SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Shadow aka Family Man - Tri, Ultra Running i Peskatarianizm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 729399

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130991
MaGor napisał:

A duma? Duma to dziwka, która rozkłada nogi przed każdym, który jej pożąda. Czasami nawet udaje orgazmy żebyś jeszcze kiedyś do niej wrócił i żebyś przez kilka dni czuł się jak pełnokrwisty ogier.

Jak jasnowidz odkrył marzenia prawdziwego mężczyzny!
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
MaGor
No to i ja.
Ostatnio zobaczyłem to zdjęcie...



Dobra. To po kolei.

Dyskutant z Ciebie dobry i swoje idee prezentujesz przekonywująco, ale... wklejona przez Ciebie fotka jest lekko tendencyjna, jak i sam przykład Wertera

Czemu? Na wózku ląduje cała masa ludzi - przez wypadek samochodowy, pijanych kierowców, prowadzenie auta będąc zmęczonym, skacząc do wody po pijaku / w nieznanym akwenie na główkę i ewentualnie, przesuwając swoje granice w sporcie. Z tymże, to ostatnie zdarza się stosunkowo najrzadziej. Ale na kogo idzie cały hejt, na tych, co zmęczeni siadają za kółko czy na tych, którzy robią o mój bosze jak straszne i dziwne rzeczy, np. biegają?

Case Wertera: czemu wybierać postać, która jest tak tragikomiczna, jak Don Quijote? Mało to romantyków, marzycieli, pasjonatów, co mieli jaja na tyle pokaźne, że nie tylko palnęli sobie w łeb snując uprzednio rozważania, ale zrobili też coś ciekawego / dobrego / pożytecznego / etc. Stronniczy dobór, Maćku.

Freud i spółka. Freud pisał, owszem, o superego, ale pisał również o... pragnieniach. Jedno z moich ulubionych zdań, wypowiedzianych przez Freuda, to "pragnąć, to znaczy żyć"...

I na koniec. Nie neguję wartości zdrowia. Piszę tylko, że jesteśmy ludźmi, być może zbyt szerokimi, jak pisał Dostojewski, zawieramy w sobie i pragnienia, czasami dzikie, i rozum, czasami nazbyt rygorystycznie nas krępujący. Jak szukać w tej rozpiętości równowagi? Na pewno nie wyrzekając się którejś ze stron. Człowieczeństwo, w pewnym sensie, leży w możliwości zapanowania nad popędowością za pomocą rozumu, intelektu. Nie może to być jednak tyrania poprzez strach.


Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2016-03-23 18:19:14
2

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Moje Tao neguje Twoją postawę, a replika tylko mnie w tej negacji utwierdza.

Nad brzegiem rwącej i szerokiej rzeki stanął kiedyś młodzieniec. Postanowił przepłynąć na drugi brzeg. Wskoczył do niej i zaczął z całej siły płynąć. Jednak nurt okazał się silniejszy i młodzieniec musiał zawrócić. Codziennie wchodził do rzeki i codziennie wściekle młócił wodę ramionami. Nurt nie dawał za wygraną. Młodzieniec zamieszkał nad rzeką, wykonywał różne ćwiczenia, by stać się silniejszym, a czasem nawet krzyczał ze złości. Jednak rzeka płynęła dalej, a on nie mógł jej pokonać.
Pewnego dnia zauważył, że na drugim brzegu rzeki stanął starzec. Staruszek rozebrał się, przytroczył do pleców ubranie, a potem wszedł do wody i spokojnie przepłynął przez rzekę. Potem zrobił to w drugą stronę i jeszcze raz, z powrotem na brzeg młodzieńca.
- Starcze! Musisz być świetnym i silnym pływakiem! - zawołał podekscytowany młodzieniec - Naucz mnie jak być silnym i pokonać tę rzekę.
- Przyszedłem tu wiele lat temu. Rzeka była bystra, silna i potężna tak jak teraz. Była bezwzględna dla moich słabości i kilka razy omal mnie nie zabiła. Po wielu próbach przepłynięcia jej usiadłem na skale i zacząłem się jej przypatrywać. Wtedy pojąłem. Żeby przepłynąć rzekę, nie możesz z nią walczyć. Musisz ją zrozumieć i wykorzystać tę wiedzę. Nie pokonasz jej, bo za nią stoi potężna siła milionów ton płynącej wody. Siła ani zła, ani dobra, ale za to nieskończenie sprawiedliwa i obojętna wobec uczuć, które każą ci wchodzić codziennie do wody. Oddziel emocje od doskonalenia swojej sztuki pływania i nie ulegaj złudzeniom siły. Ostatecznie liczy się tylko to, czy przepłyniesz rzekę. Kiedy to pojmiesz staniesz się pływakiem, który poradzi sobie z rzeką.
- Eeee... Dziadku, czy ty mnie przypadkiem nie namawiasz na op*****lanie się na treningach? Żeby przepłynąć rzekę trzeba płynąć z całych sił. Kiedyś się uda. Wystarczy bardzo, bardzo chcieć i nie poddawać się.
- Każ sobie to napisać na grobie. O ile znajdą twoje ciało - mruknął starzec i pociągnął tęgi łyk BCAA o smaku wanilinowym, wiodącego producenta.

