SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Hubert/jesienno - zimowa masa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 273251

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 1623 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27151
Hubert, źle! Zdejmij kilka talerzy i zrób 80 kg poprawnie technicznie, to zobaczysz, jak się powinno ćwiczyć!








Oczywisty żart. Przy takim ciężarze nie ma szans pochylić się bardziej. Nawet jak się waży dużo więcej. Mocny plec, ja yebię. A pytanie, czemu nachwyt? Stosujesz podchwyt czasem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 3900 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 129683
ha ha ha,alez fantastyczny sarkazm !!!!!! ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25646
Ciekawe zagadnienie, ale nie jest taka metodyka "ciężar buduje mięsień" wskazana dla początkujących, ponieważ jest to bardzo kontuzjogenne. Niby wszędzie jest napisane, że ciężar jest tylko środkiem do uzyskania ładnej sylwetki, i nie o niego tutaj chdzi, co o czucie mięśniowe, poprawne jego spompowanie. Ciekawe jak to na prawdę jest... Podsyłam źródło:
http://tv.sfd.pl/Jak-powstaje-gigantyczna-masa-mięśniowa-Dr-Piotr-Kacz,odcinek,28.aspx

Być może znowu jest to kwestia indywidualna organizmu...

Zmieniony przez - Skodzio w dniu 2010-12-13 22:26:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Ciekawe zagadnienie, ale nie jest taka metodyka "ciężar buduje mięsień" wskazana dla początkujących, ponieważ jest to bardzo kontuzjogenne.

Chyba czegoś nie rozumiesz. Jest wskazana, owszem tym bardziej dla początkujących. Przecież ja nie założyłem 160 kg na pierwszym swoim treningu. Do takich ciężarów doszedłem przez lata ćwiczeń. Rozsądna progresja - o to tu chodzi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 1013 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27082
rozgrzewka przede wszystkim i autoregulacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Organizm się do niektórych bodźców przyzwyczaja.
Stąd progresja ciężaru to jeden z elementów budowy mięsni/siły.



Co do techniki - po prostu trzeba zachowywać pewne zasady, nie da się ruszać w identyczny sposób jak osoba obok chociażby z tego względu że jesteśmy róznie zbudowani.


Dlatego często po pewnym czasie indywidualizujemy ruchy wykonywanych ćwiczeń i nie ma hvja żeby ktoś zrobił to identycznie - a równie dobrze...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
coś tu cicho...
sen zimowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Nie, od kilku dni nie mogę się dostać na forum a i treningi takie se wiec nie ma co pisać. Ostatni - pull opuściłem z braku mocy.

Waga w dół, ale ogarniam powoli michę, zamówiłem troszkę supli i od stycznia odrabiam straty. Będą zmiany w diecie, czas zacząć nieco dokładniej dozować żarcie.

Będzie cięcie węgli i podbijanie białka. Ww na poziomie 4-4,5 g, białko 3 g a tłuszcze 1 g bez liczenia tych z produktów białkowych.

Zmieniony przez - Hubert81 w dniu 2010-12-16 22:56:29
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3528 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 52768
Mówiąc białko na poziomie 3g masz na myśli 3g białka zwierzęcego czy ogólnie całego? wraz z roślinnym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 399 Napisanych postów 72270 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 304533
Nigdy nie wliczam białka ze zboża, owoców, warzyw, wody czy powietrza. Tylko mięcho, nabiał i proch. Na HSS rok temu miałem 3,5 g przez dwa miesiące. Na pewno lepsza regeneracja, to bez wątpienia. Inna też jest jakość masy na zwiększonej podaży białka.

Wiem czemu pytasz i tez zamierzam wprowadzać te zmiany, dość zapychania się tonami ww dziennie.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

plan do oceny i do poprawek... PROSZE O POMOC

Następny temat

Cwiczenia na barki

WHEY premium