SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Shadow aka Family Man - Tri, Ultra Running i Peskatarianizm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 729333

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
MaGor
No to się nam rozjeżdża ideolo, a nie meritum.
Shadow - chciałbyś żeby Cię operował chirurg, który nauczył się na studiach tylko tego co uznał za potrzebne?


A czy ja chcę kogoś uczyć biegać?

MaGor
Tak. Właśnie sracz w gimnazjum to enklawa wolności osobistych: słowa, sumienia, wyznania, poglądów politycznych i niczym nieskrępowanej wolności. Tylko żal patrzeć na tamtejszych filozofów kilka lat po skończeniu szkoły.


Jeżeli wolności osobiste postrzegasz tak samo jako Ci dzieci z kibla... Wolność osobista człowieka dorosłego to zupełnie inna bajka niż psychologiczny bunt przeciwko zastanym wartościom i porządkowi świata. Mam nadzieję, że rozróżniasz.

MaGor
A ja jestem bardzo tradycyjnym człowiekiem i zakładam, że ludzie nie są pod pewnymi względami równi sobie. I tak młodszy winien jest szacunek starszemu. Dzieci mają się słuchać rodziców.


Zawsze? Nazistowskim oprawcom też należy się szacunek młodszych? Dziecko podżegane do kradzieży przez rodziców ma go słuchać?

MaGor
Uczeń ma zaufać mistrzowi. Szeregowy wykonuje polecenia kaprala, a kapral plutonowego. Marynarze na statku słuchają kapitana. Nie "współpracują" z nim, ale go słuchają i wykonują polecenia. Nazywa się zaangażowanie.


Jak ktoś idzie na statek, to do pracy. Żołnierze zawodowi też. My rozmawiamy o prywatnym, amatorskim uprawianiu sportu, pamiętasz? Jak ktoś idzie do "mistrza", to zazwyczaj poświęca swoje życie czemuś. Np. oświeceniu. Nas bieganie ni kettle nie oświecą.

MaGor
Gdybyśmy zaczęli uczyć tego czego chce się uczyć młodzież, to w szkołach mielibyśmy tylko muzykę, wiedzę o tańcu i filmie, WF i godziny wychowawcze. Pojmujesz niedorzeczność pomysłu z demokracją w edukacji?


Akurat demokracja w edukacji sprawdza się w niektórych modelach w usa i anglii. W niektórych modelach się nie sprawdza. Jeszcze raz zapytam - co ma obowiązek szkolny, praca zawodowa z amatorskim sportem? Życie to nie tylko powinność.

MaGor
Wyobrażasz sobie, że młodzi sztangiści ćwiczą tylko to co chcą. Niby przychodzą na treningi, ale raczej "współpracują" z trenerem. Dlaczego mają się podporządkować? Oni są świetni. Trener może im najwyżej pomóc w realizacji ich celów. Serio? Postawiłbyś na nich złamany grosz? Podporządkowanie nie przekreśla współpracy, a sytuacja przymusu/opresji nie musi oznaczać sytuacji upokarzania. Dodam jeszcze, że jak wyczujesz autorytet trenera, charyzmę to z mety rezygnujesz z ego. Dobrowolnie. Po prostu ufasz mu i jego wiedzy.


Jeszcze raz. Mieszasz pojęcie zawodowstwa i amatorskiego podejścia do sportu. Jeśli wyczuję charyzmę trenera i nie mam innych sprzecznych motywów - rezygnuję z własnych pomysłów. Robię tak w przypadku pływania.

MaGor
Jeżeli nie ufasz, to albo - z reguły - nikomu nie ufasz (trudne przeżycia), albo nie lubisz wychodzić ze swojej bezpiecznej strefy, nawet po to żeby się czegoś nauczyć.


To i ja pokuszę się o kawałek analityczny. Wydaje się, że wolność i swoboda Cię przerażają, gdyż nie potrafisz wtedy zapanować nad sobą. Postrzegasz kwestie binarnie i to jest dla Ciebie bezpieczne. W półcieniach się gubisz i robisz głupie rzeczy, które doprowadzają Cię prawie do śmierci. Ok. Inni potrafią korzystać z wolności w niedestrukcyjny sposób.

MaGor
Musiałbyś za to zapłacić sumiennością, dokładnością i umiejętnością skupienia tudzież słuchania drugiej osoby. Niestety. Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem. I każdy ma do tego prawo, a forum mamy od tego żeby prawo do swojego zdania potwierdzać słowami. Ja tam szanuję swoich trenerów. Moja wolność to dokładne wykonywanie ich poleceń i zaufanie, że oni o mnie dbają.


Szacunek nie równa się ślepemu poddaństwu. Moja wolność z kolei to słuchanie trenera, branie tego, co uznam za dobre i uczenie się na własnych błędach.

