SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Shadow aka Family Man - Tri, Ultra Running i Peskatarianizm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 729290

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Ja od siebie tylko dodam, że ... lemondkę o ile dobrze widzę na zdjęciu, możesz wysunąć z 5cm do przodu i cofnąć pady. Będziesz mógł wtedy zmniejszyć odstęp pomiędzy ramionami lemondki, nie "zamykając" klatki piersiowej.
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dzięki :) Trochę poekesperymentuję przed Malborkiem, a na przyszły sezon faktycznie może jakiś bike fitting z wymianą mostka..

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
A, i jeszcze ultra szybkie dane wegańskie - białe miso ( shiro miso ) , szczypior / cebula dymka, prażony sezam czarny, wodorosty wakame, makaron ryżowy i woda, tofu i ... gotowe. A, uprzedzam dyskusje - tofu trzeba zjeść kilka kg dziennie, aby miało negatywny wpływ ;)


This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
Znam, robię i lubię.
Bycie wegetarianinem na takich wakacjach na jakich jestem teraz to pestka. Aż mnie kusi. Mnóstwo gotowych warzyw na surowo, mnóstwo mieszanek grilowanych warzyw. I dodatkowo stolik z "super foods".
Ale dzisiaj były też jagnięce żeberka z grilla i trochę mi popsuły plany. Powtórzę za moim Młodym - jestem pól wegetarianinem - dobrego mięsa nie odmówię - ale byle padliny nie ruszę:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
To nie pół wegetarianizm, to wybredne mięsożerstwo :)

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1768 Napisanych postów 4335 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1261544
Sorry Shadow ale takie danie zupełnie do mnie nie przemawia Nie wiem czy bym to tknął. Ogólnie trudno mi sobie wyobrazić siebie na wege diecie ale nawet jeśli już bym musiał to zdecydowanie oparł bym to, szczególnie latem, na surowych, świeżych warzywach. A z gotowanych szły by rożnego rodzaju fasole, boby i tym podobne rzeczy, które zresztą lubie. Ale gotowany szczypiorek, do tego wodorosty i jakieś przeźroczyste coś? Dla mnie to wege poziom hard....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Rozumiem Czołgu, ale to jedno z bardziej wartościowych dań. Wyrywki:

Zupa miso spożywana codziennie zapobiega chorobom serca, co potwierdzają 13-letnie badania przeprowadzone przez Japan National Cancer Center z udziałem ok. 256 tysięcy mężczyzn i kobiet w wieku ponad 40 lat. Badania te wykazały, że ludzie, którzy spożywali codziennie miso mieli o 43% niższy wskaźnik zachorowalności na choroby serca a tym samym niższy procent umieralności z tegoż powodu, o 29% niższy wskaźnik prawdopodobieństwa występowania udarów, 3,5 raza mniejsze ryzyko podwyższonego ciśnienia krwi. (Źródło: T. Hirayama, "Relationship of Soybean Paste Soup Intake to Gastric Cancer Risk," Nutrition and Cancer 3:223-33,1981.)

Miso-shiru i przyprawy wykonane z miso są szczególnie dobre w zapobieganiu zakażeniom z racji swoich antyseptycznych właściwości. Miso pomaga zwalczać wirusy i bakterie, tym samym zapobiegając rozprzestrzenianiu się infekcji. Mocna zupa miso pomaga także w oczyszczaniu organizmu z toksyn, zwłaszcza rtęci i innych metali ciężkich.

Surowe miso może być wykorzystywane prewencyjnie jako wartościowa przyprawa, ale także typowo leczniczo, jako składnik mikstur i remediów na konkretne dolegliwości, np. jako okłady stosowane zewnętrznie. Naturalne enzymy zawarte w paście neutralizują bakterie, zapobiegają infekcjom i przyspieszają gojenie się ran.


Glony wakame to cenne źródło składników mineralnych i witamin, które wpływają dobroczynnie na organizm człowieka, poprawiając stan zdrowia. Wakame to bogactwo jodu, wapnia, żelaza, magnezu oraz kwasu foliowego, witaminy A, C, E, K. Algi te zawierają również fukoksantynę - związek należący do karotenoidów mający właściwości przeciwutleniające.

Wartość odżywcza glonów wakame (w 100 g):

wartość energetyczna: 45 kcal
białko: 3 g
węglowodany: 9 g
tłuszcze: 0,65 g
wapń: 150 mg
żelazo: 2,18 mg
magnez: 107 mg
cynk: 0,38 mg
kwas foliowy: 196 µg
witamina A: 18 µg
witamina E: 1 mg
witamina K: 5,3 µg
witamina C: 3 mg


Szczypiorek zawiera w swoim składzie dużo witamin, takich jak C, B1 czy B2, kwas foliowy, cenne dla organizmu pierwiastki, jak np. potas, chlor, wapń, magnez czy fosfor oraz olejki eteryczne, które pobudzają przemianę materii. Do tego zioło to wspomaga perystaltykę jelit, ułatwiając trawienie i zapobiegając zaparciom.

Nasiona sezamu:

dostarczają magnezu, witaminy B12, wapnia,
są źródłem zdrowego tłuszczu (65%),
dodatkowo są źródłem aminokwasów, przeciwutleniaczy (sesamol i sesamolina), które sprawiają, że komórki ludzkiego ciała wolniej się starzeją

Czarny sezam zawiera kwasy nienasycone omega-3, a także unikatowe substancje, takie jak sesamol i sesamolina, które znane są z silnych właściwości przeciwutleniających, zapobiegających przedwczesnemu starzeniem się organizmu.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
dobre jakosciwo miesko , dużo zieleniny , i .... Czolgu możemy biegac
wszystko jest dla ludzi ! choc moze nie ? ostatnio w sklepie widzialem bezmiesne kulki miesne i frankfurterki wedzone bez miesa
no oczywiscie wszystko w wersji ORGANIC GLUTEN FREE !!! a jest nawet serek dla sportsmenów bo zawiera 26g bialka na 100gram ....
tzn ze zwylky chedar jak ma 25 to juz sie nie nadaje
choc pomysl na bieganie po groszku i fasolce +10 do szybkosci szczegolnie jak masz ciut dalej do domku
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 495 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Shadow a to nie powinno na jakims wywarze byc robione? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
mehow81
Shadow a to nie powinno na jakims wywarze byc robione? ;)

najlepiej WOLOWYM
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT nadine , pół roku str.26

Następny temat

mam problem z dieta POMOCY

WHEY premium