SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lena - dziennik

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 159488

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Ja też ryż łyżką... a niektórym chce się pałeczkami :)
Carbon, do krojenia jajek używam maszynki.

Gruszka, na moje oko, to po prostu podduszony indyk (kurczak, schab) z cebulką, marchewką i pieczarką, z ziołami/przyprawami wedle uznania. Też dopiero od niedawna potrafię cokolwiek jakoś sobie przygotować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 791 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4548
Lena, a nie lepiej zamiast sie bawić w suplementy to uzupełnić niedobory przez jedzenie? Wiem, że wapń to w mleku i nawet 1 szklanka to juz wystarczająca ilość, i rybki tłuste chyba też, bo kiedys czytałam wypowiedź Obli o Eskimosach (żywią się głównie takim jedzeniem, a niedoborów nie maja).
Co do magnezu to orzechy włoskie i zielone częsci warzyw.
Jeśli sie mylę, proszę o poprawkę

PS. Masz moze jakis pomysł na przygotowanie filetów śledziowych (takie jak sie bierze na rolmopsy np)

Wejdź i pociśnij:http://www.sfd.pl/Aga_921/_Walka_z_tluszczem-t552293-s47.html#post10

Bez litości dla fatu :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Aga, lepiej :) Jadam to, co wymieniłaś :) Ale zwykle czytamy, żeby dodatkowo łykać, sam Rion chyba wapń polecał... a mleka nie chcę codziennie, mimo że lubię.

A śledzie to lubię tylko w śmietanie z ziemniaczkiem i koperkiem, więc ci nie pomogę :( Inne mi nie wchodzą...

Zmieniony przez - Lena_k w dniu 2010-06-23 18:55:56
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1021 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 11226
W czasie lata, jak dużo ćwiczymy wypacam sporo i często potrzeba magnezu/ potasu więcej niż można dostarczyć z jedzenia.

Wapń z mleka bardzo słabo przyswajalny jest i mało go tam, już lepiej z jogurtów sera.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
warto zaopatrzyć się w suplement z minerałami, a do tego woda wysoko zmineralizowana. Trzeba pamiętać że osoby trenujące mają nieco większe zapotrzebowanie nie tylko na kalorie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Dokładnie, minerały z suplementów są mile widziane.

Wapń też lepiej czerpać, tak jak Bach napisał, z jogurtów czy serów. Mleko tu ma marginalne znaczenie.

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No bo wlasnie to jest smieszne z tymi "niedoborami".
Nie zawsze chwilowe niedobory sa negatywna rzacza, czesto dziaja mobilizujaco - stajemy sie efektywniejsci w wykorzystaniu pozywnienia. Co do uzupelniania sztucznego zdania wlasnie z ww powodu sa rozne. To samo mozna powiedzic o witaminach kiedys byl wielki bum a pojawija sie niesmiala glosy sugerujace ze mozna sobie zaszkodzic. Nie ma w przyrodzie mozliwosci dostarczanie codzinnie calego zestawu tak zawsze bylo i bedzie i ludzie ni emieli problemow. Mowie o ludziach zdrowych. Co innego gdy trapi jakas przewlekla choroba, po wypadku, czy w dlugich okresach nadmierneggo wysilku fizycznego jaki maja zwodowi sportowcy.

Kiedys zalecano matkom karmiacym by uzupelnialy wapn, przeciez traca w czasie karmienia piersia jego spore ilosci, a tu nagle sie okazalo ze te matki na starosc cierpia rzadziej na osteroporoze niz te ktore nie karmily. Wlasnie efekt optymalizacji przysfajania po okresie niedoboru dziala mobilizujaco.

Dlatego IMO jezli nie mamy stwierdzonego upośledzenie wchłaniania, jesteśmy zdrowi to nie widzę powodu by w sposób ciągły sztucznie dostarczać sobie minerałów czy witamin.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Lena nowy avatar
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Dzięki, Obli :) Czyli w sumie tylko Omega-3 i tran, a czasem, np. zimą, można jakieś witaminki lub magnez łykać, byle nie ciągle i ciągle?

Shitman, a tak :)

45 min. aero na stepie zaliczone (bo leje, z roweru nici...)

1. Kromka Schulstad (musli + figi) z pesto i szczypiorkiem, jajecznica z 3 jaj na naturalnym maśle (pół łyżeczki), sałatka z pomidora, ogórka kiszonego, cebulki, szczypiorek, zioła, lniany. Herbata zielona.
2. Omlet z 2 jaj z masłem orzechowym i poziomkami.
3. Ryż do risotto z truskawkami
4. Szpinak duszony z cebulą, czosnkiem, pieczarkami + polędwiczki cielęce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
TRENING A (kg = całość)

1. Wykroki z hantlami, 3 serie 15kg 15p., 1 seria 10kg, 15p.
2. Wiosłowanie, 4 serie, 15kg, 10p.
3. Pompki damskie + na podwyższeniu, 3 serie po 10, 9, 9.
4. Unoszenie hantli zza głowy, leżąc, 2,5kg, 2 serie, 12p.
5. Wyciskanie hantli (1 seria, 10 kg, 5p. i 2 serie 5kg, 10p.)
6. Uginanie ramion, 2 serie 10kg, 10p.
+ łydki (po 2 serie: stojąc, opierając się, siedząc, 10p.)
+ brzuch (przyciąganie kolan, rowerek, skośne z hantlą)
+ aero na stepie, 23 minuty

Ad. 5. Raz zrobiłam 4p. 15kg, ale więcej nie dało rady. Wcześniej mi się udawało, ale chyba po pierwszych 3 ćwiczeniach i 4 seriach mam już zbyt zmęczone ręce...

Trening dał w kość, jest chyba cięższy niż B :) Ramionka po nim palą, a nogi od wykroków też się czuje...
Dobrze, że trenuję zwykle rano, bo z reguły pod wieczór zwala mnie z nóg do tego stopnia, że nawet łóżka mi się nie chce słać :P
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Nowy Plan

Następny temat

Plan na masę+ suplementacja dla początkującego

WHEY premium