Uwaga. Przypowieść zawierała produkty lokowane

Shadow... Napiszę więcej jak skończę trening.
1

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
MaGor

Shadow... Napiszę więcej jak skończę trening.


Moje tao wstrzyma się więc z repliką na Twoje tao do tego czasu:)

Edit: moje tao domaga się ekspresji, więc doświetlę jeszcze jedną kwestię - metafory dźgania konia ostrogami.

Lubię konie, obce, własne, wszystkie. Nie propaguję / nie zalecam głupoty, bezmyślności, okrucieństwa. Zauważ proszę, że ostatnie 3 tygodnie to w moim wypadku:

40 zabiegów fizjoterapeutycznych ( 10 dni x 4 zabiegi - pole, prądy diadynamiczne, krio, ultradźwięki )
6 ( słownie: sześć ) konsultacji u różnych ortopedów
1 konsultacja u lekarza ogólnego
2 badania usg u niezależnych lekarzy
2 badania RTG u niezależnych radiologów
MR w kolejce do zrobienia.

Z racji diety wegańskiej, raz na pół roku robię szerokie badania krwi. Naprawdę szerokie. To wszystko oznacza oczywiście $, których nie wydaję na pizzę / knajpę / HBOplus / etc. Proszę mi więc nie zarzucać braku szacunku do zdrowia:) Na podstawie powyższego staram się znaleźć optymalne rozwiązanie. Ot, co. Jeszcze raz podkreślę - rozum ma umożliwiać realizację pragnień, nawet tych wariackich, a nie zakładać kaganiec. O.


Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2016-03-23 19:29:57
2

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 9906 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 174402
Ta przypowieść to kolejny dowód na to ze w pływaniu liczy się technika a nie siła ;)

Edit: Shadow ja szacunek do zdrowia rozumiem jako w miarę inteligentne (bez zajedzania sie) treningi, dietę i regenerację, a nie chodzenie do lekarza, bo... organizm się zbuntowal (zajechał) ciężkimi treningami ;)


Zmieniony przez - kalikstat w dniu 2016-03-23 19:35:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Sziedzą dwa byki na wzgórzu obserwując stado pasących się krów.
Wiedziony młodzieńczym temperamentem młody byczek uderza w te słowa do starego
- Stary, zbiegnijmy sobie w te pędy, do tych krówek pasących się na łące i wyruchajmy sobie po jednej !
Na co stary rzecze
-Drogi chłopcze, zejdziemy tam sobie powoli i wyruchamy je wszystkie.


Moje tao się odezwało. Nie wiem co chciało powiedzieć.

Cytując tego siwego pana, szefa benzyniarzy z Mad Maxa II
-Słowa, słowa, słowa




Zmieniony przez - _Szajba_ w dniu 2016-03-23 19:38:05
2

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
@Szajba - Twoje tao zostało przyjęte ciepło:)

@Kalik - Badania w kontekście pozyskiwania wiedzy i rozumienia swojego organizmu to jest część szacunku dla zdrowia. Co innego pójście i powiedzenie - proszę mnie naprawić, a jak i co, to mnie nie interesuje - tu zgoda, to było by czysto narzędziowe.

Masz mojego movescount'a, tam naprawdę nie ma zajazdu. Jeśli jest gdziekolwiek, to w obrębie tętna, ale to genetyczne - jestem wysokoobrotowy i tyle.
2

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130991
shadow - pięknie to napisałeś:

Jeszcze raz podkreślę - rozum ma umożliwiać realizację pragnień, nawet tych wariackich, a nie zakładać kaganiec. O.

Popieram.
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Tez mialem sie rozwijac, ale nagadam Mackowi przy wodce na zywo :) W skrocie:

- zwierzeta traktuje zawsze lepiej niz ludzi, bo sa bezbronne i kto nie szanuje zwierzat, nie umie szanowac ludzi
- swoje zdrowie/cialo traktuje przedmiotowo i to moje prawo, nikt sie nade mna nie lituje, nic za darmo nie dostaje, swoja opieke lekarska w ZUS oplacilem na 200 lat do przodu, a i tak lecze sie prywatnie
- niech we mnie kamieniami rzuca kto lepszy, a nie ten, kto swojemu rumakowi kazal w przeszlosci nosic na plecach 200 kg ;)

Nigdy, przenigdy nie uwazalem sie za bohatera, jesli na takiego gdzies pozowalem, to schowam sie pod ziemie. Ale moje marzenia sa tylko moje i wezme sobie co chce albo padne na pysk probujac i cutujac artyste "nikomu nie wolno sie z tego smiac"


Zmieniony przez - xzaar77 w dniu 2016-03-23 20:29:45
3

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Treściwie i na temat. Mam zbliżony światopogląd. Oj, ta wódka i dyskusje to może się na kilka nocy przeciągnąć :)
2

This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT nadine , pół roku str.26

Następny temat

mam problem z dieta POMOCY

WHEY premium