SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

DT Shadow aka Family Man - Tri, Ultra Running i Peskatarianizm

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 729236

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Pojawiasz się i znikasz

Różnie ludzie podchodzą do sportu, jedni muszą mieć cel, inni wolą na luzie i dla zabawy a jeszcze inni mają to wpisane w rutynę jak mycie zębów. Trzeba znaleźć w tym balans i równowagę. Ja znowu wpadam w pułapkę ustawienia wszystkiego pod treningi, czyli zaczynam przeginać w drugą stronę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345945
Shadow ,4 litery w garść i do przodu
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Cześć Viki, Jawor, miło Was widzieć :)

Mi przegięcie w drugą stronę nie grozi - familia mnie przed tym skutecznie ochroni Ale 4 litery w garść dzisiaj mogę wziąć.

W niedzielę pobiegałem 10km, dzisiaj takie cudo wyszło: (mam w domu sztangę i hantle)

1. Rozgrzewka
2. Pompki
3. Military press
4. Floor press
5. Przysiady i wspięcia na palce
6. Rozpiętki na podłodze
7. Biceps

Miały być planki, ale... zapomniałem.


Zmieniony przez - shadow78 w dniu 2024-03-19 14:34:49
2

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 22600 Napisanych postów 11141 Wiek 47 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 356226
O, cześć Shadow.
W temacie posiadania sprzętu nieużywanego do ćwiczeń, to mogę się doktoryzować.
No ale mi się po prostu nic nie chce, więc nie wiem czy znam odpowiedź na Twoje dylematy - co lepsze cel czy rutyna. Mi raczej (kiedyś) pomagał cel, byle nie za odległy.
2

Κατά τον δαίμονα εαυτού.
------
Mój dziennik: http://www.sfd.pl/DT__Ghorta_ghrrromi_fat-t1096396.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12127 Napisanych postów 30540 Wiek 75 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130984
Ghorta
O, cześć Shadow.
W temacie posiadania sprzętu nieużywanego do ćwiczeń, to mogę się doktoryzować.
No ale mi się po prostu nic nie chce, więc nie wiem czy znam odpowiedź na Twoje dylematy - co lepsze cel czy rutyna. Mi raczej (kiedyś) pomagał cel, byle nie za odległy.
Trafione w punkt!
Cel musi być (moim jest pokazanie się na scenie w przyzwoitej formie - ostatnio oceniam się krytyczniej niż kilka lat temu).
Im bliższy cel tym bardziej motywuje - w kulturystyce gdy bark formy to traci się zaangażowanie.
Najbardziej pomaga ustabilizowana sytuacja rodzinna oraz przebywanie w kręgu wspierających nas ludzi.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dzięki!

Podjąłem decyzję, żeby gonić marzenie, czyli pełen IM w czasie sportowym, nie na ukończenie.
Co to oznacza?

Przestawienie priorytetów z pracy zawodowej na sport i powoli wchodzenie na obciążenie.
Większą dbałość o dietę - koniec z czekoladą popitą colą i przeżartą lodami.
Bieganie poniżej progu upokorzenia, to jest praca w najniższych strefach, żeby utrzymać tętno jak najniżej na longach.

Ostatnie dni: wsiadłem na rower, pobiegałem longa i interwały, pomachałem sztangą.

Plan jest taki na najbliższe kilka miesięcy:

1. Bieganie: 2x w tygodniu; 1 bieg easy, tzn. long + 1 interwały wg uznania (400, 600, 800 na razie).
2. Rower: 2x w tygodniu; po prostu jeździć, około 60 km tygodniowo minimum
3. Siłownia: 2x w tygodniu.

Pływanie celowo odpuszczam na razie. Utonąć nie utonę, a o te kilka minut nie ma się co bić na razie w moim przypadku.

Serdeczności dla Was,
Shadow
2

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12970 Napisanych postów 20732 Wiek 41 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 607791
Świetnie że chcesz gonić marzenia!
Tylko tak się zastanawiam czy nie jest to zbyt ambitny cel na początek, wymagający dużo poświęcenia?
Może lepiej złapać jakaś rutynę i ustalić po drodze jakiś mniejszy cel, sprawdzian formy?
W każdym razie trzymam kciuki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Viki, mniejsze cele mnie już nie biorą. W ostatnich latach biegałem maratony, górskie maratony, robiłem 1/2 IM... potrzebuję czegoś, co mnie porwie. Jakieś starty B pewnie będą, ale w głowie tylko full IM.
2

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12181 Napisanych postów 22024 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627506
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
Dziękuję Paatik!

This is the best deal you can get.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT nadine , pół roku str.26

Następny temat

mam problem z dieta POMOCY

WHEY premium