SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Shadow aka Family Man - Tri, Ultra Running i Peskatarianizm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 729389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
shadow78
kuba_n
w razie czego widzę kilka możliwych skrótów


RafalRRRR
Wersja czerwona dla smakosza, zielona dla ergonomisty



MaGor
Rafał ale na mapie nie ma poziomic



Poziomice może z google:)
No to pozamiataliście, Panowie:) Dobrze wiedzieć, że mam plan B:)

@mehow - wodę samą czy z miodem lub czymś?


This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Sam siebie cytuję, co ja robię...

Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2015-06-01 22:29:51

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 495 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Mogleś jeszcze sam siebie wyedytować
U mnie w gre wchodzi sama woda nic lepkiego/slodkiego do picia bym nie zdzierżył, ale co kto lubi sprawdź sobie na spokojnie obie opcje. To samo mam z żelami, jak już leci (dwa razy jadlem biegnac pow 20km) to musi byc ostro przepijany żeby nic slodkiego nie zostało w japie.

Ps. Ktoś Ci już mówił że na tym zdjęciu jesteś bardzo podobny do Johna Rambo? )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 495 Napisanych postów 3983 Wiek 42 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51950
Wracajac jeszcze do przygotowań, to powiem tak: nie wiem co pozytywnego może Ci dać trening na plaży, bo tylko raz tak biegłem (od molo w Orłowie do Kamiennego Potoku bodajże i z powrotem) i wiem tylko, że to ciezka sprawa w porownaniu z bieganiem po lesie. Natomiast wg mnie jesli masz mozliwosc to przed Forest Run powinieneś skupic sie na treningach w lesie własnie. Wyrobic sobie pewne nawyki i odruchy jesli chodzi o ten teren.
Parafrazując "klasyka": start masz w lesie to trenujesz w lesie, jakbyś startowal w górach to... by trzeba było górali popytać

Pozdro! Cisnij zdrowo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
mehow81
Wracajac jeszcze do przygotowań, to powiem tak: nie wiem co pozytywnego może Ci dać trening na plaży, bo tylko raz tak biegłem (od molo w Orłowie do Kamiennego Potoku bodajże i z powrotem) i wiem tylko, że to ciezka sprawa w porownaniu z bieganiem po lesie. Natomiast wg mnie jesli masz mozliwosc to przed Forest Run powinieneś skupic sie na treningach w lesie własnie. Wyrobic sobie pewne nawyki i odruchy jesli chodzi o ten teren. Parafrazując "klasyka": start masz w lesie to trenujesz w lesie, jakbyś startowal w górach to... by trzeba było górali popytać


Ok, myślałem, że bieganie po plaży jakoś szczególnie wzmacnia, np. siłę wybicia lub coś takiego. Ale lasów mam pod dostatkiem w okolicy, tylko że w nich się... ciężko biega Raz w tygodniu las - wpisane, dzięki!

mehow81

U mnie w gre wchodzi sama woda nic lepkiego/slodkiego do picia bym nie zdzierżył, ale co kto lubi sprawdź sobie na spokojnie obie opcje. To samo mam z żelami, jak już leci (dwa razy jadlem biegnac pow 20km) to musi byc ostro przepijany żeby nic slodkiego nie zostało w japie.


Ok, wypróbuję po kolei wodę / wodę z miodem / banany / żel.

mehow81
Ps. Ktoś Ci już mówił że na tym zdjęciu jesteś bardzo podobny do Johna Rambo? )



Przeboski film. Klasyka dzieciństwa. Znaleźli ciało Rambo. Ukradło wojskową ciężarówkę i wysadziło stację paliwową.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Bieganie po plaży jakoś mnie zawsze wkurzało Jak bywałem nad morzem to biegania po plaży i tak unikałem. Staraj się biegać na wodzie. Wbrew pozorom to nie takie trudne, kwestia adaptacji organizmu. Jak robiłem treningi takie do 1.5h-2h zawsze robiłem na wodzie. Prawda jest też taka, że musiałem się tego nauczyć, początki były ciężkie ale potem rewelacja Ale to kwestia mocno indywidualna. Musisz znaleźć swoją drogę. Cierpliwości

Zmieniony przez - adam77 w dniu 2015-06-02 06:20:45

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Plaża/piach wzmacnia, ale tylko silnych. Niestabilne podłoże wymusza mocniejszą pracę więzadeł, ścięgien, mięśni posturalnych itp. Piach umożliwia miękkie lądowania, ale tylko jeżeli jesteś w stanie się wybijać, a to na piachu nie zawsze jest łatwe Większość osób biega nad samym brzegiem morza, a mnie to denerwowało, bo ciągle jedna noga była wyżej co skutkowało obciążeniem drugiego stawu.
Po prostu biegaj. Specjalistyczny trening zostaw sobie na potem Teraz musisz mieć pod stopą stabilne podłoże.

