale odżywianie

Nie ma za bardzo dyskutować Surowe ogórki zawierają askorbinazę, czyli enzym rozkładający witaminę C. Dlatego wychodzimy z założeniania, że lepiej nie podawać razem ogórków i innych warzyw/owoców zawierających witaminę C, bo po prostu w takiej kombinacji ją na dobre eliminujemy



Zmieniony przez - Martucca w dniu 2010-06-20 08:02:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Martucca, dzięki za te wyjaśnienia :) Tak kojarzyłam coś z tą wit. odnośnie do ogórków. A wątróbkę jem średnio raz w tyg. i nie pół kilo, jak ostatnio :) Ale jak można zjeść wątróbki psów, do tego własnych psów?!

Ross, co do zbóż i nabiału, pewnie zależy od człowieka, na mnie źle nie wpływa, aż tak dużo nie jadam, ale robię sobie trzeci dzień bez serów/mleka/jogurtów, zobaczymy z ciekawości. A rezygnując z kasz/chleba, nie pozbawiasz mamy innych wit. i minerałów? Wiesz, ja raczej jestem za tym, żeby wszystkiego po trochu...
Ciekawi mnie ten ból głowy, moja mama też miewa, co pomogło? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lena, on głodem przymierał i to była jego ostatnia deska ratunku. Jak widać, jednak się z niej ześlizgnął
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No ból głowy ustał też 3 dni po wywaleniu nabiału i zbóż.
Z węglowodanów moja mama jada kaszę gryczaną i ziemniaki. Owoce 1-2 razy w tygodniu, cytrusowych wcale (nogi jej puchły po pomarańczach)
Zjada jeden, czasami dwa rodzaje białka na dobę. (Czyli jeśli wieprzowina to cały dzień). Nie łączy też białek roślinnych i zwierzęcych.

Poprawa widoczna dosłownie w każdym aspekcie zdrowia. Dzieją się cuda
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
A łączenie zw. i roślinnych, hm, np. omlet z groszkiem? Kurczak z soczewicą?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie. Albo kurczak z orzechami itd
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Oj, do kurczaka na sałacie to czasem sypnę kilka nerkowców... ;)

Aero zaliczone, 30km, rower w terenie.


Zmieniony przez - Lena_k w dniu 2010-06-20 18:17:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
1. Kromka litewskiego z masłem naturalnym, wędzony na gorąco łosoś, wędzona makrela, rzodkiewka, kiełki, łyżeczka oliwy z oliwek.
2. Truskawki zmiksowane z wheyem - miseczka, jabłko.
3. Zupa pomidorowa z makaronem z pszenicy durum.
4. Mięso ze skrzydła indyka, por, pomidor, marchewka.
5. Serek wiejski, 220g, kapusta kiszona + oliwa z oliwek + olej lniany, do smaku cebulka, pietruszka, zioła, pomidorek itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
no lena dogadzasz sobie
pzdr.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Nowy Plan

Następny temat

Plan na masę+ suplementacja dla początkującego

WHEY premium