SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Lena - dziennik

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 159456

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Dogadzam, ale trzymając miskę, więc wszystko pod kontrolą :)
I dumna jestem, bo w domu murzynek, sałatki z fetą, żurawinką, różne pyszności, bo jutro "Alicji", tzn. mamy imieniny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68752
pozdrow mame
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
Dieta nie może być katorgą, więc Lena ma podobnie jak ja, bo mnie też najbardziej smakuje to co jadam na co dzień.

Rossi: z tym łączeniem białek roślinnych i zwierzęcych to imo jakiś farmazon jest, Przecież białka trawione są w zołądku przez pepsynę potem w jelitach, nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba przez trypsynę i chemotrypsynę, wszystkie rodzaje białek są rozkładane przez te same enzymy, więc jak organizm może traktować wybiórczo białka które zawierają kilka aminokwasów więcej i te które zawierają kilka aminokwasów mniej.

Białko zwierzęce przez swoją budowę z reguły trawi się wolniej i być może spowalnia również rozkład białek roślinnych, ale wydaje mi się że nieprawdą jest jako że np samo białko zwierzęce strawi się szybciej/lepiej bez białka roślinnego

Zmieniony przez - grzechmek w dniu 2010-06-20 18:57:08
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Grzesiek - Ja nie mam pojęcia na jakiej to działa zasadzie (Ja tego nie wymyśliłem). Raczej sądzę że to ma jakieś podłoże w alergologii. W każdym razie działa bardzo pozytywnie w kwestii poprawy stanu zdrowia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2631 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15370
Wiesz wszystko ma swoje przyczyny, ja z punktu fizjologicznego nie dopatruję się jakiś podstaw tej teorii, alergii nie brałem tutaj pod uwagę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też nie widziałem w tym żadnego racjonalnego uzasadnienia. Podobnie jak w jedzeniu jednego rodzaju białka na dobę.

Okazało się, że zarówno przy łączeniu białek roślinnych i zwierzęcych, jak i większej ilości białek w ciągu doby, pojawiał się mocniejszy kaszel, wracał ból głowy...

Mam potwierdzenie poprawy w wynikach badań, więc nic tutaj nie wyciągam z kapelusza
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760
Może przy alergii tak jest, ważne, że pomogło Twojej mamie. Mnie się jednak wydaje, że źle na mnie nie działa trochę nabiału, łączenie białek, ale dobrze wiedzieć, że to może być przyczyną bólu głowy itd. - znam wiele osób z bólami, mogą popróbować.
Ostatnie 2-3 dni mam o tyle dziwne, że czuję się bardziej napchana, a nie jadam jakoś dużo, nawet nieco mniej... hm.

Grzech, tak, smakuje mi to, co jadam na co dzień, a że nawet trochę mi się spodobało kombinowanie ze smakami i przygotowywanie czasem potraw (a nie codziennie kura do gara i gotujemy na sucho...), to tym bardziej! Miewam ochotę na czita wprawdzie, ale to normalna sprawa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tylko taką "alergię" na zboża ma chyba co drugi człowiek
Albo każdy...
To nie moja pierwsza obserwacja poprawy zdrowia

U mojej mamy te bóle głowy akurat były związane z jakimś zapaleniem zatok. Więc nie wiem czy np. w migrenie pomoże

Zmieniony przez - rossi_ w dniu 2010-06-20 21:32:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 217 Napisanych postów 36673 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 115952
Lena, Twoja wypiska wygląda jak menu w restauracji :P
Jesteś kreatywna, możesz kampanię wyborczą prowadzić

HST PUSH & PULL - mój autorski "system" treningowy:http://www.sfd.pl/-t589381.html
Dieta LOW-CARB, art dla początkujących: http://www.sfd.pl/-t655403.html
Redukcja od A do Z - wszystko o redukcji:http://www.sfd.pl/-t654560.html
Tabata - co to jest i za co ją lubię?: http://www.sfd.pl/-t963145.html
Takie wielkie, takie niewinne. A same niosą na grzbiecie skrzydlatą kostuchę. Polską śmierć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2349 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8760


Kampania wyborcza nie dla mnie... I druga tura będzie :(

Trening z dziś, A, kg = całość
1. Wykroki, 3 serie, 15 p., 15kg
2. Wiosłowanie, 3 serie, 12 p., 15kg
3. Pompki klasyczne + na podwyższeniu, 3 serie, 10p.
4. Wyciskanie hantli, 1 seria 10p. 5kg, 2 serie, 10kg, 6 p.
5. Uginanie ramion, 1 seria, 10kg 10p. i 1 seria 15kg, 7 p.
+ łydki
+ brzuch (unoszenie nóg, spięcia, side plank - 3 serie 15p., 15p., side plank 10p.)

I moje drugie śniadanie :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Nowy Plan

Następny temat

Plan na masę+ suplementacja dla początkującego

WHEY premium