Tak sobie myślę... Las jest specyficznym środowiskiem. Zawsze wilgotnym. A takim powietrzem oddycha się trochę inaczej. Nie możesz liczyć na orzeźwiające podmuchy wiatru. Nagrzany bór sosnowy potrafi grzać jak piekarnik, a gęsty las liściasty będzie zawsze pełen insektów, parny i ciężki. Niemniej jednak świetna sprawa. Oczami wyobraźni biega się łatwiej niż nogami

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 550 Napisanych postów 7987 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 99207
Po analizie mapki widze, ze trasa biegu na 23 km co prawda pokrywa sie w koncowych kilometrach z dluga - i jest to najciezszy fragment z podbiegami typowymi dla lasow polodowcowych - moreny czolowe - to jednak nie zawiera w sobie tego odcinka wzdluz jeziora - szkoda, bo to bylo przepiekne, malownicze, ale tez koszmarnie ciezkie ;) Sam bieg jest niepowtarzalny, trasa doskonala, organizacja swietna, jak to w Wielkopolsce maja we zwyczaju. Juz widze po dacie ze nie ma opcji na bieganie duzego biegu - 2 tygodnie po IM pewnie jeszcze nie bede w stanie porzadnie chodzic, ale nie ukrywam, ze te 23 km w ramach rozbiegania przytulilbym.. Obiecac nic nie moge, ale chyba podrezerwuje sobie miejsce na wszelki wypadek ;) Gdyby sie udalo, pomoge trzymac tempo, bo na pewno nie bedzie mi sie nigdzie spieszyc ;)

Odzywianie na trasie - nie uzalezniaj go od dystansu, raczej od czasu trwania. Uwazam ze w czasie zawodow jesc nalezy zawsze gdy wysilek trwa wiecej niz godzine. W czasie treningow mozna to sobie odpuscic, ale w czasie zawodow nie. Osobiscie preferuje zele pomidorowe squezzy, nie kleja dzioba i nie odrzucaja syntetycznym smakiem, na 1/4 w Sierakowie jadlem zel po plywaniu, 3 na rowerze, a na biegu zapomnialem w amoku - mial byc po 1 petli biegowej.

Trening - trenuj jak najwiecej w Trojmiejskim Parku Krajobrazowym. Zostawiaj auto na parkingu przy spacerowej jadac w gore do obwodowej - jest tam dobre miejsce na auto i wio w las. Trasy jak zywo przypominaja te z Puszczykowa - trenuj dlugie wolne przebiegi, jak najwiecej podbiegow i zbiegow. W Puszczykowie bedzie gora, dol, gora, dol ;) Zdecydowanie przydadza sie buty crossowe - o jeden numer za duze - bys nie stracil paznokci jak ja w zeszlym roku :) Podloze jest miekkie, amortyzacja zbedna. Doskonale sa SpikeCross - mozna czesto kupic niedrogo.

Aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/_DT_Xzaar._Triathlon,_cel_Double_IronMan_2017_-t1018057-s340.html

Cele 2016:

1. Sieraków Triathlon dystans 1/4 IM - http://triathlonsierakow.pl - 28.05.2016 - 02:34:12
2. Challenge Venice dystans IM - http://www.challenge-family.com/challenge-venice/ - 05.06.2016 11:47:48
3. Challenge Poznań ME dystans IM - http://challenge-poznan.pl - 24.07.2016 11:35:22
4. Ironman 70.3 Gdynia - http://ironmangdynia.pl/pl/ - 07.08.2016

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
@MaGor : dzięki za rozjaśnienie kwestii biegania po piachu. Chyba faktycznie sobie daruję na tym etapie, po piasku nie dam rady pewnie biec na tyle długo, żeby to miało sens, a bieganie po samym brzegu - z jedną stopą niżej też mnie zawsze wkurzało.

@Marcin : podbiegi w końcowej fazie będą stanowić wyzwanie, na razie jestem słaby jak pogryziona gazela. Cieszę się jednak, że wybrałem malownicze tereny zamiast asfaltu na pierwszy bieg, przyroda zawsze na mnie dobrze działa i mam nadzieję, że widoki i klimat dodadzą mi sił, a przecież jeszcze trzy miesiące - ponad! - treningów przede mną. W tym czasie to można, jak mówią, diabłu łeb urwać!

A jeśli jeszcze Ty zdecydujesz się na biegnięcie na trasie - będzie to nieocenione wsparcie dla mnie, na które już się cieszę, bez względu na to, czy faktycznie się zdecydujesz / będzie mógł pobiec.

Żele - namierzone, będą kupione i przetestowane. Co do butów - nad tym muszę się zastanowić. Ostatnio bardzo tanio wyrwałem Asics Gel-electro33 ( obrazek poniżej ), ale one mają raczej słaby bieżnik, a podejrzewam, że o to też się rozchodzi w terenie.

Dzisiaj bieganie w planie właśnie niedaleko spacerowej - piękne tereny!







Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2015-06-02 10:22:16

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Jestem po pierwszym wybieganiu w lesie. 7 km, zaczynając od ciągłego, frustrującego podbiegu. Gdy pokonałem pierwszy kilometr, posapując sobie raźnie, zobaczyłem szczyt - myślę sobie - odpocznę. Wbiegam, patrzę i oczom nie wierzę - to jakiś k... żart - następny podbieg

Później było wszystko oprócz błota - wiatr, kamienie na drodze, korzenie, piach i ... sarenka, ale jaka piękna! - jak ją zobaczyłem, to patrzyliśmy na siebie z 15 s, potem pokicała sobie dalej. Dostałem wiatru w żagle i ja też... "pokicałem" w swoją stronę.

Miałem ochotę na dyszkę, ale mam chyba jakąś blokadę - mentalną lub fizyczną lub jedną i drugą naraz, żeby pobiec 10 km. Zawsze kończę na 7 / 8 km. Zawsze, tzn. od miesiąca. Może w czwartek po bardziej płaskim przełamię się i pobiegnę pierwsze 10 km.

Poniżej zrzut, a jedno pytanie jeszcze mnie dręczy - czy ból śródstopia jest czymś normalnym, czy może za mocno wiążę buty na górze? Mniej więcej w tym miejscu po biegu boli. ( o kolana i biodra nie pytam, tam wiem, że jestem zwyrol nieprzeciętny, więc poboleć trochę musi - nie ma co pisać więcej. )




This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT nadine , pół roku str.26

Następny temat

mam problem z dieta POMOCY

WHEY premium