Ps. Żeby było zabawniej - treningi rowerowe układa mi, a ja je sumiennie realizuję Bartek Banach, treningi pływackie robię pod dyktando Tadeusza Cz. razem z teamem i robimy dokładnie to, co słucha. Treningi biegowe - zalecenia techniczne z zakresu anatomii ruchu, zalecenia fizjoterapeutyczne realizuję w 100%.

A że wolę biegać po lesie niż tartanie? Że chcę pobiec coś, co być może powinienem odłożyć w czasie? Że biegam 5 oczek bpm wyżej niż zalecił mi trener? Że zamiast biegać 3x po 45 minut biegam 2 x 45 i raz 70 minut? Że pójdę z kolegą na openwater popływać od mola do mola lub do boi nawigacyjnej dla statków, mimo, że plan tego nie zakłada? Faktycznie, jestem dekadenckim nastolatkiem ;)


Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2016-10-19 16:20:53

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 178 Napisanych postów 2112 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 82535
No własnie Shadow o tym mówiłem trzeba odróżnić PRO od nas amatorów. Nie wiem co rozumiecie przez pojęcie edukacji demokratycznej?? tzn. uczymy nasze dziecie tego czego chce większość ludzi a nie tego jaka jest prawda. Demokracja to chory ustrój bo każdą głupotę może przegłosować większość a większość jest głupia.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130989
pirlo2122
No własnie Shadow o tym mówiłem trzeba odróżnić PRO od nas amatorów. Nie wiem co rozumiecie przez pojęcie edukacji demokratycznej?? tzn. uczymy nasze dziecie tego czego chce większość ludzi a nie tego jaka jest prawda. Demokracja to chory ustrój bo każdą głupotę może przegłosować większość a większość jest głupia.

Z ostatnim zdaniem się nie zgadzam
Głupich (a i geniuszy) jest mniej niż średnio mądrych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
pirlo2122
No własnie Shadow o tym mówiłem trzeba odróżnić PRO od nas amatorów. Nie wiem co rozumiecie przez pojęcie edukacji demokratycznej?? tzn. uczymy nasze dziecie tego czego chce większość ludzi a nie tego jaka jest prawda. Demokracja to chory ustrój bo każdą głupotę może przegłosować większość a większość jest głupia.


To właśnie jest istotne, piszesz o tym Ty, Ron, Ja... PRO nie równa się amator. Podobało mi się to, jak pisałeś o własnej wizji - tacy ludzie też się zdarzają i często nie gorzej sobie radzą.

Wiecie, ja sobie tak myślę, że wszystko sprowadza się do równania z dwiema zmiennymi: wyniki i radocha. Ktoś chce mieć lepszy wynik, poświęci może trochę radochy. Ktoś chce więcej swobody, poświęci trochę wynik. I Panie świeć nad duszami ich wszystkich.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
shadow78
. Ktoś chce mieć lepszy wynik, poświęci może trochę radochy.


Ja próbuję mieć jedno i drugie, zobaczym co z tego wyjdzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
No nie wiem, Fansie, nie wiem... przybiłbym piątkę, ale... MaGor pewnie uzna, że to kolejne spotkanie w sraczu :)

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30541 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130989
fanslaska
shadow78
. Ktoś chce mieć lepszy wynik, poświęci może trochę radochy.


Ja próbuję mieć jedno i drugie, zobaczym co z tego wyjdzie.

To tak jak ja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dobra, skoro Pan Jan też to i ja się ujawnię: staram się mieć i trochę radochy, i trochę wyników

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 551 Wiek 50 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26561
Ciężka sprawa z tym lutym.
Sporo może mieć do powiedzenia pogoda i ewentualna pokrywa śnieżna. Ostatnie 25 km po dobrze znanej i Tobie gdańskiej części TPK.
Sam zdecydujesz.
Może się spotkamy na trasie.

PS. To było z reguły znacznie więcej niż 5 bpm ;)

03.05.2016 I KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski 46.3 km [5:20:15]
13.08.2016 Gorce Ultra-Trail 43 km [6:36:50]
18.02.2017 Trójmiejski Ultra Track 65 km [8:53:13]
22.04.2017 II KRS Formoza Ultramaraton Kaszubski 46.3 km [5:10:27] "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dobra, Heinz, 5 czy 15 czy nawet 25 :) Teraz staram się nie szaleć. Przynajmniej do lutego ;)

Mam mapkę gps, wrzucę - 2000 metrów przewyższenia - to mi trochę smuci. Płasko nie będzie. Ty biegniesz ? Zastanawiasz się ?

This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT nadine , pół roku str.26

Następny temat

mam problem z dieta POMOCY

WHEY premium